Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Mikrofon zewn. (stereo) do Canona 550/7d

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xrs Zobacz posta
    nowy, tańszy RODE:
    fajny :-)


    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    mam mieszane uczucia aby do małej lustrzanki podczepiać mikrofon wielkości moździerza.
    nie moździerza, tylko granatnika - jak już


    mam inne pytanie:
    czy ktoś przetestował z lustrzanką i poleca jakiś mikrofon bezprzewodowy?
    tzw. krawatowy (na klip)?
    na tzw. mikroport?
    i oczywiście w niewygórowanej cenie
    (ale bez przesady - nie o sprzęt z allegro za 30 zł chodzi)
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  2. #12
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie

    Przy stosowaniu mikrofonów bezprzewodowych, proponuję zwrócić uwagę na to, czy stacja bazowa ma wyjście mikrofonowe (przeważnie typu XLR). Tańsze zestawy, często maja tylko wyjście "Line Out", typu jack i jest ono elektrycznie niedopasowane do wejść "Mic in". Efektem będzie bardzo przesterowany sygnał, praktycznie nie nadający się do użytku. Innym problemem będzie to, że stacja bazowa to urządzenie wymagające zasilacza 12V. Następny problem, to przewód łączący stację bazową z aparatem/kamerą. Wyjście mikrofonowe stacji bazowej realizowane jest trzema żyłami (X - masa, L - (+), R - (-). Jest to tak zwane łącze symetryczne i przenosi tylko jeden kanał (mono). Wejście mikrofonowe aparatu/kamery to gniazdo mini jack, które na czubku ma kanał lewy, na pierścieniu kanał prawy, a rurka odpowiada za masę. Połączenia te są niesymetryczne. Proste podłączenie sygnału ze stacji bazowej do gniazda w aparacie, da bardzo kiepski efekt, bo nagrywany będzie w jednym kanale sygnał (+), a w drugim (-). Żeby całe przedsięwzięcie miało sens, trzeba by użyć dwóch stacji bazowych (lub jednej podwójnej), a połączenia zdesymetryzować, przez zwarcie we sobą X-R, we wtyczkach wpiętych w stacje bazowe. To zwarcie jest nieszkodliwe dla wzmacniaczy sygnałów w stacjach, a bez niego system może nie zadziałać. Oczywiście dwie stacje bazowe to dwa mikrofony, jeżeli chcemy nagrywać dźwięk stereofoniczny. Jeżeli dźwięk ma być mono, to wystarczy zewrzeć czubek i pierścień w mini jacku i już mamy w obu kanałach to samo. Oczywiście nie zapominając o desymetryzacji sygnału z bazy. W sklepach muzycznych można kupić niedrogie (kilkaset złotych) zestawy mikroportowe. Kilka lat temu kupowałem za 800zł zestawy IMG "Stage Line", w skład którego wchodziły: mikrofon nagłowny, mikrofon na klipsie, nadajnik, stacja bazowa i zasilacz. Teraz pewnie jest taniej. Profesjonalne zestawy to kilka tysięcy złotych.
    Ostatnio edytowane przez mc_iek ; 09-06-2011 o 16:11
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    mam inne pytanie:
    czy ktoś przetestował z lustrzanką i poleca jakiś mikrofon bezprzewodowy?
    tzw. krawatowy (na klip)?
    na tzw. mikroport?
    i oczywiście w niewygórowanej cenie
    (ale bez przesady - nie o sprzęt z allegro za 30 zł chodzi)
    Standard to Sennheiser ale to 2.5 kzł minimum.
    Niezłe robi AKG - jakiś 8 stów za zestaw tylko w zestawie najczęściej nie ma lavaliera tylko jakiś nagłowny. Lavaliera musisz dokupić za ok. 3 stówki. Zestaw AKG z lavalierem to ok. 1 kzł - tzw. "presenter set".
    Z "niefirmowych" można spróbować zestawu T.Bone jest to produkt robiony w Chinach dla sklepu muzycznego thomann.de (największy sklep tego typu na świecie). W sumie nie najgorszy kompromis cena - jakość. Do tego 3 lata gwarancji i 30 dni na zwrot - cena ok. 450 zł.

    Wszystkie zastrzeżenia o jakich napisał mc_iek są jak najbardziej aktualne. Od siebie napiszę jeszcze, że trzeba wybierać zestaw dla video gdzie odbiornik ma stopkę do nasadzania na kamerę/aparat i jest zasilany zwykle jednym paluszkiem oraz ma wyjście na mały jack. Niestety w tych tanich zestawach najczęstszym rozwiązaniem jest stacja odbiorcza podłączana do sieci.
    O ile mi jednak wiadomo w thomannie można kupić T.Bone na zasadzie składania komponentów (osobno mikrofon, stacja itd.) - w ten sposób można sobie złożyć zestaw jaki potrzebujemy. Zresztą warto tam poszukać może mają gotowe zestawy dla kamerzystów.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-06-2011 o 02:16
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    25

    Domyślnie

    a co powiedzie na to . będzie to lepsze niż wbudowany mikrofon w 5d ? No i pisze ze stereo ...ale czy aby na pewno ??

    http://cgi.ebay.com/Stereo-Microphon...item1e643ab2d6

  5. #15
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie

    Podejrzewam, że od mikrofonu wbudowanego w aparat, lepsze będą nawet zwykłe słuchawki od mp3 playera, wpięte w gniazdo mikrofonowe, bo nie będą zbierać odgłosów wydawanych przez mechanikę obiektywu, czy sławetną, skrzypiącą klapkę. Ten mikrofon z linka, to prawdopodobnie mikrofon elektretowy, zbudowany z dwóch kapsułek ustawionych względem siebie pod odpowiednim kątem. Jeżeli działa, to na 90% będzie lepszy.
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    25

    Domyślnie

    Czyli bedzie to stereo czy nie bo nie ogarniam tej nazwy co powiedziałes

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 400

    Domyślnie

    Da sygnał stereofoniczny ale czy będzie miał odpowiednią separację kanałów aby to stereo usłyszeć to już inna sprawa. Chcesz mieć dobre stereo? Użyj dwóch oddzielnych mikrofonów i eksperymentuj z ich ustawieniem. Przy okazji czy do filmujących lustrzanek można podłączyć słuchawki aby mieć odsłuch?

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Niestety problem z dźwiękiem jest taki, że tu nie ma litości. Chcąc uzyskać choć poprawny efekt trzeba zainwestować zarówno w sprzęt jak i wiedzę. Protez takich jak ten mikrofon wyżej oczywiście można używać ale jest to wyłącznie zabawa nic więcej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Niestety problem z dźwiękiem jest taki, że tu nie ma litości. Chcąc uzyskać choć poprawny efekt trzeba zainwestować zarówno w sprzęt jak i wiedzę. Protez takich jak ten mikrofon wyżej oczywiście można używać ale jest to wyłącznie zabawa nic więcej.
    Zgadzam sie z toba w 100%. Jednak wpadłem gdzieś na filmik pokazujący różnice miedzy mono a stereo właśnie w takich mikrofonach i to jest przepaść. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego RODE jest tak czesto kupowanym mikrofonem jak jest mono. Jego cena jest większa trzykrotnie od tego stereo co pokazałem . Pewno płacimy za marke

  10. #20
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie

    Nie tyle płacisz za markę, ile właśnie za jakość. W profesjonalnych mikrofonach nie ma przebacz. Minimalna niedoskonałość w produkcji skutkuje poważnymi rozstrzałami jakości rejestrowanego dźwięku. Dla tego uznani producenci nie produkują swoich sztandarowych modeli w Chinach. Konieczność utrzymania powtarzalności jakościowej wyrobu kosztuje.
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •