Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Przegrzanie matrycy EOS - Tryb filmowania

Mieszany widok

  1. #1
    Vinylos
    Guest

    Cool Przegrzanie matrycy EOS - Tryb filmowania

    Witam, to bodajże mój pierwszy post na forum, do napisania skłoniła mnie wypowiedź 'Pana sprzedawcy' ze sklepu FotoJoker na temat lustrzanek Canona.

    Kolega usłyszał od tegóż Pana iż matryce trzymają bardzo krótko (fizycznie) w trybie nagrywania i się po jakimś czasie 'przepalają', po usłyszeniu tego stwierdzenia zawrzała we mnie krew, z tym sklepem nie lubię się od czasu gdy weszła na półki lustrzanka stajni sony, od tamtej pory po dziś dzień sprzęt zarówno Canon jak i Nikon jest w prymitywny sposób wyśmiewany na rzecz sony : że lepsze, ładniejsze... nie chcę się wdawać w szczegóły.

    Proszę tylko o potwierdzenie czy komukolwiek zdarzyło się zabić matrycę poprzez nagrywanie filmów, osobiście szukałem po forach, polskich i zagranicznych, doszukać się nie mogłem.

    Z chęcią wysłucham też osobistych doświadczeń z wyżej wymienionym 'sklepem' z bardzo miłą i obiektywną obsługą.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    151

    Domyślnie

    kręcę trochę filmów (550D) z reguły max 10-15 minut i żadnych problemów.
    Co do tego sklepu to podzielam Twoją opinię - najczęściej polecane tam aparaty to ... Sony Alfa..

  3. #3
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Temat psucia i wypalania się kolorów na forach video dslr (polskich i zagranicznych) został już wielokrotnie wyśmiany Zresztą na rynku jest od groma kamer bazujących na matrycach cmos i jakoś się nie wypalają.

    Następnym razem możesz spokojnie kolesia wyśmiać i wyznać od pierdoł
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  4. #4
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez streaker Zobacz posta
    Temat psucia i wypalania się kolorów na forach video dslr (polskich i zagranicznych) został już wielokrotnie wyśmiany Zresztą na rynku jest od groma kamer bazujących na matrycach cmos i jakoś się nie wypalają.

    Następnym razem możesz spokojnie kolesia wyśmiać i wyznać od pierdoł
    Po pierwsze-lustrzanka z trybem filmowania to nie kamera, więc porównywanie trwałości jednego do drugiego mija się z celem.
    Po drugie-kamera ma potrójny przetwornik o przekątnej 1/2" lub 1/3" więc jego wielkość to paproch w porównaniu z pełnoklatkową matrycą.
    Jeśli chodzi o temat, który został wielokrotnie wyśmiany, to na pewno wyśmiali go ludzie którzy kręcą krótkie filmiki dla zabawy. Faktem jest że max czas kręcenia bez przerwy to 30min i producent to przewidział ograniczając czas ciągłego kręcenia. Ostatnio spotkałem się ze znajomym, który pracuje w firmie kręcącej klipy i spoty reklamowe i mówi że średnio 2-3 matryce na rok im lecą w 5d jak za długo jest kręcone i matryca nie zdąży do końca ostygnąć

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    mysłowice
    Posty
    262
    canon

  6. #6
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    Ostatnio spotkałem się ze znajomym, który pracuje w firmie kręcącej klipy i spoty reklamowe i mówi że średnio 2-3 matryce na rok im lecą w 5d jak za długo jest kręcone i matryca nie zdąży do końca ostygnąć
    To poradź mu, żeby zmienił źródło zaopatrzenia

    Ja ostatnio gadałem z dwójką, która kręci śluby (i inne pomniejsze pierdoły, jakieś relacje, spoty etc.) dwoma 5d2 jako główne body - jak kupili 2-3 miesiące po premierze, tak do dzisiaj oba aparaty działają.

    A co do przegrzewania - jest czujnik temp, który może ci wyłączyć aparat, no i nie zawadzi trochę oleju w głowie, żeby wiedzieć, że jak body parzy w łapy, to trzeba dać mu odpocząć
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Btw. musiałbym się kiedyś przejść do FJ, w którym mnie nie znają i poudawać laika szukającego pierwszej lustrzanki, ale ripostować przy każdej *******e, którą by mi chcieli wcisnąć - może być fajna zabawa
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    LOL... utworzyłem narzędnik od słowa 'pierdoła' i mnie wykropkowało xD
    Ostatnio edytowane przez streaker ; 10-02-2011 o 21:38 Powód: Automerged Doublepost
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  7. #7
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    ciekawe, powiedz mi czy kręcą na 2 puchy jednocześnie non-stop, czy naprzemiennie

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    ciekawe, powiedz mi czy kręcą na 2 puchy jednocześnie non-stop, czy naprzemiennie
    A co za różnica jak nawet przy kręceniu naprzemiennie to każda z tych dwóch piątek już przynajmniej rok kręci? A wg Ciebie min 2-3 matryce na rok padają.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    ciekawe, powiedz mi czy kręcą na 2 puchy jednocześnie non-stop, czy naprzemiennie
    Mixed-mode Jak robią np. przygotowania, czy jakieś luźniejsze ujęcia z sali, to nie muszą oba aparaty pracować, ale przy przysiędze albo ważnych/ciekawych momentach tak.
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  10. #10
    Początki nałogu Awatar oskardj92
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    423

    Domyślnie

    No dziwicie się jak np Sony da w łape kilka groszy to nie powiedzą wszystkich ochów i achów w sklepie? Powiedzą.

    50D, 1000D, 3000N, PS a530, EF-S 17-85mm IS USM, EF-S 18-55mm, EF 28-80mm, EF 75-300mm, Nissin Di622

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •