Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Canon EF 300mm F2.8L IS z Canon Extender 2x II - TEST

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Ta wersja IS ma juz tryb wykrywania statywu, 100-400 trzeba wylaczac. Co do pradu to przeciez dziala to w chwili wcisniecia spustu, wiec czy to statyw czy z reki to pradu IS ciagnie tyle samo.

    Jastrzebie to akurat gole szklo na 2.8, chcialem tylko pokazac sample fotek z dlugimi dosyc czasami na statywie z IS.

    IS wylaczam tylko gdy jest to sport lub sytuacje gdzie szybka aktywacja AF jest wazna, natomiast wszelkie wolniejsze sceny zawsze wlaczam, w tym robiac na statywie. I roznice widac. No chyba, ze naprawde jest swiatlo i nie ma sensu uzywac stabilizacji.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jeszcze mala uwaga dotyczaca IS w tym szkle (i 20D bo w sumie tylko takie mam obserwacje)

    Fotografujac na statywie gdy mamy pewnosc jego stabilnosci, IS potrafi dosyc znacznie wplywac na celnosc AF oraz ostrosc zdjec. Zrobilem wiele prob i raczej jestem pewny tego.

    - Zdjecia robione wezykiem spustowym, nawet ze wstepnym podniesieniem lustra, obietyw ustawiajac ostrosc ze stabilizacja ma sporo nieostrych zdjec.

    - Zdjecia robione podobnie, ale ustawiajac ostrosc BEZ IS, po ustawieniu ostrosci obiektyw w trybie Manual i dopiero ponowne wlaczenie IS powoduje juz znaczna poprawe celnosci i ostrosci zdjec.

    - Zdjecia robione BEZ IS, sa naostrzejsze.

    Mowa oczywiscie o pewnym, stabilinym podlozu. Natomiast zdjecia robione kadrujac na statywie (glowca ustawiona na plynne poruszanie/kadrowanie lub z reki jest oczywiscie poprawa ostrosci zdjec przy slabych czasach, natomiast w dobrym swietle b.krotkie czasy nie wplywa negatywnie na ostrosc (np. robione proste testy kiedys z reki przy czasach 1/2000 itd z IS i bez)

    Sample ze świerczewskim i 50zl oczywiscie bez IS, ptaki z reki z IS.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 29-10-2010 o 12:51 Powód: Automerged Doublepost

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Ta wersja IS ma juz tryb wykrywania statywu, 100-400 trzeba wylaczac.
    Sprawdziłem, masz rację

  3. #13
    Początki nałogu Awatar krzychoo
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    47
    Posty
    349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Tym szkłem i tak fotografuje się w 99% ze statywu. Osobiście żałuję, że Canon nie produkuje już wersji bez IS...
    Ja mam zupełnie inne proporcje - właśnie ten 1% robię ze statywu... cała reszta z ręki więc zupełnie nie wyobrażam sobie tele bez stabilizacji. No ale taki tryb pracy wymuszają gatunki ptaków które fotografuję. Trzeba się dostosować...
    Fotografia dzikiej przyrody GALERIA CB

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •