Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Przegrzanie matrycy EOS - Tryb filmowania

  1. #1
    Vinylos
    Guest

    Cool Przegrzanie matrycy EOS - Tryb filmowania

    Witam, to bodajże mój pierwszy post na forum, do napisania skłoniła mnie wypowiedź 'Pana sprzedawcy' ze sklepu FotoJoker na temat lustrzanek Canona.

    Kolega usłyszał od tegóż Pana iż matryce trzymają bardzo krótko (fizycznie) w trybie nagrywania i się po jakimś czasie 'przepalają', po usłyszeniu tego stwierdzenia zawrzała we mnie krew, z tym sklepem nie lubię się od czasu gdy weszła na półki lustrzanka stajni sony, od tamtej pory po dziś dzień sprzęt zarówno Canon jak i Nikon jest w prymitywny sposób wyśmiewany na rzecz sony : że lepsze, ładniejsze... nie chcę się wdawać w szczegóły.

    Proszę tylko o potwierdzenie czy komukolwiek zdarzyło się zabić matrycę poprzez nagrywanie filmów, osobiście szukałem po forach, polskich i zagranicznych, doszukać się nie mogłem.

    Z chęcią wysłucham też osobistych doświadczeń z wyżej wymienionym 'sklepem' z bardzo miłą i obiektywną obsługą.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    151

    Domyślnie

    kręcę trochę filmów (550D) z reguły max 10-15 minut i żadnych problemów.
    Co do tego sklepu to podzielam Twoją opinię - najczęściej polecane tam aparaty to ... Sony Alfa..

  3. #3
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Temat psucia i wypalania się kolorów na forach video dslr (polskich i zagranicznych) został już wielokrotnie wyśmiany Zresztą na rynku jest od groma kamer bazujących na matrycach cmos i jakoś się nie wypalają.

    Następnym razem możesz spokojnie kolesia wyśmiać i wyznać od pierdoł
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  4. #4
    Początki nałogu Awatar oskardj92
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    423

    Domyślnie

    No dziwicie się jak np Sony da w łape kilka groszy to nie powiedzą wszystkich ochów i achów w sklepie? Powiedzą.

    50D, 1000D, 3000N, PS a530, EF-S 17-85mm IS USM, EF-S 18-55mm, EF 28-80mm, EF 75-300mm, Nissin Di622

  5. #5
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez streaker Zobacz posta
    Temat psucia i wypalania się kolorów na forach video dslr (polskich i zagranicznych) został już wielokrotnie wyśmiany Zresztą na rynku jest od groma kamer bazujących na matrycach cmos i jakoś się nie wypalają.

    Następnym razem możesz spokojnie kolesia wyśmiać i wyznać od pierdoł
    Po pierwsze-lustrzanka z trybem filmowania to nie kamera, więc porównywanie trwałości jednego do drugiego mija się z celem.
    Po drugie-kamera ma potrójny przetwornik o przekątnej 1/2" lub 1/3" więc jego wielkość to paproch w porównaniu z pełnoklatkową matrycą.
    Jeśli chodzi o temat, który został wielokrotnie wyśmiany, to na pewno wyśmiali go ludzie którzy kręcą krótkie filmiki dla zabawy. Faktem jest że max czas kręcenia bez przerwy to 30min i producent to przewidział ograniczając czas ciągłego kręcenia. Ostatnio spotkałem się ze znajomym, który pracuje w firmie kręcącej klipy i spoty reklamowe i mówi że średnio 2-3 matryce na rok im lecą w 5d jak za długo jest kręcone i matryca nie zdąży do końca ostygnąć

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    mysłowice
    Posty
    262
    canon

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    75

    Domyślnie

    ArekLodzPl ograniczenie czasowe długości klipu wynika z zupełnie czego innego, nie mieszaj..

  8. #8
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jot Zobacz posta
    ArekLodzPl ograniczenie czasowe długości klipu wynika z zupełnie czego innego, nie mieszaj..
    Swoją drogą masz rację że chodzi o fakt by aparaty nie były klasyfikowane jako kamery i obłożone innymi podatkami itp podobnymi haraczami, ale faktem jest że te matryce muszą ochłonąć po półgodzinnej ciągłej pracy

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Bardziej chodzi o system plikow i ograniczenie wielkosci pojedynczego pliku. Ludzie naswietlaja zdjecia w bulbie czasami po pare godzin i matryca nie leci. Tryb wideo raczej wiele nie rozni sie od tego pod wzgledem nagrzewania.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar quail
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tezet-gdynia Zobacz posta
    Bardziej chodzi o system plikow i ograniczenie wielkosci pojedynczego pliku.
    Też nie. Film można przecież zapisać w kilku plikach. Robią tak z resztą kamery z dyskami twardymi -- dłuższe ujęcia są dzielone na osobne pliki.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •