Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Maksymalny rozmiar zdjęcia z 30D

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Białystok
    Posty
    43

    Domyślnie Maksymalny rozmiar zdjęcia z 30D

    Witam. Mam trochę być może śmieszne pytanie, ale może forumowicze wiedzą jaki jest maksymalny rozmiar zdjęć, który można osiągnąć z 30D. Czy jest to tożsame z pełną rozdzielczością osiągana prze w/w korpus i jak to ma się do rozmiaru zdjęcia w np. centymetrach?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    możesz śmiało nawet billboard robić
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nocarz Zobacz posta
    Witam. Mam trochę być może śmieszne pytanie, ale może forumowicze wiedzą jaki jest maksymalny rozmiar zdjęć, który można osiągnąć z 30D. Czy jest to tożsame z pełną rozdzielczością osiągana prze w/w korpus i jak to ma się do rozmiaru zdjęcia w np. centymetrach?
    Nie da się odpowiedzieć w łatwy sposób na to pytanie (nie jest ono zresztą śmieszne). Wszystko zależy od tego w jakiej rozdzielczości (ppi) będzie wydrukowane i z jakiej odległości będzie oglądane. Można zrobić billboard, można zrobić obrazek na ścianę. Ten pierwszy będzie wydrukowany ze stosunkowo niską rozdzielczością, ale do oglądania z daleka; zdjęcie na ścianie oglądane z odległości półtora metra musi być wydrukowane z wyższą rozdzielczością, a więc i w mniejszym rozmiarze (bo zabraknie pikseli).

    Ja mam u siebie na ścianie zdjęcia z 30D w rozmiarze 40 x 60 cm i zapewniam, że nawet z bardzo bliska nie widać żadnych pikseli, ani czegokolwiek co przeszkadzałoby w oglądaniu.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie

    Ja z canona G3 -4Mp po obróbce robiłem powiększenia 50x70 i też widać szczegóły i nie ma żadnej pikselizacji

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Białystok
    Posty
    43

    Domyślnie

    Rzeczywiście nic nie powiedziałem o rozdzielczości max. do 360 ppi. Moje pytanie wzięło się stąd, że w jednym z blogów fotografa ślubnego przeczytałem, że oddaje on również przygotowane pliki do druku w pełnej rozdzielczości czyli rozumowałem, że każdy może wyciąć z takiego pliku obraz np 60 cm x 40cm, ale jaka jest właśnie ta wartość i tego nie do końca kojarzę. Przeważnie jest tak, że przygotowuje się pliki po obróbce np. w Photoshopie (kolory, kontrast, efekty, ramki) do wymiaru np. 15x21.To na razie tyle. Dziękuję za Wasze odpowiedzi, mam nadzieję że uda się to mi zrozumieć. Nocarz

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    46
    Posty
    378

    Domyślnie

    15x21 to taki dość fajny standard albumowy. Ale spokojnie z 8Mpix można wycisnąć sporo większe rozmiary.
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •