Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: 30D vs. 40D - wielka ściema Canona?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zieli33 Zobacz posta
    -60D gorszy od 50D o czym mamy wątek,
    -50D to 40D z upchanymi 5mpix, podobno bardziej szumi
    -40D ma matrycę z 30D i interpoluje dodatkowe piksele. Poza tym jest bardziej plastikowy
    -30D to 20D z większym lcd
    +20D jedyny lepszy od poprzednika 10D
    -10D gorzej wykonany od D60
    Więc może dojdziemy do tego, że 7D to D30 z tą samą matrycą tylko z nowym softem co interpoluje i odszumia?
    Nie no, był jeszcze D2000 i inne wynalazki Można jeszcze trochę to pociągnąć
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  2. #12
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    Nie no, był jeszcze D2000 i inne wynalazki Można jeszcze trochę to pociągnąć
    A wcześniej analogi, stary bagnet itd... wychodzi, że kamera otworkowa rulez. :-)

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  3. #13
    Uzależniony Awatar comatus
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Wybrzeże Pucyfiku
    Wiek
    40
    Posty
    725

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zieli33 Zobacz posta
    Więc może dojdziemy do tego, że 7D to D30 z tą samą matrycą tylko z nowym softem co interpoluje i odszumia?
    Właśnie chyba tylko interpoluje, bo przecież 7D tak strasznie szumi...
    ;-)

  4. #14
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    50
    Posty
    842

    Domyślnie

    Wracając do tematu... 40D jest dużo lepszym aparatem niż 30D. Wygrywa z nim choćby jedną bardzo ważną cechą. Wspomnianym chwilkę temu układem AF. Autofokus 40D trafia, a co równie ważne nadąża za 6,5 klatkowym "transportem filmu". To chyba pierwsza puszka Canona, która miała wreszcie tak celny AF. Niech sobie nawet daje lepszej jakości zdjęć (choć sądzę, że jednak daje), ale chyba każdy przyzna rację tezie o wyższości zdjęć ostrych nad nieostrymi.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Uwaga - poprawka. W części "pierwsza puszka Canona, która miała wreszcie celny AF" miałem na myśli DSLR. Analogi już wcześniej miały celne układy AF.
    Ostatnio edytowane przez jac+ ; 06-09-2010 o 16:44 Powód: Automerged Doublepost
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jac+ Zobacz posta
    Uwaga - poprawka. W części "pierwsza puszka Canona, która miała wreszcie celny AF" miałem na myśli DSLR. Analogi już wcześniej miały celne układy AF.
    Tak czy tak zbytnio generalizujesz zapominając np. o starych jedynkach
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez comatus Zobacz posta
    Właśnie chyba tylko interpoluje, bo przecież 7D tak strasznie szumi...
    ;-)
    Na dodatek ten algorytm interpolacji dosyć rewolucyjny i chroniony patentami musi być ;-). O interpolacji z dodawaniem szumów nie słyszałem, a przy zwykłej interpolacji szumów nie przybędzie. Czyli Canon nie dość że ładuje do nowych puszek stare matryce, to jeszcze specjalnie psuje powstający na nich obraz dodając przy interpolacji szum

  7. #17
    Bywalec Awatar Sielan
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Polska
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tezmarek Zobacz posta
    ...
    Czyli Canon nie dość że ładuje do nowych puszek stare matryce, to jeszcze specjalnie psuje powstający na nich obraz dodając przy interpolacji szum
    To tak dla niepoznaki
    30D + szpargały

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie

    aktualnie posiadam 350d i ten sprzęt powoli zaczyna mi czegoś w nim brakować. Mianowicie wysokiego iso powyżej 1600, już nawet zmieniałem oprogramowanie podwyższające iso do 3200, chociaż przy 1600-3200 jest dużo szumów (chociaż nie wiem jak wychodzi to na odbitce 10x15). i mam dylemat czy kupić 30d(cena ok 1000zł) czy może czekać i zbierać spokojnie na 50d gdzie już chyba z szumami powinno być znacznie lepiej?

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 424

    Domyślnie

    50D ma kilkustopniową redukcję szumów a efekt jej działania jest całkiem przyzwoity. 5D jedynka redukcji nie ma i jpegi prosto z puszki wyglądają gorzej niż te z 50D z włączoną redukcją. Oczywiście ta redukcja działa tylko na jpegi, RAW nie jest odszumiany.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    51
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez obcy21 Zobacz posta
    aktualnie posiadam 350d i ten sprzęt powoli zaczyna mi czegoś w nim brakować. Mianowicie wysokiego iso powyżej 1600, już nawet zmieniałem oprogramowanie podwyższające iso do 3200, chociaż przy 1600-3200 jest dużo szumów (chociaż nie wiem jak wychodzi to na odbitce 10x15). i mam dylemat czy kupić 30d(cena ok 1000zł) czy może czekać i zbierać spokojnie na 50d gdzie już chyba z szumami powinno być znacznie lepiej?

    mi przy iso3200 szumy z 50tki zbytnio nie przeszkadzają, ale są zapewne "szumowi puryści", którzy podniosą larum.
    co do sztucznie podniesionego iso do 6400 można jeszcze od biedy przełknąć, natomiast 12800 to już albo do jakiś próbnych zdjęć w nocy, albo ostatnia deska ratunku dla desperata.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •