Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 130

Wątek: [test] MEGA TEST 50-tek 1.4 :)

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_o_b_y Zobacz posta
    Przykro mi, ale ja nabyłem za równo 1600 PLN
    Może nie powinienem... :-D
    Pozdrówka
    Z gwarancją sigma-foto.pl jak rozumiem ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    dolny śląsk
    Posty
    28

    Domyślnie

    ^Cichy
    Jak jest z tym Takumarem, bo mocno zastanawiałem się nad zakupem. Według tej tabeli:
    http://www.panoramaplanet.de/comp/index.html#Pentax
    istnieje niebezpieczeństwo zawadzania lustra. Jak to jest w praktyce, ostrzyłeś na nieskończoność?

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Z gwarancją sigma-foto.pl jak rozumiem ?

    Z roczną gwarancją Fotoit realizowaną w Sigmie i pewno stąd ta różnica.
    Ale różnica w cenie może jest tego warta, kto wie...
    W razie czego za tę różnicę można to i owo naprawić, o ile cokolwiek się zepsuje.
    Do rocznej gwarancji już mnie nasz kochany Canon zdążył przyzwyczaić. :-D
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  4. #24

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za teścia, pomógł mi rozwiązać pewien problem z 50 1.4 canona, może raczej z filtrem. Mianowicie, kiedy robiłem zdjęcia na koncercie wychodziły mi straszne flary pod światło, duże zielone czasem z żółtym kółeczkiem w środku, takie których nie dało rady już usunąć w postprocessie. Dziś po przeczytaniu testu, a dokładnie jednej z zalet omawianej 50 "+ Poprawna praca pod światło" sobie myślę, co za bzdura? Wziąłem się za testy i faktycznie wyszło, że Cichy ma racje, wszystkie moje problemy przez filtr Hoya HMC UV(c), mój pierwszy i prawdopodobnie ostatni filtr UV jaki kupiłem. Jeszcze raz dzięki za test, pozdrawiam

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    No przecież zielone duszki to prawie zawsze sprawa filtrów. Poszukaj testów w sieci, są takie filtry które aż tak nie produkują zielonych plamek ;-)

  6. #26

    Domyślnie

    widzisz, zasugerowałem się porównaniem na optycznych, wg. nich ta hoja była jednym z lepszych, a może i najlepszym filtrem przy swojej cenie. Okazało się jednak, że cenę miała faktycznie spoko, ale pod względem tych duszków to niestety bliżej jej do hu..a niż do hoya.
    a jakie to filtry, te co nie dają tak potężnych duszków?

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    No właśnie na optycznych są rozpisane od tej strony też. Przeczytaj cały test, a nie tylko podsumowanie. Z podsumowania za przeproszeniem gówno wynika, bo oni sobie testowali odcięcie UV, a Ty raczej stosujesz ten filtr w celu ochrony. Tak więc podsumowania, plusy i minusy z optycznych są o kant dłupy. Można za to samemu niezłe wnioski powyciągać.

    Osobiście używam tylko Marumi Super DHG Lens Protect. Z i bez nie ma różnicy na 100% powiększeniu. Aczkolwiek raz na rok zielonego duszka złapią, więc jak Tobie to przeszkadza, to może lepiej za innym się rozglądnąć.

  8. #28

    Domyślnie

    Dzięki, na razie dam sobie z tym spokój i najwyżej będę go odkręcał. Kilka lat wytrzymywałem bez filtrów to i kolejne kilka nie zrobi mi różnicy, a zaoszczędzone pieniądze dołożę do nowego słoika

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_o_b_y Zobacz posta
    Z roczną gwarancją Fotoit realizowaną w Sigmie i pewno stąd ta różnica.
    Czyli odpukać, oby się nie zepsuła, i cud, że nie musiałeś kalibrować W polskim serwisie jej nie przyjmą w ramach gwarancji.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez bartek73 Zobacz posta
    ^Cichy
    Jak jest z tym Takumarem, bo mocno zastanawiałem się nad zakupem. Według tej tabeli:
    http://www.panoramaplanet.de/comp/index.html#Pentax
    istnieje niebezpieczeństwo zawadzania lustra. Jak to jest w praktyce, ostrzyłeś na nieskończoność?
    Jedynie przy ustawieniu na max (nieskończoność) u mnie zawadza minimalnie przy powrocie lustra (sprawdziłem na LV). Raczej nie ma szans na uszkodzenie lustra, wystarczy przekręcić ciut ostrość i lustro spada. Przy robieniu portretów bez znaczenia, bo do 10 metrów co najmniej nie zawadza.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 12-10-2010 o 18:40 Powód: Automerged Doublepost
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Czyli odpukać, oby się nie zepsuła, i cud, że nie musiałeś kalibrować W polskim serwisie jej nie przyjmą w ramach gwarancji.
    Gwarancja jest oczywiście w Sigmie, tyle że za pośrednictwem Fotoit.
    Wystarczyla mikroregulacja we wlasnym zakresie.
    Pozdrowka
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Slaba ocena ostrosci Planara moze byc zwiazana z akurat kiepskim egzemplarzem, bo Photozone pisze inaczej o tym

    The Zeiss lens produced superb resolution figures in our MTF lab. The center resolution is already exceedingly sharp at f/2 and the borders/corners follow on a very good level. The center quality broke the previous resolution record at f/4 - it's safe to state that the lens is easily outresolving the 21mp of our test DSLR here. The global peak performance is reached at f/5.6 with an excellent quality across the image frame. Diffraction effects have a higher impact from f/11 onwards but the quality is still very good at f/16. Field curvature is a non-issue.

    Mieli naprawde swietne wyniki. :-D
    Pozdrowka
    Ostatnio edytowane przez m_o_b_y ; 12-10-2010 o 20:36 Powód: Automerged Doublepost
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •