Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88

Wątek: Wojna Narkotykowa +18

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer Zobacz posta
    Czasem sie tak zastanawiam, czy fotografia takich rzeczy jest potrzebna....?
    Jest tyle pieknych momentow, ktore mozna uwieczniac... :-|
    ...a wiszace ciala/trupy z obcietymi glowami i genitaliami, chyba niekoniecznie musza byc fotografowane zeby "uwiecznic chwile"... ? :-(
    Wydaje się, że jest. Ludzie chcą to oglądać. Gdyby nie chcieli nikt nie robił by filmów o wojnie zabijaniu etc. Człowiek jest ciekawy tego co złe.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Jak mam być szczery to średni ten reportaż lub kiepsko zdjęcia dobrane. Ze 2-3 ciekawe foty.
    No to troszke pojechales kolego... jak w takich zdjeciach dopatrujesz sie walorow artystycznych, to gratuluje... no comments...
    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Natomiast z Pikczerem kompletnie się nie zgadzam..
    Rozumiem i doceniam - jakbys jednak mogl chociaz w 2 slowach napisac czemu, to byloby to bardziej wiarygodne/uzasadnione
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez 12p Zobacz posta
    Wydaje się, że jest. Ludzie chcą to oglądać. Gdyby nie chcieli nikt nie robił by filmów o wojnie zabijaniu etc. Człowiek jest ciekawy tego co złe.
    Tak - i chyba dlatego kiedys kolega, ktory powiedzial mi swiete slowa: wiesz, jakby zrobic "teleturniej" w ktorym ludzie by sie zabijali i gwalcili, to ogladalyby to MILIONY!!!! mial racje :-|
    Ostatnio edytowane przez Pikczer ; 28-10-2010 o 22:43 Powód: Automerged Doublepost

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    346

    Domyślnie

    Widziałem sporo drastycznych zdjęć i muszę powiedzieć, że te naprawdę są mocne. Walorów artystycznych rzeczywiście nie ma się co doszukiwać. Ja zastanawiam się czy widząc takie widoki w ogóle byłbym w stanie podnieść aparat do oka.

    Uważam, że takie zdjęcia są jak najbardziej potrzebne, bo słowa nigdy nie są w stanie przekazać treści tak trafnie jak obraz. Warto czasem obejrzeć coś takiego. Życie to nie tylko piękne obrazki.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Mocny materiał. Generalnie jestem na tak, mimo że tematyka jako taka mocno nie strawna. Jak dla mnie troszkę za dużo dosłownych ciał (jeśli nie widać makabreski to jest ok, w przypadków powieszonych trupów, już niezbyt). Społeczeństwo potrzebuje takich fot. Capa, Nachtway, chyba po coś focili, a ich zdjęcia ocenia się raczej w kategoriach artystycznych. Mocnych, ale nie brutalnych. W fotach z linku moim zdaniem brakuje niedomówień i - jeśli w ogóle można o czymś takim w tym przypadku mówić, subtelności.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer Zobacz posta
    No to troszke pojechales kolego... jak w takich zdjeciach dopatrujesz sie walorow artystycznych, to gratuluje... no comments...
    Forum canon-board to nie forum etyczne, na którym będę rozprawiał na temat tego jaki mam stosunek emocjonalny do zaistniałych sytuacji na jakimkolwiek zdjęciu. To forum fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer Zobacz posta
    Rozumiem i doceniam - jakbys jednak mogl chociaz w 2 slowach napisac czemu, to byloby to bardziej wiarygodne/uzasadnione
    Prawdę mówiąc kolega przede mną napisał większość co sam chciałem napisać więc dlatego stwierdziłem, że nie ma sensu powtarzać.
    Zacytuję:

    Cytat Zamieszczone przez artprof
    a skąd się ludzie mają o tym dowiedzieć? z opowiadań świadków?, z radia?
    osobiście traktuję to jak materiał dydaktyczny. mam syna zbliżającego się do "ciężkiego wieku" i staram się zadbać o to by wiedział skąd się bierze to gówno, jak działa i czym się może skończyć zabawa z tym.

    I jeszcze kilka słów od siebie (chociaż to forum fotograficzne ;D).

    Po pierwsze ogrom ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego co się dzieje na świecie. Narkotyki, głód itd. Nawet jeżeli zdają sobie sprawę to nie potrafią w to uwierzyć. Potrzeba naocznych świadków, którzy mają materiały dowodwe jest kluczowe. Wiesz jak duży procent ludzi na świecie nie wierzy w Auschitz? Oni myślą, że to jest bujda. Bo tak - to się wszystko ludziom nie mieści w głowach. I wcale im się nie dziwie.

    Dlatego trzeba pokazywać. Trzeba edukowac społeczeństwo. Trzeba wkładać im obrazy przed oczy. Żeby narody dominujące wiedziały, że wcale nie jest tak pięknie na świecie jak się wydaje. Wiele osób poniosło przez to śmierć. Chyba kluczowym wydaje się tutaj Kevin Carter. Jego zdjęcie, za które otrzymał Pulitzera wstrząsneło opinią publiczną. Wiele głodujących dzieci, którym wcześniej sępy przyglądały się ze smakiem, otrzymało jakąkolwiek żywność.
    Wyobraź sobie teraz, że czytasz w wyborczej czy tam rzepce, pijąc kawke rano i głaszcząc drugą reką swojego Dsa czy tam M9 jak już kupiłeś, że "W Afryce z powodu suszy, zginęło 15 000 osób w tamym tygodniu, z czego 40% stanowiły dzieci i młodzież. W Birmie z powodu starć ulicznych zginęło 5000 osób, w Korei Północnej użyto małych dzieci do testów broni biologicznej, w Meksyku brutalnie zamordowano 5 osób z kartelu narkotycznego". I co? I nagle dobijasz kawe, lecisz do pracy i po 30 minutach o tym nie pamiętasz.
    Zdjęcia, obrazy, filmy, dźwięk mają DUŻĄ przewagę. Bo pokazują, często szokując. Ale niestety inaczej się nie da.
    Udawać, że jest pięknie i robić piękne zdjęcia to można było, np. w trakcie oglądania zdjęć z Olimpiany w Pekinie i pominąć fakt, ile osób przez to zostało wyzyskanych i kto wie co jeszcze.
    Nawet jeżeli Independent, albo Times wspomni coś o tym, to na nikim nie zrobi to wrażenia, bo to tylko suchy tekst!

    Przeszłość to powierdza. Afryka, historia Ruandy gdzie cudowni Europejczycy potrzebowali DOWODÓW na to, co tam się dzieje, Pola Śmierci w Kambodży itd.

    Moge pisać dalej, ale czy jest sens?

    Cytat Zamieszczone przez rolaj
    A próbowałeś kiedyś zrobić lepsze z takich sytuacji? Fotografuje sie to, na co policja (nie)pozwala. I nic więcej. To nie plener ahrtystyczny.
    Tak, próbowałem. Kiedy człowieka zasztyletowano w centrum miasta w Lizbonie. Policja w takim momencie ma większe zmartwienia i brakuje im jednostek, żeby zajmować się reporterami. Poza tym, nie miała problemu żebym stał na ich wysokości, jeżeli nie przeszkadzam w pracy, nie miała problemu aby na zdjęciach były ich twarze itd.

    Co więcej, znam paru fotoreporterów o światowej sławie/klasie, którzy nie raz byli na wojnie, w różnych dziwnych akcjach itd. Czytam też blogi niejednej takiej osoby. Jeżeli chodzi o policję to to jest NAJMNIEJSZY problem. Problemem są lokalne osoby, których np. martwych fotografujesz. Często jest dość niebezpiecznie, aby np. oddalić z takiego miejsca jeżeli nie przybyłeś z policją (na tych zdjęciach jestem pewien, że reporter przyjechał z policją).

    Dodam jeszcze, że w wielu miejscach świata, gdzie o ludziach zapominają wielkie korporacje, którym wszyscy tutaj uwielbiają wkładać pieniądze codzienie kupując bigmaca w McDonaldsie, czy tankując na shellu, to te osoby nie mają szans przebicia się nigdzie. Gdy przypadkiem zjawi się reporter czy dziennikarz to to jest ich nadzieja. To jest ich broń przeciwko uciskowi. Często jedyna...
    I jak już mowa o tym, jedna z historii o Shellu mówi, że miał prywatnych najemców do mordowania lokalnych osób, którzy przeciwstawiali się eksplorowaniu ich ziemii, którzy nie chcieli odsprzedać ziemii na rope itd. I co? Dużo osób zna ten temat? Obawiam się, że nie. A zdjęcia zrobiłyby dużo więcej zamieszania.

    I że tak potwórzę kogoś słowa
    Jedno zdjęcie jest warte tysiąc słów

  6. #16
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Po pierwsze ogrom ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego co się dzieje na świecie. (...)
    Dlatego trzeba pokazywać. Trzeba edukowac społeczeństwo. Trzeba wkładać im obrazy przed oczy. [/I]
    Masz rację z tym że ten ogrom ludzi (np w PL) czyta "brukowce" typu wp czy onet, a tam takich zdjęc ztcw się nie pokazuje.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Dlaczego zbrodniarze wciąż nas zadziwiają?

    - Bezpośrednio dlatego, że jak widać MOGĄ. Tak dbają o swój "PR" (dominacja) a każdy kto im to UMOŻLIWIA jest wspólnikiem (tyle o fotografii).

    - Pośrednio dlatego, że im WOLNO i nie tylko czują się relatywnie bezkarni, ale zwykle SĄ. (Jak często poznajemy pełne dossier oprawców? - Ofiar, prawie zawsze!) Dzisiejsza, schyłkowa, ale wciąż dominująca cywilizacja nie ma nawet żadnych legalnych narzędzi, żeby ich adekwatnie nastraszyć! Tym głupszym i niewygodnym można czasem zapewnić ciepłe lokum po kres żywota (albo do politycznego resetu) na koszt dojnych i karnych, czyli wzorowych obywateli. Tych na prawdę dobrych lepiej zatrudniać na etat...

    Zdjęć nie oglądałem. Umiem sobie wyobrazić... A pewnie każdy potrafi i nie wierzę, że ogląda, bo nie wierzy... Z bólem trochę trudniej, ale tutaj chyba żadne zdjęcia nie pomogą nawet chorej wyobraźni...

    Przypominanie zapominalskim? - Toż to podstawa "PR"! (Dawniej się mówiło propaganda.)

    ps Tytułowe "+18" niewiele znaczy, bo pewnie chodziło o 18+ ;-). Swoją drogą ciekawe, że w naszej "oświeconej" cywilizacji przyjęło się, że młody człowiek z dnia na dzień swoich 18. urodzin mężnieje... No, ale zmiana czasu z dnia na dzień też się przyjęła... :rolleyes:
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Ja uważam, że takich zdjęć nie należy pokazywać. Gdzieś tam może do użytku wewnętrznego do jakiś szkoleń ostatecznie. Kiedyś obejrzałem film fabularny Midnight Express i niestety Turcję będę omijał zawsze łukiem i moja noga tam nie postanie. Pewnie i chętnie zobaczyłbym Konstantynopol ale sobie oszczędzę. Podobnie z tymi zdjęciami. Kto chce pojechać ( pewnie kilku się znajdzie ) do kraju gdzie wszyscy ćpają dwa albo trzy razy dziennie, obcinają głowy i inne członki a trup na ulicach gęsto się ściele ścinany ogniem ze złotych kałachów? Brr... Strach oglądać, strach się bać.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Sergiusz nie generalizuj. Jestem pewien, że tworząc reportaż o wypadkach na polskich drogach dostałbyś równie drastyczne obrazy.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Ja uważam, że takich zdjęć nie należy pokazywać. Gdzieś tam może do użytku wewnętrznego do jakiś szkoleń ostatecznie. Kiedyś obejrzałem film fabularny Midnight Express i niestety Turcję będę omijał zawsze łukiem i moja noga tam nie postanie. Pewnie i chętnie zobaczyłbym Konstantynopol ale sobie oszczędzę. Podobnie z tymi zdjęciami. Kto chce pojechać ( pewnie kilku się znajdzie ) do kraju gdzie wszyscy ćpają dwa albo trzy razy dziennie, obcinają głowy i inne członki a trup na ulicach gęsto się ściele ścinany ogniem ze złotych kałachów? Brr... Strach oglądać, strach się bać.
    To nie folder reklamowy. Gonzo napisał to samo. co do narkotyków to jestem pewien, ze w Polsce ćpa się tak samo regularnie jak w Meksyku, USA czy gdziekolwiek.

    Pojawiła się tutaj kwestia, że nie ma środków zaradczych na to co się dzieje w dzisiejszym świecie, na przestępców. Tylko, że to troche jak z prohibicją. Była i nic dobrego z tego nei było. Część narkotyków jest dużo mniej szkodliwa od alkoholu. Zlegalizowanie nie dość, że pomogłoby budżetowi, to jeszcze uchorniłoby od takich karteli itd. Oczywiście trochę spłycam, ale wiadomo o co chodzi.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •