Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: Fenomen pudełka

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koy Zobacz posta
    Czy pudełka nigdzie nie dorobisz? Sporo ludzi odrazu te pudełka wyrzuca, więc wystarczy się po znajomych zakręcić i można je zdobyć. [...]
    No właśnie, jak ktoś ma to chce mieć, a jak nie chce, to dawno wyrzucił.
    A durne pudełko, to nie tylko pudełko ale tekturki, makulatura i nikomu niepotrzebne kabelki.
    C-F-K - forever

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    289

    Domyślnie

    Ale numer.:grin:
    Jak kupuję sprzęt to zawsze dokładnie już wiem, czego potrzebuję i mam pewność,że sprzętu tego będę używał baaardzo długo,dlatego pudełka zwykle lądują....w koszu.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    36
    Posty
    384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chris_11 Zobacz posta
    Może czas się przerzucić na sprzedaż pudełek?
    Ostatnio znajomemu handlarzowi puściłem pudło od mojego 5D mk II za 200zł, więc coś jest na rzeczy... Różnica w cenie potrafi naprawdę walnąć o ścianę sprzedającym, z pudełkiem np 6000, bez pudełka - 3 stówy w dół (realne przykłady...)

    Co do podrabiania itp: prawda jest taka, że można załatwić papiery, można załatwić cofnięcie licznika w aparacie, można załatwić i pudełko (racja, o to ostatnie najtrudniej). Pewien sprzedawca, dość "popularny", często sięga po te metody. Ale czy to znaczy, że należy popadać w paranoję? Nie każdy, kto sprzedaje aparat/obiektyw to potencjalny oszust i złodziej no
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  4. #14

    Domyślnie

    Wydaje mi się że jeśli kupujemy od kogoś sprzęt w oryginalnym pudełku to mamy przekonanie, że sprzedawca jest osobą dbającą o sprzęt.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    36
    Posty
    384

    Domyślnie

    To nie lepiej sprzęt obejrzeć? Co Ci da pudełko, jak w środku jest poobijany obiektyw?
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dominooo Zobacz posta
    Wydaje mi się że jeśli kupujemy od kogoś sprzęt w oryginalnym pudełku to mamy przekonanie, że sprzedawca jest osobą dbającą o sprzęt.
    Bardzo dbam o skórzane buty-dobrze je szczotkuję,impregnuję,pastuję,poleruję,itd.
    ...ale pudełko zawsze wyrzucam

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Teraz przyszlo mi na mysl tez cos innego. Pudelko ma ta magiczna moc ze mozna tam zostawic/schowac nieuzywane czesci danego kompletu, takie jak np zaslepka bagnetu od body, niepotrzebne kable, instrukcje itp. A po jakims czasie - gdy jest potrzebne - pamietac co jest od czego

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamiyka Zobacz posta
    Bardzo dbam o skórzane buty-dobrze je szczotkuję,impregnuję,pastuję,poleruję,itd.
    ...ale pudełko zawsze wyrzucam

    Mam tylko na myśli sprzęt foto (ogólnie elektronikę).
    Często bywa, że producent sprzęt przyjmuje w ramach reklamacji tylko w oryginalnym opakowaniu. Tak więc pudło po TV mam a w nim trzymam inne mniejsze pudełka, które wymagają zatrzymania w razie reklamacji lub w razie odsprzedaży przedmiotu komuś innemu kto ma na tym punkcie fjoła

    A pudełka bo butach również nie zostawiam

  9. #19
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    36
    Posty
    384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tezet-gdynia Zobacz posta
    Teraz przyszlo mi na mysl tez cos innego. Pudelko ma ta magiczna moc ze mozna tam zostawic/schowac nieuzywane czesci danego kompletu, takie jak np zaslepka bagnetu od body, niepotrzebne kable, instrukcje itp. A po jakims czasie - gdy jest potrzebne - pamietac co jest od czego
    I w takim wielkim pudle trzymać te parę dupereli? Cholernie wielkie bym musiał mieć mieszkanie do tego... Ostatnio nawet w ramach badań tematu ustawiłem sobie pudełka ze sprzętem - odpowiednikami tego, co sam posiadam... Ogromna sterta, dużo większa, niż cały sprzęt foto, w torbach itp, jaki mam. I trend, jak widzę po Canonie i Nikonie, wiedzie ku pudłom coraz większym.
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Niektorzy tak moga do tego podchodzic Ja tam na pudelka nie patrze Ale majac duzo sprzetu - i nie znajac sie (nie pisze o sobie) - ludzie wola trzymac kabelek od aparatu w pudelku od aparatu, kabelek od mp3 w pudelku od mp3, kabelek od dvd w pudelku od dvd. Nawet pomimo tego ze wszystkie sa np takie same - one inaczej nie beda pasowac!

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •