Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106

Wątek: Canon PowerShot SX30IS

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    5

    Domyślnie Canon PowerShot SX30IS

    Nowości ciąg dalszy:
    http://www.dpreview.com/news/1009/10091411sx30is.asp
    i na polskich portalach:
    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11500
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Markusov
    Guest

    Domyślnie Supersprzęt z mega zoomem,ale...

    ...dlaczego właściwie Canon wycofał się z formatu Full HD, jest na to jakaś odpowiedź? Mam Powershota SX1 IS i jakoś trudno mi zrozumieć, dlaczego mój potencjalny następny kompakt miałby mieć niższą jakość filmów? Przy SX20 IS myślałem, że to jakiś ogólny trend, ale widzę, że u konkurencji (np. Fujifilm FinePix HS10 czy Nikon Coolpix P100) jest raczej odwrotnie?

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    A ja bym chciał 720p w 5d, na ciul mi 1080..

    Ale żeby było na temat - znalazł ktoś sample na 840mm ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #4
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie

    A mnie sie taki aparat podoba.
    Wszystko w jednym, od macro po super tele. Porównując z zestawem lustrzankowym o podobnym zakresie ogniskowych, taniutki, lekutki, malutki. Miło wspominam czasy, kiedy chodziłem z Canonem S3.

    Canon zawsze trzymał sie troche z tyłu, jeżeli chodzi o krotność zooma. Ciekawe czy teraz poszedli na wojnę, kosztem jakości, czy też wymyślili taki obiektyw, którym można zrobić zdjęcie na 840mm i pokazać bez wstydu.
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  5. #5

    Domyślnie

    Czy jak będzie sx30 to jest szansa że sx20 spadnie w cenie ? Jak to jest z aparatami - cenki spadają czy raczej nie ma na co liczyć ?

  6. #6
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacol29 Zobacz posta
    Czy jak będzie sx30 to jest szansa że sx20 spadnie w cenie ? Jak to jest z aparatami - cenki spadają czy raczej nie ma na co liczyć ?
    sx20 już spadł w cenie... pewnie spadnie jeszcze trochę, ale lepiej nie czekać bo może zniknąć ze sprzedaży
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    48

    Domyślnie

    Warto poczekać i poszukać w internecie przedsprzedaży tego aparatu.

    Gdy wchodził SX10 w przedsprzedaży na cyfrowe.pl kosztował 1099 zł a pół roku później nawet 1400 zł i wtedy przecierałem oczy. Zaraz gdy pojawi się SX30 z oferty zniknie SX20 bądź to będzie wyprzedawany z "innych" magazynów, ryzyk fizyk możesz czekać na SX20 i niekoniecznie kupić taniej ;-)

    U mnie w media expert stoją bodajże EOSy 1000D z kitowym obiektywem za 1330 zł, więc z ceną SX30 też nie mogą zbytnio zaszaleć skoro lustro kosztuje już tyle. Dwa lata temu tak we wrześniu pokazywali info o SX10 i puścili go w sprzedaż pod koniec października a ja już swój egzemplarz miałem pod koniec listopada z pierwszej partii. Historia się powtarza i pewnie zrobią tak samo, bo jakby nie patrzeć to SX30 całkiem nowy aparat po SX10, wykluczając SX20 który dla mnie był tylko "upgrade'm" dziesiątki, który promocyjnie przeszedł cicho wręcz niezauważalnie i powinien nosić nazwę SX15 ;-) Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko ten s30 to już chyba przegiecie. Taki wielki zoom wiec pewnie bedzie wiekszy i ciezszy a podobno taki wielki zoom wyklucza dobrej jakości zdjęcia, przynajmniej tak ludzie mówią bo ja się niebardzo znam...jeszcze

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bronson Zobacz posta
    Gdy wchodził SX10 w przedsprzedaży na cyfrowe.pl kosztował 1099 zł a pół roku później nawet 1400 zł i wtedy przecierałem oczy.
    tylko zwróć uwagę, po ile stało euro jak wychodził sx1 - potem waluta poszła do góry i stąd taka obecna cena.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pro_fill Zobacz posta
    tylko zwróć uwagę, po ile stało euro jak wychodził sx1 - potem waluta poszła do góry i stąd taka obecna cena.
    Jen japoński. A mowa jest o SX-ach dwucyfrowych a nie jednocyfrowych.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •