Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: trzeszczące body?

  1. #11
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    Ja bym to chyba teraz olał że tak powiem,przerobilem już pare aparatówi zawsze dopatrywałem się jakiś niedociągnięć,tu rysa,tu paproch,tu szpara,tu krzywo itd itp i aby miałem zszarpane nerwy...a prawda jest taka że chyba nie ma sprzętu idealnego w 100% przy skali i rodzaju produkcji w tej chwili,a po drugie i tak za 2,3 lata zmienisz ten aparat na następny i może on bedzie lepszy

  2. #12
    Bywalec Awatar korben
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    świdnik
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    Witam,

    Ostatnio moja piątka zaczęła radośnie trzeszczeć w miejscu między kółkiem a slotem kart - tam, gdzie tylna część jest przykręcona do korpusu. Nie trzeba mocno wciskać, wystarczy złapać korpus z cięższym szkłem. Prawdopodobnie któraś śrubka się poluzowała, czy coś. Nie pali mi się, żeby samemu odklejać gumy od korpusu za taką forsę, ale jest to nieco irytujące i wolałbym się tego pozbyć.

    Czy jeśli zaniosę to na Żytnią, to mi to zrobią od ręki, czy będą dokręcać jedną śrubkę dwa tygodnie?

    Jeśli zrobili by to od ręki to spoko, ale pozbywać się puszki na dłużej, z powodu takiej głupoty nie mam zamiaru, zwłaszcza mając za oknami tak ładną jesień :-D
    Pozdrawiam.
    Pytanko ile twoja pucha ma już wiosen
    50D+szkło

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Trzeszczące body ???
    O trzeszczących płytach Kaczkowskiego na Trójce, to słyszałem, ale żeby body...
    Może nie chwytaj za koniec body, tylko gdzieś po środku ?
    Jeśli łapiesz przy drzwiczkach baterii, to mogą się wypaczyć.
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  4. #14
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    nowa puszka za tyle forsy mieć czegoś takiego nie powinna.
    Zupełnie przypadkiem znalazłem, ze specjalną dedykacją dla Ciebie _igi: http://ars.userfriendly.org/cartoons/?id=20100922

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Zupełnie przypadkiem znalazłem, ze specjalną dedykacją dla Ciebie _igi: http://ars.userfriendly.org/cartoons/?id=20100922
    Vitez, nie wiem czego się tak uczepiłeś odnośnie tego. Mam tą puszkę jakiś czas już, zrobiłem parę fajnych fot nią i jestem zadowolony, ale jak dla mnie najnormalniejszą na świecie sprawą jest poirytowanie, gdy puszka pokroju 5DII trzeszczy. Nie obmacywałem aparatu, nie nasłuchiwałem jakiś dziwnych odgłosów. Trzeszczy jak ją złapię za uchwyt, jest to na tyle głośne że usłyszałem to na mieście, robiąc foty.

    Zrozumiałbym twoją postawę, gdybym wrzucił parę badziewnych sampli kartek i gazet, krzycząc że to hańba żeby "tak droga puszka" szumiała na ISO pierdylion, a eLka miała mydło i aberracje.

    Nie założyłem tego tematu żeby żalić się jaki to ja jestem biedny i lepiej zrobiłbym kupując nikona/sony/pentax'a, tylko opisałem problem, którego moim zdaniem nie powinno być.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez m_o_b_y Zobacz posta
    Trzeszczące body ???
    O trzeszczących płytach Kaczkowskiego na Trójce, to słyszałem, ale żeby body...
    Może nie chwytaj za koniec body, tylko gdzieś po środku ?
    Jeśli łapiesz przy drzwiczkach baterii, to mogą się wypaczyć.
    Pozdrówka
    Łapię normalnie, jak każde body powinno się łapać. Wyszło to podczas normalnego używania, bez żadnych chorych testów i doszukiwania się wad.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Bartek_902 Zobacz posta
    Ja bym to chyba teraz olał że tak powiem,przerobilem już pare aparatówi zawsze dopatrywałem się jakiś niedociągnięć,tu rysa,tu paproch,tu szpara,tu krzywo itd itp i aby miałem zszarpane nerwy...a prawda jest taka że chyba nie ma sprzętu idealnego w 100% przy skali i rodzaju produkcji w tej chwili,a po drugie i tak za 2,3 lata zmienisz ten aparat na następny i może on bedzie lepszy
    Też miałem parę aparatów, ale nigdy nie dopatrywałem się żadnych skaz czy trzasków.

    Zdaję sobie sprawę, że przez trzeszczącą obudowę nie będzie robił mi gorszych zdjęć, ale na "chłopski rozum" - jak zaczęło trzeszczeć, to coś się poluzowało, a jak się poluzowało to może mieć negatywny wpływ na puszkę podczas fotografowania w deszczu, czy śniegu.

    Chciałem się dowiedzieć czy to może mieć wpływ na puszkę, czy można to olać spokojnie. Dowiedziałem się - można to olać, po prostu jak będę miał chwilkę i będzie mi się bardzo nudzić, poproszę chłopaków z żytniej żeby coś tam dokręcili, czy co.
    Ostatnio edytowane przez _igi ; 29-09-2010 o 18:01 Powód: Automerged Doublepost
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  6. #16
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu podjechał bym na żytnią,daleko nie masz jak z wawy jesteś i pogadał co i jak,co może byc przyczyną czy już z czymś takim się spotkali i najwazniejsze że jeśli to głupstwo to ile by ta ,,naprawa" kosztowala, bo głupota by było zostawiać puchę na 2-3 tyg z powodu trzeszczenia

  7. #17
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    Vitez, nie wiem czego się tak uczepiłeś odnośnie tego. Mam tą puszkę jakiś czas już, zrobiłem parę fajnych fot nią i jestem zadowolony, ale jak dla mnie najnormalniejszą na świecie sprawą jest poirytowanie, gdy puszka pokroju 5DII trzeszczy.
    Czepiłem się bo jak dla mnie to tego typu podejście powinno się leczyć .

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 402

    Domyślnie

    Czy również powinno się leczyć ludzi którzy kupują samochód z nieco wyższej półki za powiedzmy 150tys. zł i denerwuje ich trzeszczenie elementów kokpitu? Nie ma to wpływu na jazdę ale na komfort jazdy tak. Tak samo z aparatem, trzeszczenie wpływu na zdjęcia nie ma choć nie do końca bo jeśli trzeszczenie fotografa irytuje to zdenerwowany może zrobić gorsze zdjęcia. I zgodzę się z kolegą, że płacąc kilkukrotnie więcej niż za podstawowy model lustrzanki Canona ma pewne wymagania nie tylko co do obrazka ale i do jakości wykonania. To tak jak ci ludzie co ich trzeszczenie kokpitu w droższych autach drażni. Pytanie kogo tu leczyć, tego co płaci i wymaga czy tego co z pokorą przyjmuje niedbalstwo producenta.

  9. #19
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    To jest ewidentna wina producenta,albo wina materiału bądz jego spasowania,dlatego tak jak mówilem radze podjechać zapytać jak zrobią od ręki to ok a jak by mialo to trwac 2-3 tyg to bym sobie darowal i robił zdjęcia tym bardziej że jesien będzie nabierać kolorów

  10. #20
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    50D trzeszczało, 5D2 trzeszczy... 40D nie trzeszczało... Powinienem wrócić do 40tki?
    Sorki, nie mam zamiaru być złośliwy. Olej to i rób foty a jeśli Cię to denerwuje to serwis i walka
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •