Strona 26 z 34 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 340

Wątek: Tap Modl - czyli Top Model po polsku

  1. #251
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    Tezet ja szanuję różne zdania , ale.... Sam wśród kolegów mam ksywę chudy , mam 186 cm , 80 kg wagi i jestem po 40stce. O mojej córce czasami ktoś złośliwie powie "anorektyczka". Takie geny, ale to nie o to chodzi. Twój przykład jest całkowicie od czapy. Ja jestem wysportowany , moja córka wygląda jak kobieta , ma wszystkie atrybuty. Co innego szczupłość co innego patologia. Moja córka je więcej niż mój przyjaciel który się odchudza , a wygląda jak pulpet. Ja mogę z córką zjeść słonia co tydzień i się nie zmienimy. I co z tego ? Chcesz powiedzieć, że problem nie istnieje ? Masz córkę ? może będziesz miał, może nie nie będziesz miał. Naprawdę pomyśl z empatią o innych. Chcesz być twardziel ? niech głupki i słabeusze psychiczne zdychają . Selekcja naturalna ? Też kiedyś byłem buńczuczy i mądry i twardy i logiczny do bólu , ale życie uczy rozumu. Nie wszystkich , szczęśliwcy tej nauki nie doświadczą. I pozazdrościć im tego szczęścia i tej głupoty.
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  2. #252
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    ależ tematy sie tutaj strasznie zmieniają

    uczestniczyłem w tym projekcie

    http://www.jawtwoimobiektywie.pl/

    ponad 400 osób ktore miałem fotografować były chore psychicznie

    róznego rodzaju dolegliwości

    na początku to był dla mnie szok

    później wiedziałem już jak z nimi rozmawiać, miałem ta przewage ze każdą osobe mogłem zrozumieć, swiat w którym zyje i rozmawiać z nia tak jak ona widzi swiat, co prawda nie z każdym sie dało ale z wiekszoscia tak .
    Nie czułem wyzszości nad nimi, a co jedynie nauczylo mnie to zrozumienia jak słabi jestesmy bo wiekszosc z nich była kiedyś normalna
    ale nie wiele trzeba żeby uciec w inny świat , swiat w którym nie ma problemów, a są nadzieje które uda sie spełnic, świat w którym warto na coś czekać ..

    nasze spory na prawde są niczym po blizszym poznaniu tych ludzi, to jaki na kogo ma wpływ telewizja czy trendy, nikt od tego nie zwariuje,ale zycie weryfikuje wszystko.

    szczerze mam swiadomośc że jedno zdarzenie moze sprawić że wiekszosc z nas moze sie stać jedna z tych osob ..

  3. #253
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Widzisz, wiec mozemy sie rownac zarowno wzrostem jak i waga. tez mam 186 i ok 80kg wagi. raz jest 83, a raz 77. I wcale nie mam ksywy chudy. Co wiecej, pomimo tak niskiej wagi widze jak tworzy mi sie drugi podbrodek, brzuszek wystaje, a piwa nie pijam. To jest genetyczne uwarunkowanie ze jednemu idzie w nogi, innemu w rece, innymu w biceps, a jeszcze innemu w tylek. Ja nie twierdze ze problem nie istnieje, bo istnieje i jest calkiem duzy. Bardziej chodzi mi o ten poprzedni link ktory zostal wklejony na joemonster. Przypadkowe zdjecia skopiowane z przypadkowych stron - pewnie google grafika. I odrazu akcje ze anoreksja. Ja tylko chcialem zlamac ten schemat i pokazac ze jednak nie zawsze. Moim zdaniem tak samo internet jak i telewizja, jak i znajomi, jak i setki innych czynnikow maja wplyw na to ze nastolatki sie odchudzaja. Wiec nie mozna zrzucac tego tylko na takie programy, jak ten o ktorym toczy sie dyskusja. Jednak jest to i tak tylko jakis maly procent calego spoleczenstwa. Dlaczego ? Sa to osobniki (jak kazdy gatunek zwierzat na ziemi) w jakis sposob slabsze (tylko u zwierzat jest latwiej, po prostu sie zjadaja, albo sa zjadane, a przezycie swiadczy najczesciej o dobrych uwarunkowaniach i przystosowaniu do zycia). Caly czas probuje tylko to ukazac

  4. #254

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sid Zobacz posta
    Problem ze zdrowiem psychicznym jest taki, że ciężko zdefiniować czym ono jest. Często nawet najbardziej chorzy psychicznie ludzie z omamami, nieprzystosowani do społeczeństwa, są przekonani o swoim zdrowiu, tak jak Ty cz ja. Kiedy ktoś im mówi, że są chorzy, czują się tak, jak by mnie lub Tobie ktoś, coś takiego zakomunikował.
    Obawiam się, pomimo szacunku jakim Cię dażę wynikającym z Twoich wypowiedzi, że jeśli świat dalej będzie szedł tą ścieżką, to ktoś w końcu może Ci to zakomunikować
    W świecie w którym (obym się mylił) na piedestale będą programy rozrywkowe typu "Tap Madl" czy "Kuba Wojewodzki Show", w teledyskach biegać będą skąpo ubrane "stuningowane" postacie śpiewające o dzikim seksie na tylnej kanapie mercedesa s-klasy a politycy wybierani bedą na następną kadencję dzięki niczym nie popartym obietnicom (za to często mniej lub bardziej otwarcie popierani przez szanowane rodzime media z kapitałem zza miedzy) Twoje normy mogą nie zmieścić się w szeroko pojętych normach społecznych. Mam nadzieje, że do tego nam jednak jeszcze daleko.:rolleyes:
    Bo niestety tak już jest ten świat zbudowany, że z reguły racja jest po stronie większości. A to, że większość jest bardzo często manipulowana przez garstkę ludzi z Im tylko znanych powodów, to już zupełnie inna sprawa.
    Wracając do tematu - osobiście uważam, że nie tylko Top Model, ale również inne tego typu programy o "wysokiej zawartości" merytorycznej i intelektualnej, są bardzo dobrym wyznacznikiem czasów w których mamy zaszczyt żyć. Traktuje je bardziej jako ciekawostkę, niż rozrywkę.
    A nawet gdybym chciał wygodnie rozsiąść się w fotelu z zimnym drinkiem w jednym i pilotem w drugim ręku, to ... przecież ja nie mam telewizora!

  5. #255
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    52
    Posty
    489

    Domyślnie

    W ciekawym kierunku potoczyła się ta dyskusja.
    Wyszło na to, że osoba naśladująca wzorce kreowane przez media jest chora psychicznie?
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  6. #256
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    51
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sprocket73 Zobacz posta
    W ciekawym kierunku potoczyła się ta dyskusja.
    Wyszło na to, że osoba naśladująca wzorce kreowane przez media jest chora psychicznie?
    Nie o tym mowa, bo każdy w życiu ulega jakimś wpływom i każdy ma w jakimś stopniu zwichrowaną psychikę. Ten program o którym piszemy jest po prostu głupi jak but i służy do zarabiania grubej kasy jego tfurcom. A jak komuś się ten program podoba i lubi go oglądać (czy też wręcz musi), to przecież nic zdrożnego - po to takie głupie programy są. Tylko nie dorabiajmy do tego ideologii i nie wypisujmy jakiś głupot o normach - bo tych norm po prostu nie ma jest tylko program rozrywkowy.

    Pozdrawiam.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  7. #257
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Z jednej strony uważam, że każdy powinien mieć prawo wyboru i samemu decydować czy chce pić i ile, czy chce palić oraz co stanowi dla niego rozrywkę. Jestem przeciwny zakazom na każdym kroku i myślę, że jeżeli muszą być ofiary tej wolności, to trudno, muszą zostać poniesione.

    Z drugiej strony zastanawia mnie, czemu dramatyczna większość czasu antenowego w TV poświęcana jest seriale, różne "szoł" a jeśli nawet trafi się jakiś wartościowy program, to najczęściej o 1 w nocy. Rozrywka jest ważna, ale w TV nie ma nic poza nią. To jakby internet składał się tylko z Pudelka, stron porno i forum Onetu i nie byłoby nic poza tym.

    Ja nie oglądam TV od blisko 10 lat, bo po prostu przestała mnie ciekawić jak skończyłem kilkanaście lat. Od niedawna znowu mam telewizję w domu, a i tak nie chce mi się jej włączać. Dzisiejsza TV to dramat. Jakiekolwiek wartości są obce większości programów. Dla mnie TV w obecnej formie mogłaby nie istnieć i nawet nie zauważyłbym, że coś się zmieniło.

  8. #258
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    51
    Posty
    3 028

    Lightbulb

    Cytat Zamieszczone przez sid Zobacz posta
    zastanawia mnie, czemu dramatyczna większość czasu antenowego w TV poświęcana jest seriale, różne "szoł" a jeśli nawet trafi się jakiś wartościowy program, to najczęściej o 1 w nocy.
    Miałem podobną rozterkę. Poszedłem na zakupu do Megasamu w piątek po południu, poprzyglądałem się ludziom i znalazłem odpowiedź Niestety, jesteśmy w poważnej mniejszości, dlatego...
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  9. #259
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    51
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Miałem podobną rozterkę. Poszedłem na zakupu do Megasamu w piątek po południu, poprzyglądałem się ludziom i znalazłem odpowiedź Niestety, jesteśmy w poważnej mniejszości, dlatego...
    tak chodzisz co piątek, czy to był tylko jednorazowy wyskok?
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  10. #260
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    51
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_73 Zobacz posta
    tak chodzisz co piątek, czy to był tylko jednorazowy wyskok?
    Przeceiż pisze, że jestem w mniejszości. CHadzam zwykle we wtorki lub środy na zakupy. To był wyjątek
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

Strona 26 z 34 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •