Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Quantuum R+300 czy PT-300?

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie

    A ja mam pytanie o pilot w obu lampach (PT-300 - 50W, R+300 - 150W) - czy ten w PT daje radę z większymi softboxami czy lepiej dopłacić 100zł dla większej mocy żarówki pilota + potencjometru do zmiany siły błysku - bo w zasadzie to są główne różnice między tymi lampami prawda?

    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Wentylator w środku i lepsza obudowa

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie

    Już zakupiłem R+300 i jestem zdania, że żarówka 150W jest w sam raz - przynajmniej dla mnie, a 50W byłoby pewnie za mało.
    Rozumiem też teraz, po pierwszych testach co znaczy ultrawygodny potencjometr :] Szczególnie z lampą na większej wysokości zmiana siły błysku w serii PT doprowadziłaby mnie do szewskiej pasji.
    Zawiodłem się jednak trochę na estetyce - malowanie. Sam ze sparyem w ręku pomalowałbym obudowę lepiej niż jest to fabrycznie robione. Ale to tylko szczegół.

    Pozytywnie zaskoczyła mnie moc tej lampy - momentami na 1/32 muszę przymknąć przyszłonę lub założyć filtr ND - oczywiście zależy do czego ( i z czym) akurat lampę wykorzystuję.

    I teraz pytanie do użytkowników R+300 - też macie lekki luz na mocowaniu bowensowskim np z oryginalną czaszą?

    Dodam, że już planuję zakup kolejnych lamp z tej serii.
    Pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    Oryginalną czaszą tzn? Tym garnkiem co dorzucili w gratisie i nie da się do niego nawet parasolki zainstalować? Taki tyci tyci luz to w sumie by był.
    Ja zadam natomiast pytanie: czy też macie tak, że "dziura" w standardowym bolcu na końcu kilku różnych statywów kończy się wyżej, niż zaczyna się śruba którą się przykręca lampę po nałożeniu na statyw tak, by się nie obracała/spadła?

    A jakie efekty robienia na R+300? Zdjęcia studyjne są imo ********e. Brakuje mi tylko jakiegoś piorunometra. Quantuum r+300 x 2 szt. Canon 580EX na tło x1 szt.
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie

    Tak, ten garnek I odziwo nie widze zadnego problemu z mocowaniem parasolki.
    A luz to u mnie nie jest tyci tyci tylko całkiem spory - troche to denerwujące. Dojedzie do mnie okta to zobacze jak się to będzie trzymać.

    A co do mocowania lampy na statywie - u mnie jest to samo i jeśli zakładam lampę na boom, nie chcąc żeby spadła robie to w ten sposób ze lampa opiera się tylko na śrubie - wyzej w tym zwężeniu.

    Pozdrawiam

  6. #16

    Domyślnie

    Nie widzisz problemu? to rzuć zdjęcie, jak mocujesz te parasolki bo u mnie się NIE DA. :/

    Z softboksami (90x90) nie ma problemu - trzymają się należycie więc się nie bój. To nie to tworzywo z którego wykonano "garnki".
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie

    Proszę bardzo:


  8. #18
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Mam pytanko do posiadaczy Quantuum R+300 Digital, czy na wyświetlaczu wyświetla się poziom ustawienia mocy lampy, czy tylko służy do wyświetlania alarmów ?
    Drugie pytanie, czy lampa modelująca 250W z wersji Digital zadziała w wersji Q R+300 i jej nie uszkodzi.
    Trzecie, czy ktoś w necie widział zdjęcie tylnej ścianki , tej najnowszej wersji Digital tj po lutym 2010 z dodatkowym gniazdem do pilota, bo na tych z rożnych ofert tego gniazda jakoś nie napotykam.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hyzop Zobacz posta
    Mam pytanko do posiadaczy Quantuum R+300 Digital, czy na wyświetlaczu wyświetla się poziom ustawienia mocy lampy, czy tylko służy do wyświetlania alarmów ?
    Drugie pytanie, czy lampa modelująca 250W z wersji Digital zadziała w wersji Q R+300 i jej nie uszkodzi.
    Trzecie, czy ktoś w necie widział zdjęcie tylnej ścianki , tej najnowszej wersji Digital tj po lutym 2010 z dodatkowym gniazdem do pilota, bo na tych z rożnych ofert tego gniazda jakoś nie napotykam.
    Wyświetla się poziom mocy lampy w skali 10-60
    Lampa 250W może coś uszkodzić, bodajże przewidziana jest tylko max 150W (250W jest dla mocy 1000Ws)
    Jeżeli już to gniazdo to jest od spodu lampy, chyba ;]

  10. #20
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aligator16 Zobacz posta
    ..., bodajże przewidziana jest tylko max 150W (250W jest dla mocy 1000Ws)
    Jeżeli już to gniazdo to jest od spodu lampy, chyba ;]
    Według rozpiski to w Q R+300 Digital lampa modelująca jest 250 W

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •