Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: EF 55-200mm f4,5-5,6 USM

  1. #1
    kfaz
    Guest

    Domyślnie EF 55-200mm f4,5-5,6 USM

    EF 55-200 - ile warto dac za takie szklo?
    A moze lepiej kupic jasniejsza Sigme 55-200 ? I ile warto za nia dac?

    Zalozeniem jest obiektyw ekonomiczny bedacy uzupelnieniem kitu w 300D, mile widziana srednica filtra 58 mm lub 52 mm

  2. #2
    kfaz
    Guest

    Domyślnie Sigma 55-200 ?

    Jako, ze na forum poswieconemu optyce nikt nie odpowiada pozwole sobie zaspamowac tutaj

    Co myslicie o takiej Sigmie ? Warto sie na to zbierac czy lepiej kupic odpowiadajacego jej Canona 55-200 f4,5-5,6?
    Sigma jest jasniejsza a przy tym mam nieodparte wrazenie, ze bedzie tansza i ponoc jest lepsza Testowal ktos taki obiektyw?

  3. #3
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    Sigma jest jasniejsza a przy tym mam nieodparte wrazenie, ze bedzie tansza i ponoc jest lepsza Testowal ktos taki obiektyw?
    to teraz zabiles mi cwieka sam zastaawiam sien nad Vitezowym Canonem 70-210, ale ogladalem fotki na Pbase i teraz niewiem zgupialem sigma jest ciemniejsza ale ma poczatkowa ogniskowa nizsza ewk 88 mm to nieraz duzo daje...
    jeszcze cos sobie o niej poczytam!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  4. #4
    Coś już napisał Awatar wuqa
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Chelm
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Moj pierwszy post na tym (FAJNYM!!!) forum. Ten obiektyw, o którym mowicie, to chyba lekko "stary", konstrukcja z 1998 r. Ale moze sie myle... Na pewno ten: Canon EF 55-200mm f/4,5-5,6 II USM jest z 2003 roku i dedykowany DSLR. A tak w ogole ma ktos ten obiektyw. Ja zamowilem z USA, razem Canonem REBEL KIT. I wcale nie jestem pewny czy to dobry wybor na poczatek.
    W Polsce znalazlem tu http://www.sklepfotograficzny.pl/sklep.foto/prod244/

  5. #5
    kfaz
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wuqa
    Witam wszystkich!
    Moj pierwszy post na tym (FAJNYM!!!) forum. Ten obiektyw, o którym mowicie, to chyba lekko "stary", konstrukcja z 1998 r. Ale moze sie myle...
    Konstrukcja Sigmy jest dosc nowa (chyba 2004) i przeznaczona wylacznie do cyfrowek Z tego co czytalem na dpreview ludzie sobie ja chwala. W sumie jestem zdecydowany na jej kupno, tylko, ze mam zestaw filtrow 52 mm, ktore beda pasowac do obiektywu Canona i mam teraz zagwostke
    Mialem dzisiaj pojechac na gielde i wybadac oba obiektywy ale wypad na Mazury mi sie przytrafil i nie bylo jak sie wybrac

  6. #6
    Coś już napisał Awatar wuqa
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Chelm
    Posty
    46

    Domyślnie

    Piszac, obiektyw o którym mowicie, mialem na mysli canona a nie Sigme. Tego canona, do ktorego podales link http://www.canon.pl/foto_ob_EF55-200mmf4,5-5,6USM.php

    Bo jest jeszcze canon: http://www.sklepfotograficzny.pl/sklep.foto/prod244/
    I ten jest dedykowany do aparatów cyfrowych. Niestety, nie znam nikogo, kto by go uzywal...jesli jednak ktos go posiada to chetnie wyslucham opinii. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •