Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: 30D vs. 40D - wielka ściema Canona?

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie 30D vs. 40D - wielka ściema Canona?

    Oto co znalazłem w opisie pewnej aukcji:

    "...panowie i panie polecam artykuł w optyczne.pl o róznicach miedzy jakoscia zdjec miedzy 30d a 40d. 40d ma kilka megapixeli wiecej niż poprzednik i faktycznie robił większe zdjęcia, ale! z jednoczesną stratą jakości. Oba aparaty mają taka samą matycę wiec ostatecznie okazało się producent śmieje się z własnych klientów ponieważ aparat robił dokładnie takie samo zdjęcie jak 30d po czym procesor aparatu zwiększał zdjęcie do o kilka megapixeli przy okazji bezsensownie obciążając procesor - to samo zjawisko możemy uzyskać w photoshopie uwzywając opcji zwiększenia zdjęcia. A to że zdjęcie jest większe w postaci cyfrowej nie wpływa na poprawe jego jakości możemy się przekonać wywłując je w pierwszym lepszym laboratorium."

    Ale ściema ... tylko czyja?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    o jakości możemy się przekonać wywłując je w pierwszym lepszym laboratorium."

    Ale ściema ... tylko czyja?
    Raczej do humoru powinieneś to wrzucić - niech zgadnę - z aukcji na której ktoś sprzedaje 30D ?
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie

    No właśnie ciekawe, że to z aukcji 5D.

  4. #4
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    może jakiś link ?

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie

    Wpisz w wyszukiwarce Allegro "odpuść 50D".

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    O tym juz pisano pare lat temu. Teraz juz mnie to slyszy sie. Wiele razy slyszalem o tym, ze niby 40D interpoluje 10mpix z 8mpix.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    \MNIEJ, zamiast MNIE\
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 05-09-2010 o 14:39 Powód: Automerged Doublepost

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Byłoby to o tyle trudne, że matryca 40D jest fizycznie minimalnie mniejsza od tej z 30D.
    Mam oba aparaty i jakoś nie zauważyłem tego pogorszenia jakości w 40D.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Rożnica miedzy 30D a 40D to AF. Ten w 40D był krokiem milowym w amatorskich lustrzankach canona. Co do obrazu to ja różnic nie widzę.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    404

    Domyślnie

    Moim zdaniem "wiedzą" sączoną na Allegro można się gorączkować w Hydeparku. Pamiętam ten artykuł na optyczne.pl, tak bombastycznie to oni tego nie sformułowali.
    Nikt (być może poza Canonem) nie piał w recenzjach nad dodatkowymi detalami z 10mpix, więc sensacją to nie jest. Fotki nie są gorsze więc chyba nie ma o co kruszyć kopii.
    Co do puszek- różnica w cenie jest tak teraz niewielka, że swobodnie można przesiąść się z 40D na 30D, jeśli taka wola.
    Upierałbym się jednak przy przewadze 40D w pracy na granicach przepału, długie serie RAW 6,5 kl/s i szybszy AF dla "strzelców" też są nie do pogardzenia. LV raczkujące też jest, zdaje się że nawet video jakimś ruskim hackiem. RAW 14 bit dla mnie nie jest tylko większym objętościowo plikiem.
    Ogólnie- temat przewałkowany zdrowo.

  10. #10

    Domyślnie

    -60D gorszy od 50D o czym mamy wątek,
    -50D to 40D z upchanymi 5mpix, podobno bardziej szumi
    -40D ma matrycę z 30D i interpoluje dodatkowe piksele. Poza tym jest bardziej plastikowy
    -30D to 20D z większym lcd
    +20D jedyny lepszy od poprzednika 10D
    -10D gorzej wykonany od D60
    Więc może dojdziemy do tego, że 7D to D30 z tą samą matrycą tylko z nowym softem co interpoluje i odszumia?
    C5DIII,| C20/2.8, C28/1.8, S35/1.4, C50/1.4, C100/2.0

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •