Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Zestaw świateł stałych

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Wiek
    43
    Posty
    70

    Domyślnie Zestaw świateł stałych

    Witam, czy ktoś z forumowiczów ma albo miał do czynienia z takim zestawem oświetleniowym: http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=3120 warto kupić czy inwestować w coś innego? (zestaw jest potrzebny do robienia fotek ubrań na manekinie).

  2. #2

    Domyślnie

    IMHO nie warto się męczyć z lampami światła stałego.
    google - Dawid Miarka / profil > odwiedź stronę domową :P.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Wiek
    43
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kanghoy Zobacz posta
    IMHO nie warto się męczyć z lampami światła stałego.
    Jeżeli nie ma inne możliwości to pozostaje tylko światło stałe dlatego pytam.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Światło stałe sobie daruj.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Wiek
    43
    Posty
    70

    Domyślnie

    Czyli co iść w kierunku np http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=3099

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    No przecież jest tam całkiem niezły poradnik: http://www.eltec.pl/swiatlo_studyjne.htm

    Najpierw przeczytaj, potem zdecyduj. Wywalisz teraz prawie 500zł a po pół roku czy roku czy nawet wcześniej sam sobie powiesz "a mogłem poczekać, dozbierać do normalnych lamp".
    Wg mnie ani światło stałe ani żarówki błyskowe nie są komfortowym rodzajem oświetlenia i warto kupować raz, a porządnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Swiatlo stałe to wyrzucenie pieniedzy w błoto, sam sie nad tym zastanawiałem ale przeczytawszy kilkaset postów postanowiłem poczekac, dołożyc ale miec coś co pozwoli mi sie rozwinąć i będzie oświetleniem studyjnym..

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie

    Swiatlo stałe jest dobre do tego aby dojść do studia nie potykając się po drodze, bo można sobie samemu szkody narobić.

    Do robienia zdjęć, to raczej tylko błyskowe w cywilizowanej postaci [ lampy z regulacja mocy, na stopkę lub studyjne ].

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    34

    Domyślnie

    Z doswiadczenia Ci napisze... odpusc sobie swiatlo stale... zrobisz 2 sesje i bedziesz sukal kupca na te lampy. Nie ma mozliwosci zeby wystarczylo mocy do kreatywnej i komfortowej pracy, sa problemy z temp barwowa i ogolnie jest to zabawa na krotka mete. Niczego sie nie nauczysz i nic nie przeniesiesz do warsztatu ze swiatlem blyskowym. W koncu przy przejsciu na blysk bedziesz sie uczyl sie od nowa i pomysl ile stracisz czasu zamiast juz robic fajne sesje z blyskaniem. Bedziesz sfrustrowany i wspomnisz moje slowa Tylko swiatlo blyskowe!

  10. #10

    Domyślnie

    Lampy światła stałego nie są takie złe. Można przy ich użyciu czarować naprawdę ciekawe zdjecia. Oczywiście takie stałe quantuumy np. są dobre do domowego studia, ale nie zorganizuje się z ich udziałem każdej sesji, trzeba brać to pod uwagę. Nie mniej jednak warto na nich popróbowac co nieco

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •