Jeżeli myślałeś, że będzie lepiej z powodu zwiększenia ilości pamięci RAM, to zarazem jesteś w błędzie i masz rację.
W tym konkretnym teście jesteś w błędzie. W tym teście ilość RAM nie ma większego znaczenia pod warunkiem, że jest w nim miejsce na system, photoshopa i samo zdjęcie. Czyli powyżej 1 GB (albo i mniej) nie będzie widać różnicy, bez względu na to czy to będzie 2 GB, 8 GB, 16 GB czy nawet 128 GB. Żeby ram miał wpływ na wydajność, musi być wykorzystany, zapełniony danymi. W tym teście nie ma na to szans.
Generalnie w tym teście liczą się tylko dwa parametry:
- optymalizacja algorytmu wewnątrz photoshopa, która może ale nie musi, zmieniać się z wersji na wersję
- wydajność procesora (im starsza wersja pohtoshopa tym bardziej liczy się taktowanie im nowsza tym bardziej nabiera znaczenia wielowątkowość)
Reszta, jak ilość RAM, szybkość dysku, karta grafiki etc. nie mają żadnego znaczenia, jeśli tylko spełniają minimalne wymagania systemu i photoshopa.
Masz rację, bo ten test nie odzwierciedla wydajności komputera przy normalnej pracy z programem, chyba, ze zawsze otwierasz pojedyncze zdjęcie i jedyne co robisz, to używasz rozmycia

Jeśli wrzucisz do obróbki wsadowej kilkaset fotek i na każdej z nich będziesz wykonywał kilak różnych operacji, to wydajność na pewno wzrosła a czas zakończenia całej obróbki znacząco się skrócił (pod warunkiem, że i system i twój PS są x64), bo znacznie wikesza część materiału (lub całość) jest wgrywana do RAMu, a ten wiadomo jest setki razy szybszy od dysku twardego i procesor nie mieli na pusto, bo cały czas dostarczana jest mu nowa dawka danych do obróbki.
Innymi słowy, możliwe jest złożenie komputera, który będzie rekordzistą w tym teście i ukończy zadanie poniżej 2 sekund, ale będzie nawet kilkanaście razy wolniejszy niż komputer tańszy o połowę w określonych zadaniach, czy mówiąc ogólnie, normalnej pracy.