Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Nissin Di622 + 1D mark II (350d)

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    31

    Domyślnie Nissin Di622 + 1D mark II (350d)

    Witajcie

    Lampa coś mi nie działa z tym 1D, nie reaguje na zoom i nie blokuje czasu w Av, a wyzwala sie kiedy chce... (w Av cały czas aparat oblicza czas w oparciu o pozostałe parametry nie uwzględniając lampy, i efekt jest taki, że jest czas np. 1/8 i duży błysk) Na M działa, ale nie oto chodzi. Coś z nią nie tak, czy mój mark za stary? Z 350D reaguje na zoom, ale poza tym podobnie zachowuje się jak w 1D, choć wydaje się, że w P działa lepiej.
    Nie wiem, może coś zmienic w ustawieniach? Szperałem, kombinowałem i nic.

    Dzięki
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Ze specyfikacji obu wynika, że powinny być kompatybilne (1dmII i di622 mają E-TTL II)
    Ostatnio edytowane przez Romanisko ; 14-09-2010 o 16:38 Powód: Automerged Doublepost

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Adlatus
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Puszczykowo
    Posty
    256

    Domyślnie

    Poczytaj jak działa aparat w trybach P, TV, AV i M z lampą błyskową http://www.canon-board.info/showpost...08&postcount=4

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dzięki, ale nie jestem pewien, czy coś mi to daje. Chcesz powiedzieć, że takie działanie jest normalne: aparat w A ustawia czas 1/10 i słaby błysk. Przy takim czasie błysk powinien być mocniejszy. Jestem tym zdziwiony, bo Nikon ustawia standardowo 1/60, i lampą reguluje ekspozycje. Poza tym, jak pisałem, lampa nie reaguje na zmianę ogniskowej.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Adlatus
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Puszczykowo
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Romanisko Zobacz posta
    Poza tym, jak pisałem, lampa nie reaguje na zmianę ogniskowej.
    Przy błysku na wprost czy odbitym?

    Mój Nissin na wprost działał jako tako, natomiast światło odbite dozował w dziwny sposób. Na ogniskowej 18 naświetlał optymalnie a wraz ze wzrostem ogniskowej zaczynał nie doświetlać aż do 2EV na ogniskowej 50.

    Odesłałem do serwisu i maja wymienić płytę główną.

  5. #5
    Uzależniony Awatar iso
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    547

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Romanisko Zobacz posta
    Dzięki, ale nie jestem pewien, czy coś mi to daje. Chcesz powiedzieć, że takie działanie jest normalne: aparat w A ustawia czas 1/10 i słaby błysk. Przy takim czasie błysk powinien być mocniejszy. Jestem tym zdziwiony, bo Nikon ustawia standardowo 1/60, i lampą reguluje ekspozycje.
    nawet ja przeczytałem intrukcję! serio przeczytaj, to rozwiąże wiele Twoich życiowych problemów :P

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Co prawda już obydwu nie mam, ale na 1D mark II N, lampa Nissin 622 nie działała w ogóle. Na pozostałych korpusach (40, 500 i 5), działała spokojnie.

    Pozdrawiam.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iso Zobacz posta
    nawet ja przeczytałem intrukcję! serio przeczytaj, to rozwiąże wiele Twoich życiowych problemów :P
    Kolejny nabijacz postów, poczytaj lepiej program tv.

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    Co prawda już obydwu nie mam, ale na 1D mark II N, lampa Nissin 622 nie działała w ogóle. Na pozostałych korpusach (40, 500 i 5), działała spokojnie.

    Pozdrawiam.
    Dzięki bardzo, to już coś się wyjaśniło.
    Ale to chyba nie wygląda normalnie, na 350D z tą lampą w Av? :

    http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-09/58ac0952.jpg

  8. #8
    Uzależniony Awatar iso
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    547

    Domyślnie

    zle mnie zrozumiałeś.
    tak, tak właśnie działa aparat w trybie av tv z lampą. dobiera czas/przysłonę do zastanego. a na to wszystko lampa robi jako doświetlenie. więc tak, to normalne. do pełnej kontroli warto z lampą używać trybu manualnego, bo ciężko przewidzieć, jak sam się przekonałeś, jak się aparat zachowa.
    i proszę Cię, nie obrażaj się na mnie
    pozdrawiam.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Adlatus
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Puszczykowo
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Romanisko Zobacz posta
    Ale to chyba nie wygląda normalnie, na 350D z tą lampą w Av?
    To zdjęcie wygląda tak jak je zrobiłeś. Ustaw największe dostępne ISO/zwiększ oświetlenie sceny a skrócisz czas migawki i zdjęcie nie będzie poruszone. Lampa w trybie Av tylko doświetla pierwszy plan.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Zakładałem (błędnie), że w Canonie będzie tak, jak w Nikonie i Sony. Okazuje się więc, że normalnym trybem dla lamy jest M, wystarczy wówczas zmieniać jeden parametr, np. czas, i aparat dostosuje błysk. Na 350D działa, na 1D faktycznie nie Czy do tego ostatniego tylko lampa dedykowana?

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •