Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: Przegrzanie matrycy EOS - Tryb filmowania

  1. #21
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    taszak - nie wiem jak jest - faktem jest, że się nagrzewają i trzeba dać odpocząć co jakiś czas

    Tak na chłopski rozum, to częściowo tylko nagrzewają się od wyświetlacza. W bulbie masz jednak inną sytuację - otwierasz komórki na łapanie fotonów i na koniec sczytujesz ich stan, w filmie masz ciągły odczyt 30razy/sek. - elektronika matrycy pracuje wtedy na wysokich obrotach.
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vinylos Zobacz posta
    Witam, to bodajże mój pierwszy post na forum, do napisania skłoniła mnie wypowiedź 'Pana sprzedawcy' ze sklepu FotoJoker na temat lustrzanek Canona.

    Kolega usłyszał od tegóż Pana iż matryce trzymają bardzo krótko (fizycznie) w trybie nagrywania i się po jakimś czasie 'przepalają', po usłyszeniu tego stwierdzenia zawrzała we mnie krew, z tym sklepem nie lubię się od czasu gdy weszła na półki lustrzanka stajni sony, od tamtej pory po dziś dzień sprzęt zarówno Canon jak i Nikon jest w prymitywny sposób wyśmiewany na rzecz sony : że lepsze, ładniejsze... nie chcę się wdawać w szczegóły.

    Proszę tylko o potwierdzenie czy komukolwiek zdarzyło się zabić matrycę poprzez nagrywanie filmów, osobiście szukałem po forach, polskich i zagranicznych, doszukać się nie mogłem.

    Z chęcią wysłucham też osobistych doświadczeń z wyżej wymienionym 'sklepem' z bardzo miłą i obiektywną obsługą.
    Oczywistym jest że zużycie matrycy napewno jest szybsze podczas kręcenia niż podczas robienia zdjęć, ale tekst pana sprzedawcy można sobie z uśmiechem tylko "przyjąć do wiadomości" i nie przejmować się nim za bardzo.
    Osobiście nie słyszałem jeszcze o ani jednym przypadku "przepalenia" matrycy w HDSLR.
    Pewnie kiedyś będzie ten pierwszy raz... Tak jak i migawki padające po iluśdziesięciu/set tysiącach.
    Co do przegrzewania się matryc to osobiście miałem tak, że przy ostrym słońcu (30-35°C) przegrzewała mi się po ok 40-45min na ciągłym włączeniu (nagrywanie 2-4min, przerwa parosekundowa, nagrywanie 5min, przerwa, itd).
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  3. #23
    Bywalec Awatar maczkus
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    138

    Domyślnie

    A ja zauważyłem w swojej piątce, że aparat bardzo mocno grzeje się gdy długo filmuję na ISO1600. Przy niższych ISO tak bardzo się nie grzeje.

  4. #24
    Coś już napisał Awatar ska
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Lubin
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maczkus Zobacz posta
    A ja zauważyłem w swojej piątce, że aparat bardzo mocno grzeje się gdy długo filmuję na ISO1600. Przy niższych ISO tak bardzo się nie grzeje.
    W zimie wydaje się to całkiem niezła opcja..

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez streaker Zobacz posta
    taszak - nie wiem jak jest - faktem jest, że się nagrzewają i trzeba dać odpocząć co jakiś czas

    Tak na chłopski rozum, to częściowo tylko nagrzewają się od wyświetlacza. W bulbie masz jednak inną sytuację - otwierasz komórki na łapanie fotonów i na koniec sczytujesz ich stan, w filmie masz ciągły odczyt 30razy/sek. - elektronika matrycy pracuje wtedy na wysokich obrotach.
    Matryca to nie wiadro ktore sie otwiera i zamyka W bulbie tez musi caly czas lapac. Gdyby tak bylo, to mozna by wprowadzic algorytm ktory na poczatku robil by zdjecie z predkoscia 1/200, w menu ustawialo by sie czas 10s, po czym stan poczatkowy + zalozenie 10s bylo by przetworzone przez procek na naswietlenie 10 sekundowe. Roznica miedzy bulb a film jest taka ze wszystkie bufory, procesory i inne elementy pracuja xx razy na sekunde, a nie matryca W obu trybach matryca jest aktywna caly czas

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    To stary temat, taka byla wymowka sony za czasow gdy nie mieli filowania w lustrzankach. Pan z krawaltem sony potajemnie zdradzal sekret ze canony sie psuja od filmowania a sony jest wolne od tego problemu

  7. #27
    Bywalec Awatar cezarycezary
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    kacwawa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Tajemnica niektorych sklepow i firmy sony - sa punkty za sprzedaz okreslonych produktow dla sprzedawcy - a ilosc punktow przeklada sie na premie ... z tad produkty ''sony'' szeptane na ucho laika nie maja tych problemow co canon, nikon..... ))

  8. #28
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    Wydaję mi się, że ktoś kto idzie po poradę i zakupy do FotoJoker'a ma głęboko w poważaniu, który aparat jest lepszy Fajnie że się kupiło coś polecanego i tyle... A to że polecają Sony to wstyd dla Canon, że nie stać go na lepszy marketing:P

    Co do matryc, to przypuszczam że firmę która kręci video 5 dni w tygodniu stać na wymianę matrycy nawet i 5 razy w roku W przypadku innej częstotliwości nie obawiałbym się o to...
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekH Zobacz posta
    A to że polecają Sony to wstyd dla Canon, że nie stać go na lepszy marketing:P
    Wiesz to akurat że Canon nie stosuje takich chwytów uważam za zaletę nie wadę . Zresztą Sony stosuje to od dość dawna przy wielu produktach i skutek jest taki sobie. Krótkofalowo sprzedaż jest długofalowo bywa różnie. W tym przypadku jest to bardzo skuteczne ale co będzie dalej zobaczymy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    Zaleta w jakim kontekście? Bo jeśli po takim zabiegu klient wyjdzie ze sklepu z aparatem Sony, to Canon dobrze na tym nie wyjdzie... Producent zarabia, dystrybutor zarabia, klient usatysfakcjonowany, wszyscy są happy...
    Ani tam nie pójdę po "radę" ani na zakupy więc nie ma to na mnie żadnego wpływu a nawet powiedziałbym że mnie to po prostu wali:P

    Cieszę się, że sam nie muszę nikomu za kasę kitu wciskać
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •