Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829
Pokaż wyniki od 281 do 286 z 286

Wątek: szumy czy ..... czyli o najnowszych cropach

  1. #281
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 424

    Domyślnie

    Ale problem wystającej tulei nie dotyczy tylko FF, 10D i wcześniejsze modele również EF-S nie akceptowały mimo tej samej wielkości lustra co w młodszych modelach.

  2. #282
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    jeśli cena FF będzie na poziomie ceny cropa to kto kupi cropa?
    W 100% zgadzam się z autorem. Cropa nie "kocha się z wyboru", cropa kocha się z "ekonomicznej konieczności".
    Jeśli ktoś nie zajmuje się fotografią zawodowo, lub nie zarabia 5000 zł/m-c, to trudno aby inwestował hobbystycznie w body za min 8k (5D)
    Kupi cropa i racjonalizując podjętą decyzję zakupu będzie na siłę doszukiwał się jego zalet, po cichu tęsknie patrząc na większe matryce..

  3. #283
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    W 100% zgadzam się z autorem. Cropa nie "kocha się z wyboru", cropa kocha się z "ekonomicznej konieczności".
    Jeśli ktoś nie zajmuje się fotografią zawodowo, lub nie zarabia 5000 zł/m-c, to trudno aby inwestował hobbystycznie w body za min 8k (5D)
    Kupi cropa i racjonalizując podjętą decyzję zakupu będzie na siłę doszukiwał się jego zalet, po cichu tęsknie patrząc na większe matryce..
    Czytałem wypowiedź zawodowca, fotoreporter, był między innymi w Afganistanie, wychwala swojego Olympusa E-3, jakby nie patrzeć cropa i to dużego. Odpowiada mu wielkość aparatu i obiektywów. Czasami ciężar ma duże znaczenie.

  4. #284
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    W 100% zgadzam się z autorem. Cropa nie "kocha się z wyboru", cropa kocha się z "ekonomicznej konieczności".
    Jeśli ktoś nie zajmuje się fotografią zawodowo, lub nie zarabia 5000 zł/m-c, to trudno aby inwestował hobbystycznie w body za min 8k (5D)
    Kupi cropa i racjonalizując podjętą decyzję zakupu będzie na siłę doszukiwał się jego zalet, po cichu tęsknie patrząc na większe matryce..
    Jak już pisałem wcześniej, ci którzy fotografują przyrodę nadal wybiorą cropa lub ew. format APS-H a ie FF i tu nie chodzi o zagadnienia ekonomiczne, bo nie wierzę że ludzi których stać na kupno np.400/f2.8 nie stać na kupno FF.
    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone , wszechświat i ludzka głupota.

    A.Einstein

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antipasti Zobacz posta
    Czytałem wypowiedź zawodowca, fotoreporter, był między innymi w Afganistanie, wychwala swojego Olympusa E-3, jakby nie patrzeć cropa i to dużego. Odpowiada mu wielkość aparatu i obiektywów. Czasami ciężar ma duże znaczenie.
    A najlepsze jest to, że wielkość/ciężar E-3 i porządnych obiektywów do niego jest podobny do 5DII i szkieł EF. Olek ma małe i lekkie puszki i obiektywy, ale głównie ze średniej i niższej półki.

    A tu wywiad z fotoreporterem wojennym, który również był w Afganistanie, tyle tylko, że właśnie z Canonem 5DII:

    http://www.youtube.com/watch?v=qbgsAsQtEsg
    nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

  6. #286
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    W 100% zgadzam się z autorem. Cropa nie "kocha się z wyboru", cropa kocha się z "ekonomicznej konieczności".
    Hmmm... tu bywa różnie.
    Ja kupiłem cropa E-400 bo... zaimponowały mi gabaryty tego aparatu.
    Jak na owe czasy, była to najmniejsza i najlżejsza lustrzanka na świecie.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •