Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: Przegrzanie matrycy EOS - Tryb filmowania

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vinylos Zobacz posta
    z tym sklepem nie lubię się od czasu gdy weszła na półki lustrzanka stajni sony, od tamtej pory po dziś dzień sprzęt zarówno Canon jak i Nikon jest w prymitywny sposób wyśmiewany na rzecz sony : że lepsze, ładniejsze...
    Już Cię lubię
    Ale to fakt... Wstąpiłem ostatnio z ciekawości do Jokera i po dwie, trzy lustra Canona i Nikona i cała gablota Sony Alpha + uśmiechnięty sprzedawca stojący przy niej...
    A potem mi jeden z drugim znajomy laik wmawia, że Sony jest lepszy od Canona czy Nikona ... -.-

    Sorry za dygresje, ale nie mogłem się oprzeć... :P
    Canon 40d, 50mm f/1.8 www.zakjakub.com

  2. #12
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    Ostatnio spotkałem się ze znajomym, który pracuje w firmie kręcącej klipy i spoty reklamowe i mówi że średnio 2-3 matryce na rok im lecą w 5d jak za długo jest kręcone i matryca nie zdąży do końca ostygnąć
    To poradź mu, żeby zmienił źródło zaopatrzenia

    Ja ostatnio gadałem z dwójką, która kręci śluby (i inne pomniejsze pierdoły, jakieś relacje, spoty etc.) dwoma 5d2 jako główne body - jak kupili 2-3 miesiące po premierze, tak do dzisiaj oba aparaty działają.

    A co do przegrzewania - jest czujnik temp, który może ci wyłączyć aparat, no i nie zawadzi trochę oleju w głowie, żeby wiedzieć, że jak body parzy w łapy, to trzeba dać mu odpocząć
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Btw. musiałbym się kiedyś przejść do FJ, w którym mnie nie znają i poudawać laika szukającego pierwszej lustrzanki, ale ripostować przy każdej *******e, którą by mi chcieli wcisnąć - może być fajna zabawa
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    LOL... utworzyłem narzędnik od słowa 'pierdoła' i mnie wykropkowało xD
    Ostatnio edytowane przez streaker ; 10-02-2011 o 21:38 Powód: Automerged Doublepost
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  3. #13
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    ciekawe, powiedz mi czy kręcą na 2 puchy jednocześnie non-stop, czy naprzemiennie

  4. #14
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    ciekawe, powiedz mi czy kręcą na 2 puchy jednocześnie non-stop, czy naprzemiennie
    A co za różnica jak nawet przy kręceniu naprzemiennie to każda z tych dwóch piątek już przynajmniej rok kręci? A wg Ciebie min 2-3 matryce na rok padają.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    A co za różnica jak nawet przy kręceniu naprzemiennie to każda z tych dwóch piątek już przynajmniej rok kręci? A wg Ciebie min 2-3 matryce na rok padają.
    akurat nie według mnie, tylko znajomego, który pracuje w firmie zajmującej się kręceniem spotów reklamowych i nie kręcą tam bynajmniej jednego ślubu w tygodniu tylko sprzęt chodzi 5dni w tygodniu, a mają tam kilka "piątek" i ilość 2-3 padnięte matryce odnosi się do tych kilku aparatów

  6. #16
    Awatar Robert-foto
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    woj.małopolskie
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam. Niezły temat posiadam od pewnego czasu 550D ale filmuje max do 5-7minut nawet kamerą ( jedynie w kościele ewentualnie poprawiny kture potrafia trwać do 45 minut ale i tak staram się zatrzymac nagrywanie . A jesli idzie o foto joker to mają tendencje do promowania firmy sony i pewnie to rozumie bo sam jetem sprzedawca wiekrzej sieci. Jak posmaruja to się chętnie sprzedaje......

    Bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem forum. W szczególności pkt. 6. dotyczący ortografii!
    Pozdrawiam
    K.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 11-02-2011 o 21:46
    Motto dla tych, którzy mają jakąś wiedzę o fotografiii : Fotografować i kasować żeby z wprawy nie wyjść
    Motto dla tych ,którzy zaczynają: Fotografować i kasować żeby się nauczyć

  7. #17
    Coś już napisał Awatar ska
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Lubin
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert-foto Zobacz posta
    wiekrzej
    Wiencej takih spżedawcuf !!

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert-foto Zobacz posta
    poprawiny kture potrafia
    których?
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  9. #19
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    ciekawe, powiedz mi czy kręcą na 2 puchy jednocześnie non-stop, czy naprzemiennie
    Mixed-mode Jak robią np. przygotowania, czy jakieś luźniejsze ujęcia z sali, to nie muszą oba aparaty pracować, ale przy przysiędze albo ważnych/ciekawych momentach tak.
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  10. #20

    Domyślnie

    Jedna uwaga panowie ...temat przegrzewania matryc ..wydaje mi się troszkę został wypaczony .. ponieważ z tego co czytałem powyżej nikt nie wspomniał o kluczowej sprawie - matryce nie przegrzewają się same z siebie ..( np. wspomniane bulb i naświetlanie nieraz kilkugodzinne0 ... matryce grzeją się od wyświetlaczy LCD a ponieważ te są dosyć duże i umieszczone tuż za matrycą stąd jest jak jest ...

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •