Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: PS Elements - warto?...

  1. #1
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    303

    Domyślnie PS Elements - warto?...

    Poradźcie, proszę, lamerowi.

    Mam (dołączony do aparatu) program Canona Digital Photo Professional (DPP). Niby sporo może - ale jak próbowałem obrabiać nim zdjęcia, to po pierwsze wychodziło mi to kiepsko, po drugie mam wrażenie, że cały interfejsi obsługa są stosunkowo mało intuicyjne i "user friendly".

    Znacznie lepiej pracowało mi się na applowskim Aperture 3 (w ogóle pracuję na Macu) - ale trial się skończył, a kupno własnego programu to wydatek rzędu minimum 700 zł - przy moich amatorskich zabawach wolałbym tyle na soft nie wydawać.

    Natomiast PhotoShop Elements można kupić już za niecałe 300 zł - to jest kwota warta zastanowienia :-)

    ...warto? Czy toto naprawdę może sporo więcej niż DPP na przykład?
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    JAWORZNO / KATOWICE
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ściągnij sobie wersję próbną na 30 dni i sprawdź sam. Warto toto kupić na przykład z tabletem - cena podobna.
    p o z d r a w i a m

    Praktisix -> Exa Ia -> Praktica MTL5B -> EOS 500 -> EOS 30D .....

  3. #3
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BX19TRD Zobacz posta
    Ściągnij sobie wersję próbną na 30 dni i sprawdź sam. Warto toto kupić na przykład z tabletem - cena podobna.
    Z trialem jest kłopot, bo wersja pod Mac OSX która jest na stronie Adobe ma jakiegoś buga i nie chce się uruchomić. Tzn. odpala się, informuje że "wystąpił błąd z wersją próbną" i grzecznie prosi o kod aktywacji, który "można sobie kupić..." etc.

    Dlatego też pytam o Wasze opinie...

    Tablet? A po co mi tablet? :-/
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  4. #4
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    PSE to mocno okrojony Photoshop...
    Ja kupiłem ostatnio wersję 4.0 (czyli nie młódkę ) za... 22złote i tak naprawdę to w porównaniu do PS brakuje mi tylko akcji.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  5. #5

    Domyślnie

    Kup. To bardzo dobry wybór. Powtarzam to jak mantrę od wielu lat. Sam pracuję na pełnej wersji shopa, ale do zabawy ze zdjęciami w zupełności wystarcza Elements.
    Rzeczywiście jest to wykastrowany PS, ale dzięki temu stał się bardziej przejrzysty i przyjazny dla fotografa. Darmowymi pluginami można podnieść w sposób znaczny jego funkcje. Mi tak na prawdę w Elementsie brakuje tylko i wyłącznie możliwości definiowania własnych skrótów klawiaturowych.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    48
    Posty
    299

    Domyślnie

    Ja miałem wersję 6.0 teraz mam 8.0 i więcej do życia nie jest mi potrzebne.
    Dla amatora jest wystarczające.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie

    A ja mam PSE 7 i wielu rzeczy mi brakowało, więc kupiłem pełnego CS4 (800 pln na ebay.co.uk). Po pewnym czasie PSE przestaje wystarczać i wcześniej, czy później każdy kończy na CS. 500 zł różnicy w cenie warto przeboleć i kupić od razu pełnego CS-a, u mnie teraz PSE7 leży i się nudzi...
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  8. #8
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chrislab Zobacz posta
    (...) A u mnie teraz PSE7 leży i się nudzi...
    To może mi go odsprzedasz :-) Jeśli to wersja na Maca...
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chrislab Zobacz posta
    A ja mam PSE 7 i wielu rzeczy mi brakowało, więc kupiłem pełnego CS4 (800 pln na ebay.co.uk). Po pewnym czasie PSE przestaje wystarczać i wcześniej, czy później każdy kończy na CS. 500 zł różnicy w cenie warto przeboleć i kupić od razu pełnego CS-a, u mnie teraz PSE7 leży i się nudzi...
    A możesz mi zdradzić, co Cię ograniczało? Nie jestem złośliwy - poważnie pytam. Mogę się domyślić, że przetwarzanie wsadowe - o ile ktoś jedzie seriami. Poza tym...?
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie

    Na pewno brak profili kolorów i przetwarzanie w 8 bitach bodajże to były główne wady. Reszta to musiałbym poklikać, bo tak z pamięci nie potrafię wylistyować, ale były to takie może lekko bardziej zaawansowane drobiazgi.
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •