Widocznie produkty Adobe wyświetlają wyłącznie standardowego EXIFa bez rozszerzeń typowych dla producenta aparatu, który zapisywał plik surowy.
Tamrona 55-200 akurat znam. Oto co podaje dla niego ExifTool GUI - Makernote: Lens Type "Canon EF 35-350 f/3.5-5.6L or Sigma or Tamron Lens".
Bodaj każde szkło producentów niezależynych można tak przechrzcić na Canona i sądząc z powyższego opisu z ExifToola, Sigmie też się zdarzało.
DPP również nie wyświetla tej informacji w swoim oknie podglądu Exifa (chyba w starszych wersjach to robił - coś mi świta). Jednak jeśli jakiś Tamron udaje szkło Canona, którego optykę DPP potrafi korygować to i ten Tamron będzie miał aktywne w programie opcje Lens aberration correction. Jeśli zaś udaje szkło tak stare jak wspomniany EF 35-350 L to DPP wyłącza mu opcje Lens Aberration Correction (szkło nieobsługiwane przez LAC w DPP). Piszę o tym po to żeby pokazać, że DPP uwzględnia te "udawane" metadane w obróbce choć ich wprost nie wyświetla. Podobnie może być z nowszymi puszkami Canona, które np. potrafią automatycznie korygować winietę. No i podobnie może być z produktami Adobe. - Takie moje spekulacje.