Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Plugin firmy Alien - Bokeh 2.

  1. #1
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Plugin firmy Alien - Bokeh 2.

    Czy komuś udało się ściągnąć trial tego pluginu ?
    Opis jest bardzo interesujący.
    W niektórych motywach nie potrzeba obiektywu z dużą "dziurą", aby mieć piękny bokeh.

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    34

    Domyślnie

    Mam wersje pierwszą, daje dość wymierny efekt. Osobiście wole sam wykonać obróbkę niż rzucać to na automat. Co do 2 nie wiem, nie wiem.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roxio Zobacz posta
    Mam wersje pierwszą, daje dość wymierny efekt. Osobiście wole sam wykonać obróbkę niż rzucać to na automat. Co do 2 nie wiem, nie wiem.
    "Wymierny" czy "mierny" - bo w zdaniu stoi to pierwsze, a z kontekstu wynika, że drugie

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    34

    Domyślnie

    wymierny jak na pierwszą wersje, jak na automatyczne ustawienia. Fakt nie zdarzyło mi się uzyskać w 100% takiego efektu jaki bym chciał i zawsze dopieszczałem coś ręcznie. Ale może w 2 już jest lepiej.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    72

    Domyślnie

    A jak efekt obróbki graficznej może być "wymierny"? W jakich jednostkach miary go zmierzyłeś?
    Canon 5dm2, C 100/2.0, C35/2.0, Tamron 28-75/2.8, Sigma 50/1.4, S14/2.8, 580EX II

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Słabe to jest, za dużo trzeba się bawić z jednym zdjęciem. Obiekt musi być zaznaczony bardzo dokładnie. Jak chcesz wyciągnąc jedno zdjęcie to można się pofatygować, przy większej ilości to już raczej mozolna praca.

    Z drugiej strony zastanawiam się na ile jest możliwe zrobienie takiego plugina działającego w miarę automatycznie, który wykrywa ostre obiekty, a rozmywa bardziej to co już jest rozmyte.
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  7. #7
    Początki nałogu Awatar quail
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myslidar Zobacz posta
    Z drugiej strony zastanawiam się na ile jest możliwe zrobienie takiego plugina działającego w miarę automatycznie, który wykrywa ostre obiekty, a rozmywa bardziej to co już jest rozmyte.
    W jakimś stopniu może i się da, ale... skąd taki plugin ma wiedzieć czy to coś jest rozmyte, czy może to gładka powierzchnia czegoś, co ma nie być rozmyte?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Mówię tutaj o zdjęciu, które już ma bokeh. Nie wiem na ile da się coś takiego zaprogramować. Może jakimś wykrywaniem krawędzi. Wiadomo, że nie będzie idealnie z automatu, ale coś w stylu akcji do wyostrzania Janusza Body tylko ze znacznie bardziej skomplikowanym algorytmem. Po całej akcji robiłoby się ręczne poprawki, bo zaznaczanie tego samemu to jakaś masakra.
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  9. #9
    Początki nałogu Awatar quail
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myslidar Zobacz posta
    Mówię tutaj o zdjęciu, które już ma bokeh.
    Jak najbardziej Cię zrozumiałem. Fragment zdjęcia, który jest tłem i ma bokeh wygląda niestety tak samo jak inny fragment pierwszoplanowy -- np. element karoserii samochodu albo skóry człowieka... też jest gładki, więc algorytm zaznaczy. To nie takie proste jak się wydaje, już dawno byłyby do tego automaty.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •