Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: backup - wymiana

  1. #1
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie backup - wymiana

    Obecnie pracuję na 5D mkI... Głównie sluby... No i w zapasie kurzy się w torbie lub szafie baaardzo mało używany canon 40d. Czy waszym zdaniem warto wymienić 40d na 500d ? Zyskałbym wyższe iso, i filmy full hd. Co o tym sądzicie ? Czy warto wymieniać ? Biorąc pod uwagę to, że moja 40tka ma przekulane nie więcej niż 14 tyś ?
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  2. #2

    Domyślnie

    Wyższe uzywalne iso wątpię. Filmy fajna sprawa szczególnie przy dziecku. Ale jakby coś się stało z 5d wolałbym mieć 40d.
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    Obecnie pracuję na 5D mkI... Głównie sluby... No i w zapasie kurzy się w torbie lub szafie baaardzo mało używany canon 40d. Czy waszym zdaniem warto wymienić 40d na 500d ? Zyskałbym wyższe iso, i filmy full hd. Co o tym sądzicie ? Czy warto wymieniać ? Biorąc pod uwagę to, że moja 40tka ma przekulane nie więcej niż 14 tyś ?
    Jeśli przestawianie się z 2 kółek na kółko+menu i z powrotem nie stanowi dla Ciebie problemu...
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    Jeśli przestawianie się z 2 kółek na kółko+menu i z powrotem nie stanowi dla Ciebie problemu...
    zdRAWki
    a najbardziej brak kompensacji flesza bezposrednio pod guziorem. bo przez menu z tylu to jest **** nie robota.

    dla mnie nierealne. do kotleta jednak zdecydowanie wolalbym uniknac xxxD.
    www albo tez flickr

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    I jesli nie patrzysz na koszta wymiany migawki... 40D nawet po gwarancji ma wymiane migawki jesli nie przeletala gwarantowanego przebiegu, w 500D zdaje sie ze bedzie z tym problem by zrobic to bezplatnie.

  6. #6
    Bywalec Awatar molmagic
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Świdnik
    Wiek
    39
    Posty
    137

    Domyślnie

    Jak miałem 40d na backup dla 5d to nie wyjmowałem go wcale z torby... Ale jakby mi przyszło wyjmować korpus to wolałbym żeby miał mniej cyfr na korpusie...
    W końcu kupiłem drugą piątkę i jest spokój, używam teraz dwóch korpusów.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie

    dzięki za wyrażenie swojej opinii panowie ;]
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Z całą pewnością nie warto sie cofać, chyba że baaardzo potrzebujesz tych filmów
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  9. #9

    Domyślnie

    to moze tak - zamien 40D na 5DmkII
    beda i filmy i backup
    5D, 5Dmk2 BG-E6 | 16-35 IIL | 24-105 ISL | 35L | 50 1.4 | 85IIL | 70-200 2.8 ISL | 100 2.8 Macro | 100-400 ISL

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •