Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 286

Wątek: szumy czy ..... czyli o najnowszych cropach

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    151

    Domyślnie

    Dzięki za kolejne opinie. Widzę że jednak FF i 5DmII biją na głowę 7D w temacie jakości zdjęć (pomijając szybki AF w ruchu)
    W sumie w "migracjach" z reguły ta puszka zastępuje 7D jako next step.

  2. #12
    Początki nałogu Awatar korona-pl
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków, PL
    Wiek
    44
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    Widzę że jednak FF i 5DmII biją na głowę 7D w temacie jakości zdjęć (pomijając szybki AF w ruchu)
    W sumie w "migracjach" z reguły ta puszka zastępuje 7D jako next step.
    Wszystko zależy od potrzeb i możliwości finansowych... Przesiadki na FF nie należy traktować jako konieczność, a przynajmniej jeszcze nie teraz (może kiedyś FF pojawi się w segmencie dostępnym dla "zaawansowanych amatorów"). Aparaty są wyraźnie droższe od apsc i wybór obiektywów jest dużo mniejszy. Zamiana APS-C na FF powinna być świadoma i dobrze przemyślana...
    pozdrawiam
    Jacek


    nie karmię troli...

  3. #13
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    61
    Posty
    968

    Domyślnie

    Jedno D7,drugie D5II[/IMG]
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Pierwsze nie poszło
    spróbuje jeszcze raz.
    Pierwsze jest z 5DII!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Oczywiście różne szkła i to widać przede wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez Sławek ; 26-09-2010 o 22:52 Powód: Automerged Doublepost

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    42

    Domyślnie

    Akurat dzisiaj czytałem artykuł który miał zweryfikować mityczną przewagę FF nad APS-C. Jako ilustrację dołączono 3 pary zdjęć - strzelonych tymi samym obiektywami przy tych samych głębiach ostrości, jedno 5D, drugie 50D, ale nie podpisane, coby czytelnik spróbował zgadnąć które jest które. I jak mi poszło ? W jednym przypadku zgadłem poprawnie, w drugim źle, w trzecim wysilałem wzork ale nie widziałem absolutnie żadnych różnic...

    Ale przechodząc do rzeczy, z artykułu wynikało co następuje:
    - APS-C dla tej samej przesłony ma głębię ostrości głębszą o 1 EV. Jest to wada dla portrecistów którzy chcą jak najpłytszy DOF (choć f/1.8 na APS-C może już wielu wystarczać)
    - APS-C wydłuża oczywiście ogniskową o 1.6x (dla fanów tele to nawet zaleta)
    - APS-C ma mniejszą efektywną rozdzielczość (choć nie dla całego zakresu przesłon)

    I to tyle. Niższe szumy okazały się mitem (taki np. Pentax K-x z APS-C jest w całym zakresie ISO lepszy od 5D marka II). Podobnież zakres tonalny - najlepszym aparatem w tej dziedzinie okazał się być Nikon D300s, również z APS-C.

    Cytat Zamieszczone przez Sławek Zobacz posta
    Oczywiście różne szkła i to widać przede wszystkim.
    No to faktycznie miarodajne porównanie. Problem polega czasem na tym że FF-ów używają zwykle doświadczeni fotografowie, podczepiając pod nie wysokiej jakości obiektywy. Nic dziwnego że takie foty będą dużo lepsze od amatorów zaczynających dopiero z 350D i 18-55 bez IS-a

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie

    A ja zauważyłem, że w 5D rzadziej muszę używać korekty ekspozycji niż w 50D a zdjęcie zrobione na 0 wymaga mniej albo nie wymaga wcale korekty na komputerze czego nie można powiedzieć o zdjęciu z 50D. Nie wiem czy to inne algorytmy pomiaru światła czy coś innego ale jest fakt.

  6. #16
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    111

    Domyślnie

    Widzę, że na zdjęciach suknia jest naświetlona jednakowo, tu różnic nie ma, światła na białym są nieprzepalone. W cieniach jest wyraźna przewaga 5D, widać detal na ciemnym garniturze, na tym z 7D już nie widać.

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drfidel Zobacz posta
    Widzę, że na zdjęciach suknia jest naświetlona jednakowo, tu różnic nie ma, światła na białym są nieprzepalone. W cieniach jest wyraźna przewaga 5D, widać detal na ciemnym garniturze, na tym z 7D już nie widać.
    Pierwsze jest z 5DII I to tam nie ma detali na garniturze. Poza tym co ta za porównanie - inne ogniskowe, inne głębie ostrości, inne obiektywy

  8. #18
    Uzależniony Awatar RNz
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Chrzanów, Katowice
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drfidel Zobacz posta
    Widzę, że na zdjęciach suknia jest naświetlona jednakowo, tu różnic nie ma, światła na białym są nieprzepalone. W cieniach jest wyraźna przewaga 5D, widać detal na ciemnym garniturze, na tym z 7D już nie widać.
    Cytat Zamieszczone przez Sławek Zobacz posta
    Pierwsze jest z 5DII

    Chyba mam coś z oczętami :-)
    ... PhotoAnarchist ...
    nie jestem żadnym mądralą... mondralom tym bardziej!

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    151

    Domyślnie

    Gdyby połączyć 7D z 5DmkII to mielibyśmy sprzęt idealny?

  10. #20
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    Gdyby połączyć 7D z 5DmkII to mielibyśmy sprzęt idealny?
    Gdybyśmy tak połączyli mielibyśmi Nikona D3s.

Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •