Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Canon PowerShot G12

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    17

    Domyślnie

    Bynajmniej nie chodzi im o zrobienie dobrego body. Tu się*nakręca marketingowa spirala sprzedaży a chętni się zawsze znajdą. Ostatnio przeglądałem swoje zdjęcia z g2 i gdyby do tego korpusu dodać szybszy procesor oraz nowoczesną matrycę miałbym aparat na kolejne kilka lat. A tak... g..wno.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 424

    Domyślnie

    Czyli wszystko w normie, nowy model gorszy od poprzednika

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Dajmu mu szanse i poczekajmy na fotki.
    Ja czekam z niecierpliwoscia na to co pokaze S95.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 432

    Domyślnie

    Z tego, co widzę, wróciliśmy do ery G7
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam !

    Zmiany jak na rok po premierze G11, duże - obiektyw wyposażony w optyczną stabilizację hybrydową, bardzo dobry algorytm konwertera cyfrowego.Dźwięk stereo,wygodne przednie pokrętło , dwa zdjęcia na sekundę w RAW w trybie szybkie foto.Wiele firmwarowych ulepszeń jak np. szybkie hdr. Nowa wysuwana nasadka filtrowa bez winietowania.


    Ciekawe że w tej lamentacji nad G12 nie ma nikogo kto go ma.
    Ja mam pytajcie.

  6. #16
    Bywalec Awatar cezarycezary
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    kacwawa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Mowisz ze warto z g10 przejsc na g12 ??

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie twierdzę że warto przejść,G10 to żadna staroć wszystkie te rozważania na temat różnic w sprzęcie w tym wątku to są subtelności.
    Chyba że koniecznie chcesz mieć uchylny ekran to bardzo duża wygoda i robisz dużo makro.
    Jak szukasz nowych wrażeń z G10 to raczej kup lampę i transmiter zobaczysz trochę inny świat.
    Chciałem przejść z 40D na 60D ale zdecydowanie - nie (mówimy o fotkach nie filmie)
    W końcu G12 jest w cenie przeciętnego obiektywu.Poza tym to Ty robisz zdjęcia a nie aparat i jakie zdobisz takie będziesz miał.

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cd.
    W związku z pojawiającymi się stale w sieci złymi opiniami o G12,postanowiłem przeprowadzić test użyteczności aparatu (kupiłem go jako uzupełnienie do eosa) porównując go z Panasonikiem TZ10 i Eosem 40D na 24-105L.
    Panasonika odrzuciłem już po pierwszych próbach porównawczych pomimo starań uzyskania najlepszej jakości- na wszystkich ISO od 80 tworzy artefekt akwarelki (te 12 MP służą głównie zapełnianiu dysku)- to sprzęt zupełnie innej klasy(niestety dużo niższej)
    Bardzo mile byłem zaskoczony przy porównaniu G12 z Eosem 40D na 24-105L na ISO 800 różnice były naprawdę subtelne szumy niewielkie dające podstawę do roboczego wykorzystania tej czułości w G12.
    Na ISO 100 -G12 jakość naprawę bardzo dobra i biorąc pod uwagę że porównuję go ze sprzętem trzykrotnie droższym - jakość sprzętu porównywalna -duże brawa dla G12 !!!!
    Przy fotografowaniu z bliska na granicy ostrzenia (makro) dla G12 przy przysłonie 1/8 porównywalna głębia ostrości dla zestawu Eosa była maksymalna 1/22 lecz przydałaby się trochę większa.Potwierdza się to że kompakty są lepsze do fotografii makro.
    Bardzo mile zaskakuje również cyfrowy telekonwerter x1,4 i x2,3 - algorytm powiększenia jest bardzo dobry i zdecydowanie nie jest równoznaczny z powiekszeniem "SAMEMU"

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Jarosław
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Prorok Zobacz posta
    Bardzo mile byłem zaskoczony przy porównaniu G12 z Eosem 40D na 24-105L na ISO 800 różnice były naprawdę subtelne szumy niewielkie dające podstawę do roboczego wykorzystania tej czułości w G12.
    pokaż to porównanie. Najlepiej w oświetleniu sałbym, pokojowym.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    15

    Domyślnie

    Pierwsze fotki - ustawienie planu przypadkowe.
    Warunki:Światło dzienne, zdobione na trynie manualnym na przysłonie 5,6 (dla TZ10 - to maksymalna) pomiar światła wielosegmentowy , EV wyrównany do 0, AF centralnie środek kadru ,WB - automatyczny
    dostępne na :http://chomikuj.pl/Mukarnas

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •