Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 87

Wątek: Porownanie Sigma 85/1,4 EX HSM DG & Canon 85/1,2L & Canon85/1,8

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Macky Bucon
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    BA Lens Based Media Study
    Posty
    32

    Domyślnie Porownanie Sigma 85/1,4 EX HSM DG & Canon 85/1,2L & Canon85/1,8

    Zdięcia nie są genialne ale to moje pierwsze porównanie obiektywów i proszę o wyrozumiałość. Oba Canony są powszechne więc napiszę trochę na temat Sigmy. Obiektywem jestem mile zaskoczony od samego początku. Nie byłem do końca pewny zakupu ale ze względów finansowych nie mogłem pozwolić sobie na C85LII. Nowa Sigma była interesujacą alternatywą lecz na podstawie opinii o poprzednich obiektywach tego producenta martwiło mnie kilka rzeczy, jakość wykonania i AF. Obiektyw jest solidny; pierścień nastawu ostrości działa płynnie i przyjemnie choć trochę ciężej niż w moim 24L. Nie ma żadnych luzów i podejrzanych szczelin. Matowe wykończenie prezentuje się całkiem nieźle i doskonale leży w dłoni. Obiektyw jest w miare ciężki (0,7kg) no ale taka ilość szkła musi ważyć. Nie ukrywam, że łatwo zauważyć skok jakościowy w porównaniu z poprzednimi obiektywami Sigmy. Auto focus trafia od wyjęcia z pudełka. Niestety nie bylem w stanie porownać kilku egzemplarzy ponieważ w sklepie był tylko jeden pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem na wszelkie mi znane sposoby czy trafia tam gdzie go proszę. Celujac w to samo miejsce, za kazdym razem ustawiając Af ponownie trafiał za kazdym razem. Jeśli chodzi o prędkość jest zdecydowanie szybszy niż 85L, szczególnie przy słabym oświetleniu. W studio róznica była lecz już nie taka duża. Prędkością dorównuje 85/1.8 choć momentami da się odczuć, że Canon jest trochę szybszy. Zresztą najbardziej się obawiałem mikro regulacjii, wysyłania obiektywu do serwisu i ogólnie problemu z AF. Sprawdziłem obiektyw na trzech różnych 5DmkII i na każdym działał precyzyjnie i nie ujawniał FF lub BF. Napewno jest wiele drobiazgów na które nie zwróciłem uwagi i to są jedynie moje pierwsze wrażenia z używania tego sprzętu niespełna 3 dni. Podsumowując, jestem zadowolony z zakupu (jak narazie) i zobaczymy jak S85 spisze sie w terenie juz niedługo. Postaram się uzupełnić relacje gdy tylko zauważę coś ciekawego.



    Zdięcia robione ze statywu 5DmkII w trybie Av.

    C85L & Sigma












    Rawy prosto z puszki do pobrania
    http://hotfile.com/dl/78304633/3c92f...sigma.rar.html

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar Macky Bucon
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    BA Lens Based Media Study
    Posty
    32

    Domyślnie Canon 85/1,8 & Sigma

    Canon 85/1,8 & Sigma










    Link do plików do pobrania wrzuce za jakiś czas ponieważ internet nie działa u mnie dziś za dobrze :-?

  3. #3
    Bywalec Awatar molmagic
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Świdnik
    Wiek
    38
    Posty
    137

    Domyślnie

    Nie powiem, jestem zainteresowany i z pewnością będę śledził wątek. Nie wiem jak z ceną, ile to szkło kosztuje?

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar Macky Bucon
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    BA Lens Based Media Study
    Posty
    32

    Domyślnie Cena

    W UK zapłaciłem 680 funtów

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Av... Echh.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Z tych fot raczej za wiele wywnioskować nie można.
    Ostatnio edytowane przez micles ; 25-10-2010 o 22:51 Powód: Automerged Doublepost

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar Macky Bucon
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    BA Lens Based Media Study
    Posty
    32

    Domyślnie Rawy

    Rawy do pobrania z porównania Sigmy z C85/1,8
    http://hotfile.com/dl/78310887/e0d99...sigma.rar.html
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Av... Echh.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Z tych fot raczej za wiele wywnioskować nie można.
    Daj kilka wskazówek jak mam zrobić dobre sample to wrzuce coś za tydzień 8)
    Ostatnio edytowane przez Macky Bucon ; 25-10-2010 o 22:54 Powód: Automerged Doublepost

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Doceniam wysyłek włożony w porównanie, ale dobór sceny i oświetlenie jest takie, że ja nic tu nie widzę. Poza tym na zdjęciu nr 1 na f/1.2 chyba ostrość gdzieś poszła w las.

    No i ciemne tło ogranicza mocno porównanie bokehu, a to jakby trochę istotne.. :/
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar Macky Bucon
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    BA Lens Based Media Study
    Posty
    32

    Domyślnie

    No racja, za wiele to niewidać, byłej jednak bardzo ograniczony czasowo i za tydzień, a może jeszcze przed weekendem wrzuce coś bardziej interesującego. Wskazówki doświadczonych testerów mile widziane

    Tymczasem kilka zdięć z Sigmy z ostatniej spacerowej soboty





  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Domyślnie

    Tutaj link do rawa 21mpix z tej sigmy. Zdjecie tekstu, naprawde zyleta.
    Szkielko aberuje minimalnie mocniej na 1.4 niz canon 1.8 na 1.8.

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

  10. #10
    Bywalec Awatar ddarc
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    51
    Posty
    182

    Domyślnie

    Dzięki za Rawy i pierwsze spostrzeżenia

    , przydało by się ciutek wiecej zdjęć portretowych w jakiejś przestrzeni żeby lepiej ocenić to szkło na F 1.4 do np F 2.5 ...ale i tak dzieki
    ddarc ....Canon 50D,30D,C 24-105 F4,Samyang 8mm,C 70-200 F4 ,Kit18-55 II,580EX,SLIK PRO 340 DX,

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •