Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: Yongnuo ST-E2 - już jest

  1. #51
    Dopiero zaczyna Awatar profi666
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaremo15 Zobacz posta
    Jak wygląda zasięg wyzwalania lampek na zewnątrz w słońcu
    Przy fotkach w bardzo ostrym sloncu mialem lampy w odleglosci ok 6-7 metrow od aparatu, odpalaly bez problemu. Moze daloby sie wiecej, nie sprawdzilem bo nie potrzebowalem. Jesli jest pochmurno, to tak jak pisalem wczesniej, +40 metrow bez problemu.

  2. #52
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    33

    Domyślnie

    A takie pytanie jeszcze do ilu jest czas synchronizacji ? do 1/4000 czy 1/8000 ?

  3. #53

    Domyślnie

    mam problem z ST-E2:
    Nie widze żeby puszczał wzorek. Próbuje w ciemnej łazience - ni cholery nie widać. próbuje na 2 korpusach: 5D i 1D IIn.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    opisałem dokładnie problem pod tym linkiem: http://canon-board.info/showthread.php?t=74068
    Ostatnio edytowane przez perl ; 23-02-2011 o 15:01 Powód: Automerged Doublepost

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez perl Zobacz posta
    mam problem z ST-E2:
    Nie widze żeby puszczał wzorek. Próbuje w ciemnej łazience - ni cholery nie widać. próbuje na 2 korpusach: 5D i 1D IIn.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    opisałem dokładnie problem pod tym linkiem: http://canon-board.info/showthread.php?t=74068
    Widzę, że z 5D sobie poradziłeś. Mam 5D i wszystko z nim działa jak należy, ale mam też 1D i z nim już magiczne pudełeczko nie działa, a przetestowałem chyba wszystkie możliwe kombinacje ustawień, także chyba już tak musi być - nie wiem, być może jest ktoś mądry kto to uzasadni bądź zna na to sposób.

    Korzystając z okazji też zadam pytanie. Jak w ST-E2 wyłączyć ETTL, lub jak to zrobić w 430EX w trybie "slave" wyzwalanej przez ST-E2. Pozdrawiam
    D3

  5. #55
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    W całkowitej ciemności ostrzy na ścianie 5D skrajnymi bocznymi punktami, a wiadomo jakie są one słabe. Ważne - na sankach aparatu jest delikatny luz na boki po włożeniu ST-E2 i przy zaciskaniu trzeba tak ustawić sterownik żeby linie wspomagacza pokrywały się z punktami AF.
    Interesuje mnie ten wyzwalacz szczególnie pod katem wspomagania AF w Canonie 5D mk2. Lampę używam dosyć rzadko, nie zawsze mam w plecaku, a czasami tak brakuje wsparcia AF i takie małe urządzonko zmieści się łatwo wszędzie. Dlatego będę wdzięczny o wszelkie uwagi o jakości wspomagania Af, czy opisany powyżej przez szwayko trik z mocowaniem na stopce, to złożona sprawa ? Jak zestroić sterownik z punktami AF ? Na czym to polega? Co się dzieje jak sterownik się nieco przekrzywi ? jaka jest skuteczna odległość wspomagania AF ? Jak pracuje z lampami Metz ? Mam 58 AF-1.
    Każda rada użytkowników mile widziana, urządzenie jest już trochę na rynku i doświadczeń pewnie przybyło.

  6. #56

    Domyślnie Odp: Yongnuo ST-E2 - już jest

    witam!
    u mnie chyba jest problem z kryciem punktów AF a wyglada to tak przy odległości 3 - 5 metrów
    Czy u was jest tak samo? Sprawdzane na 5D mkI i 2x 5D mkII
    są body, są gripy, są obiektywy i lampy też są o chęciach nie wspominając

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •