Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Canon PowerShot G12

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar MariuszJ
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    55
    Posty
    1 697

    Domyślnie

    Wymagane jest hasło...

    Mógłbym Cię prosić o dwa zdjęcia RAW tego samego kadru z 40d i G12 na ISO400 w niezbyt dobrych warunkach? (tak żeby dla optymalnej ekspozycji czas był rzędu 1/60s-1/250s)
    Entuzjastyczny Neofita

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    15

    Domyślnie

    Rawy najlepiej pobrać z innego Chomika http://chomikuj.pl/Mizianie
    hasło:kasztany
    Przyznam ze nie chciało mi się robić więcej testów - ale jak się zaczęło to trzeba forumowiczów potraktować serio.
    Rezultaty z proponowanymi ustanawianiami dla G12 są jeszcze lepsze niż myślałem.
    Można byłoby powiedzieć ze doskonale nadaje się do testów, ale podtrzymuję poprzednie sugestie że do fotografii makr i z bliska - dokumenty i inne tego typu gdzie potrzebna jest duża głębia ostrości bije układ 40D z EF24-105 na głowę tak pod względem potrzebnego światła, funkcjonalności (wygody ciężaru itd.)
    Na pochwałę zasługuje również światłomierz pomiary bez lampy oraz z lampami zewnętrznymi, mocowanymi na korpusie jak i zestawem zdalnym, u mnie transmiter St-E2 i lampy EX580 i EX460 II, a także wyzwalanymi z fotoceli BRAWOOOO !!!!
    Pomiar z lampy wbudowanej w ograniczonym zakresie odległości -przy preselekcji przysłony słaby, ale bardzo doby na 1 i 2 kurtynę.

    Konkluzja ogólna.
    Próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej o tym aparacie w sieci.Rzecz zdumiewająca- powtarzane są dwie opinie - informacja prasowa i sceptyczna oraz wałkowane specyfikacje techniczne i to we wszystkich językach na całym Świecie łącznie z niniejszym forum.
    Należy chyba to przełamać.
    Kto ma sprzęt niech coś napisze ale nie co by chciał mieć tylko co ma.
    Seria G jest chyba tego warta.

  3. #23
    Bywalec Awatar WaldekA
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Jaroszów
    Wiek
    55
    Posty
    246

    Domyślnie

    Trochę ten test nierzetelny, raw z G12 f8, 1/13 sek, raw z 40D, f20, 1/5sek, Przy tej przysłonie dyfrakcja załatwi ostrość, a i zdjęcie niedoświetlone o 1EV
    Kiedyś tu była stopka:-)

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    15

    Domyślnie

    To nie test,raczej nazwałbym to badaniem użyteczności G12 jako uzupełnienia systemu EOS.
    Pierwsze zdjęcie zrobione tak jak chciał MariuszJ.
    Drugie zdjęcie z małymi otworami przysłon z pomiarem punktowym światła na banknot by uzyskać lepszy kontrast.Elka przymknięta nie do końca, dyfrakcje znośne - jak ktoś nie wie o co chodzi, nawet nie zauważy.
    Chodzi mi głównie o ilustrację głębi ostrości i w tym wypadku zalet kompaktu - naturalnie jeżeli chcemy mieć dużą głębię ( bo zaraz odezwą się malkontenci że właśnie lubą małą głębię )
    Co do rzetelności to robię jak chcę i o tym Was uczciwie informuję.
    Warunki wykonania i procedura "testowa":
    Postawiłem na biurku co miałem akurat pod ręką i zrobiłem parę zdjęć ze statywu z ustawieniami j.w.

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Witam! Od kilku dni mam aparat Canon G12 i niepokoją mnie w nim dwie sprawy - nie wiem czy jest to kwestia jedynie mojego modelu czy G12 tak po prostu ma. Otóż, wszyscy rozpisują się o solidności budowy - czy u posiadaczy tego aparatu również tak trzeszczy obudowa, zwłaszcza przy klapce na baterię oraz klapce kryjącej wejście HDMI i USB? Druga sprawa to bateria; wydaje mi się, że strasznie się nagrzewa, właściwie od pierwszych minut czuć delikatne ciepło, które nieznacznie się wzmaga; oczywiście nie parzy ale jednak trochę mnie to niepokoi. Poprzednio miałem Fuji S6500, który używał baterii paluszków więc może nie mam porównania; jeśli ktoś posiada ten model i mógłby rozwiać moje wątpliwości to byłbym naprawdę wdzięczny! Pozdrawiam

  6. #26
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie

    Trzeszczy jak cholera. Obudowa w ogóle nie sprawia wrażenia solidnej ... no może z wyglądu trochę. Z resztą - w którym Canonie karty pamięci nie trzeszczy. Pomacaj sobie 50D na przykład ;->
    Co do ciepła - nie zauważyłem, ale jak wspomniałem wcześniej używałem go tylko krótko, "gościnnie"
    piątka, trochę szkła i gadżety

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Trudnopowiedzieć, Poland
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    Moje 3 grosze po miesiacu uzytkowania:
    - Nic nie trzeszczy, jest wrecz pancernie.
    - Zauwazylem ze nagrzewa sie bateria i to wtedy gdy np krecisz filmiki a tak przy zdjeciach to spoko.
    - RAWki sa fajne ale przy jpg chyba za mocna wyostrza jak na moj gust.
    - Dzwiek stereo zbiera dosc dobrze zwazywszy na brak gabki anytszumowej(wiatrowej)
    -mile zaskoczony stabilizacja i linia horyzontu
    - AF szybki i super krotki czas reakcji
    - fajny bajer gdy na imprezie rodzinnej robisz fotki to po zdjeciu wysfitla ikonke zamknietych oczu, czy ktos mrugnal
    - AF tzw precyzyjny punkt ostrzenia - polaczony z pkt pomiarem swiatla dziala szybko i precyzyjnie

    minusy:
    - przy opcji wykrywania twarzy w AV trybie i malej glebi z malej odleglosci od portretowanej osoby troche nie moze sie zdecydowac na co ustawic ostrosc, ale gdy uzyje tego trybu AF dla programu portret to w dziwny sposob ignoruje nos a ustawia ostrosc na oczy wiec niby plus na softu.

    = dla wyjasnienia -robie na codzien 5 tkami z Lkami stalkami wiec wiem co to jest dobra jakosc zdjecia i nie zamierzam tutaj porownywac tego aparatu do innego. Jak kazdy ma swoje zastosowanie u mnie foty typu super notatki filmowo fotograficzne z imprez niefotograficznych i spacerow, oraz do obudowy podwodnej.

    Sens porownania takiego aparatu do lustrzanki jest taki troche w stylu.... nie jezdze na codzien mercem S klasa bo czasami wystarcza mi A klasa, ale ze swiadomoscia wsiadam w A.
    Jakies 9 kg fotosprzętu i sporo chęci
    Take nothing but pictures, leave nothing but footprints

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    15

    Domyślnie

    Może wiesz, czy jest obsługa G12 z komputera ?

  9. #29
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    A nie była z każdym G?
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    15

    Domyślnie

    Tego nie wiem.
    Wiem natomiast że RemoteCapture DC nie chce się uruchomić (nieobsługiwany ?) wyłączałem oszczędzanie energii i inne "wyłaczniki"- bez rezultatu.
    Breeze PS remote też nie obsługuje tego aparatu.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •