Zazwyczaj jak chcesz kupić, to nie robią problemów. Oczywiście jest kilka sklepów, które dba o "dziewictwo" tych aparatów, ale nie brałbym tego jako wadę - po prostu masz pewność, że kupujesz u nich nowe. :wink:
Swojego kupiłem tam, gdzie nie robili po prostu problemów z obejrzeniem i przetestowaniem aparatu. Z doświadczenia, najmilej jest w e-oko, foto-it, fotoformie, foto-rimex'ie, cyfrowych i jeszcze paru innych. Kręcą nosem zazwyczaj w stodole, na giełdzie (o dziwo), w e-cyfrowe i w tych supermarketowych sklepach, typu Saturn, Fotojoker czy Media Markt.
A co do samego aparaciku to jestem zachwycony tym, jak się pracuje w trybie manualnym w nim. Wizjer jest wspaniały, obrazek niegorszy. Z rzeczy, które się potwierdziły z opiniami internetowymi wymieniłbym do cna idiotyczne menu, za długą dla okularników muszlę oczną, słaby autofokus w ciemnościach, rewelacyjne kolory w jpegach (jaram się Velvią) i sam klimat tego aparatu, aż się chce tym robić zdjęcia :-)
Ale to takie wstępne wrażenia, muszę z nim jeszcze pospacerować trochę i zrobić jakiś porządny materiał, coby zobaczyć jak się tym pracuje. Jak na razie widzę, że to raczej maszynka do robienia zdjęć w ciągu dnia![]()