Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zamiennik 7D

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar mr.darecki
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    27

    Domyślnie Zamiennik 7D

    Witajcie, pewnie nie będę oryginalny, ale potrzebuje jakiejś fachowej rady. Obecnie posiadam 7D z dwoma obiektywami 24-70/2.8 L i 70-200/4 IS L. Sprzęt sprawuje się bardzo dobrze, ale nie za często - jest za ciężki i za duży żeby zawsze chować go do torby. Potrzebuje jakiegoś zamiennika, który przydałby się na niektóre wypady wycieczkowe i szybkie robienie zdjęć w pomieszczeniach kiedy nie ma zupełnie czasu na wyciąganie dużej lustrzanki.

    Może jesteście w stanie mi powiedzieć czy kupowanie G12 czy Nikona P7000 lub czegokolwiek podobnego a w miarę lekkiego ma sens, czy jakość tych zdjęć mnie szybko zniechęci do tego typu pomysłów. Na jakości bowiem mi najbardziej zależy. Wszystkie zdjęcia przykładowe są piękne ale może ktoś z was ma możliwość porównywania ich w codziennej pracy. Mam możliwość kupienia sprzętu w USA więc znacznie taniej, to wyjaśnienie a propos cen.

    Bedę wdzięczny za sugestię czy warto w ogóle kombinować, a jeśli tak to co polecacie, czy mam być jednak skazany na tonę sprzętu na wyjazdach.
    Aparat mam, szkła też mam

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    83

    Domyślnie

    W kiepskich warunkach lustrzanki najbardziej pokazują pazur jeżeli chodzi o przewagę nad kompaktami. Także fotografia w pomieszczeniach przy świetle zastanym kompaktem, jeżeli chodzi o jakość, może rozczarować w porówaniu ze zdjęciami przykładowymi robionymi przy dużej ilości światła słonecznego. Popatrz na zdjęcia przykładowe przy wyższych czułościach (a rozumiem, że takie będzie zastosowanie aparatu), przyjżyj się jak silnie odszumiane są fotki z kompaktów i sam zdecyduj czy taka jakość będzie Ci odpowiadała.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Dodam przykłady na iso800

    Nikon P7000

    Canon G12

    Canon wypada tutaj lepiej niż Nikon ale na obydwu fotkach widać degradację szczegółów przy odszumianiu peruki manekina.
    Ostatnio edytowane przez ghosthunter ; 17-10-2010 o 14:16 Powód: Automerged Doublepost

  3. #3
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    samsung ex1 panasonic lumix lx5 jak bys chcial jasny obiektyw
    EOS + L i kupa gratów ...

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar mr.darecki
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dzięki ghosthunter - nie znałem tej strony a właściwie sporo mi wyjaśniła. Chyba kupie sobie konwerter do teleobiektywu, zamiast się wygłupiać z kompaktem i ponoszę jeszcze więcej. Coś za coś.
    Aparat mam, szkła też mam

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Masz porządna puszke i fajne szkła - ciężko będzie Ci przyzwyczaić się do podrzędnego kompakta Popracuj raczej nad tężyzną fizyczną, bo przy takim sprzęcie narzekać nie wypada.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    może jesteś kilientem nowych systemów bezlusterkowych ... albo leica .... skoro stać cię na to co masz kup micro 4/3 albo podobne ...

  7. #7
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Jakaś leica (albo z wymienną optyką - m8, m9, albo jakiś kompakt - np. x1), sony nex + naleśnik, m4/3 + naleśnik albo ten nowy fuji x100 - ja bym z tego wybierał, a nie kompakta z malutką matrycą.

    Wybór w zależności od grubości portfela i preferencji
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    83

    Domyślnie

    Ewentualnie warto może być poczekać na wprowadzenie do sprzedaży Fuji x100. Zapowiada się niezwykły kompakt.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •