Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Canon EF 300mm F2.8L IS z Canon Extender 2x II - TEST

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Canon EF 300mm F2.8L IS z Canon Extender 2x II - TEST

    http://www.siudym.webd.pl/600mm/

    Wklejam na forum, powinno przydac sie przyszlym userom tego szkla zainteresowanym dzialaniem z ext 2xII.

  2. #2

    Domyślnie

    Dzięki za test, a swoją drogą szkło rewelacja.
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Dzięki - akurat na dniach mam poważny plan kliknięcia go w B&H
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  4. #4
    Zablokowany
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Ząbki
    Posty
    409

    Domyślnie

    Autoportret czym robiony?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Ach to 20D, jeden z najlepszych (sample_600mm_f56_5c.jpg) cropów ever - dzięki.
    A 300L, no cóż masakryczny lens na 600mm, goły to :jaw dropper: a przed nami MkII... ciekawe czy rozwali pierwsze matryce.

    Jak oceniasz dzisiaj (3-4EV w srebrzankach) stosunek ceny do skuteczności stabilizacji?
    the silence is deafening

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Jak oceniasz dzisiaj (3-4EV w srebrzankach) stosunek ceny do skuteczności stabilizacji?
    Tym szkłem i tak fotografuje się w 99% ze statywu. Osobiście żałuję, że Canon nie produkuje już wersji bez IS...

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    A ja sie staralem o tym szkle zapomniec... dzieki za przypomnienie

    600/5.6 swietne

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Statyw statywem, ale jednak IS sporo daje. Ja zawsze mam go odpalonego na tripodzie (z tego co czytalem jest w tedy w trybie "statywowym" redukujac nieco inaczej drgania zwlaszcza np klepniec lustra). No i w terenie moze byc ciezko o mega twarde podloze i nogi nie sa mega sztywne.

    Np. te dwa zdjecia z czasami 1/6 i 1/5 - mam ich serie tak po 10/12 zdjec i kazde bylo w sumie ok, sporadyczne gdy ptak sie ruszyl byly spaprane:

    IS juz na oko na zdjeciach i wzrokowo w wizjerze slabiej niz np. wczesniej mialem 70-200 2.8 IS. Ale ogolnie jest ok.



    ps. autoportret kiedys pelengiem:-D
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Pewne 2EV IS, w sumie stare ale patrzac na nowe SIGMY majace 4dzialki na papierku, a w testach 2, to jest ok

    Z extenderem 2x mega pomocny jest 3 stopniowy pstryczek limitu AF. Jak znam juz w jakich odleglosciach bede fotografowal zmieniam odpowiednio. Szkoda, ze canon nie wpadl na pomysl np. manualnej zmiany ostrzenia, np. ustawiam sobie od A do Z gdzies w body i zapamietuje ustawienia dajac np. jako A 5m a jako Z 10m. W koncu super-tele juz od dawna maja mozliwosc zapamietania punktu ostrosci i przywolania go kiedy sie chce wiec jaki to problem...
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 29-10-2010 o 10:34 Powód: Automerged Doublepost

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie

    Hmmmmmm, nie wiem jak to jest z ISem na statywie. Zajrzałem do instrukcji, piszą, żeby wyłączyć ze względu na pobór prądu... Wg mnie ta wersja ISa powinna być zawsze wyłączona na statywie, ale mogę nie mieć racji.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie

    a te ptaszki to goły 300/2.8, czy z jakimś extenderem?
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •