Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: 30D vs. 40D - wielka ściema Canona?

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_73 Zobacz posta
    mi przy iso3200 szumy z 50tki zbytnio nie przeszkadzają, ale są zapewne "szumowi puryści", którzy podniosą larum.
    mi się wydaje, że szumy tak na prawdę wkurzają na monitorze (skala 1:1), papieru dużego i tak mało kto używa na codzień ,na małych odbitkach szum niknie, a jak wreszcie puści coś na papier to szczęka pada ile on wybacza. Ja przyznam, że też choruję trochę na szumofobię, ale to wyłącznie ze względu na zdjęcia w trudnym ciemnym oświetleniu, poza tym ISO APS-C jest raczej bezpieczne do 1600, byle nie było ciemno, w ciemnicy jak dla mnie max to 800. I pod tym względem 5D ma niebywałą przewagę, magiczne ISO bym określił.. Nie wiem jak wy, ale ja widzę wyraźne wkurzające szumy tylko na wysokich ISO przy mrocznych zdjęciach, na zdjęciu w biały dzień nawet duże ISO jest OK, tylko chyba jest mniej zastosowań dla takich setów, może w sporcie 1/8000s nie zawsze bywa w przyrodzie i tu duże iso może pomóc się zbliżyć..
    50D + 17-55/2.8 IS USM

  2. #22
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marceleqs Zobacz posta
    mi się wydaje, że szumy tak na prawdę wkurzają na monitorze (skala 1:1), papieru dużego i tak mało kto używa na codzień ,na małych odbitkach szum niknie, a jak wreszcie puści coś na papier to szczęka pada ile on wybacza.
    Niestety, bandingu to i papier nie "wybaczy"...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #23
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie

    A tak z ciekawosci odnosnie szumow. Gdzies czytalem jak gosc wrzucil jakiegos cyfraka dSLR do zamrazary na jakis czas a potem jak focil to szumow prawie niet...
    Slyszal to ktos kiedys? CHyba na Discovery bylo...
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie

    wrzuć swojego i zobacz

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    83

    Domyślnie

    Załamaliście mnie. Teraz muszę sprzedać 40stkę i szukać dobrego 30D! Tylko kto kupi moją 40D, jak to taki kiepski aparat co interpoluje fotki i w ogóle pewnie matrycy nie ma tylko zdjęcia z gpsa przez neta bierze.

    Nie mogę z tym żyć. Skaczę przez okno.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    40 mialem kilka razy w lapach, ale nie mam wlasnych doswiadczen z ISO 3200 np. Za to 20D (i 30D) na 3200 szumi tak http://www.siudym.webd.pl/temp/20d_iso3200_55_250is.jpg
    Typowy ptasi strzał, prostym szklem, pogoda marna, ciemne chmury. Jak to sie odnosi do 40D? Chyba niech zerkna userzy tych body (i 50D).
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    bez odszumiania, raw z LR2.6, po lewej widac juz jak wylazi banding.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 05-11-2010 o 13:36 Powód: Automerged Doublepost

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja napisze ze jest przepasc miedzy 20D a 50D... mowie tu o jakosci na wysokich iso typu 1600 i 3200 ktore w 50D jest najzupelniej akceptowalne po odszumieniu i na odbitkach 20x30 wogole nie widac szumu. W 20D byloby to nierealne!

  8. #28
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C4M Zobacz posta
    Ja napisze ze jest przepasc miedzy 20D a 50D... mowie tu o jakosci na wysokich iso typu 1600 i 3200 ktore w 50D jest najzupelniej akceptowalne po odszumieniu i na odbitkach 20x30 wogole nie widac szumu. W 20D byloby to nierealne!
    Kolego, siedzę przed monitorem, a za nim na ścianie wisi antyrama ze zdjęciem formatu 25x30cm zrobionym Canonem 400D na ISO1600. Jedyna obróbka to ostrzenie, absolutnie nic nie było odszumiane. Na tym zdjęciu nie widać żadnego szumu, poprostu jest to normalne najzwyklejsze zdjęcie. Patrzę na zdjęcie i nie qmam o jaką przepaść chodzi.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez drfidel Zobacz posta
    Kolego, siedzę przed monitorem, a za nim na ścianie wisi antyrama ze zdjęciem formatu 25x30cm zrobionym Canonem 400D na ISO1600. Jedyna obróbka to ostrzenie, absolutnie nic nie było odszumiane. Na tym zdjęciu nie widać żadnego szumu, poprostu jest to normalne najzwyklejsze zdjęcie. Patrzę na zdjęcie i nie qmam o jaką przepaść chodzi.
    Mała poprawka, format zdjęcia 25x38cm.
    Ostatnio edytowane przez drfidel ; 08-11-2010 o 16:56 Powód: Automerged Doublepost

  9. #29
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    72
    Posty
    634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zieli33 Zobacz posta
    -60D gorszy od 50D o czym mamy wątek,
    -50D to 40D z upchanymi 5mpix, podobno bardziej szumi
    -40D ma matrycę z 30D i interpoluje dodatkowe piksele. Poza tym jest bardziej plastikowy
    -30D to 20D z większym lcd
    +20D jedyny lepszy od poprzednika 10D
    -10D gorzej wykonany od D60
    Więc może dojdziemy do tego, że 7D to D30 z tą samą matrycą tylko z nowym softem co interpoluje i odszumia?
    Dojdziemy do tego, ze 350D był miodzio! Ogladajac zdjęcia z 350-ki byłbym blisko potwierdzenia tego faktu. A miałem do dzisiaj prawie wszystkie wymienione wyżej puszki. Dobrze, że w FF nie ma tak wiele sentymentalnych powrotów.

  10. #30
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez januszP. Zobacz posta
    Dojdziemy do tego, ze 350D był miodzio!
    A nie jest?
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •