Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: odtwarzacz multimedialny do clipów filmowych z 5D2 i innych

  1. #1
    Bywalec Awatar Leone
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Wiek
    52
    Posty
    105

    Domyślnie odtwarzacz multimedialny do clipów filmowych z 5D2 i innych

    Witam

    Poszukuje odtwarzacza multimedialnego, który by pozwolił na odtwarzanie na TV surowych klipów HD z EOSa 5D Mk 2.

    Lustrzanka nie służy mi generalnie do filmowania ale jak czasami coś nagram to chciałbym to oglądać bez komputera na ekranie TV i bez długotrwałej zabawy w dekodowanie plików do formatu DVD AVCHD (mam za słaby komputer). Jestem posiadaczem urządzenia pn. playbox (ASMAX) nawet fajne - odtwarza przeróżne formaty HD ale nie che łyknąć plików 1080p prosto z canona. Prawdopodobnie są za "ciężkie" - w instrukcji napisano że odtwarza H.264 z bitrate mniejszym niż 20Mbit/sek. (canon ma 38Mbit/sek). Czy ktoś może się bawił czymś takim?

    pozdrawiam
    ____________________________________________
    6D Sam 14/2,8 C24-105L, 70-200/2,8L, 100-400L, 85/1,8, S150/2,8, 580/420 EX (i wężyki, telekonwertery i inne dziadostwo ...)

  2. #2
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Skoro chcesz odtwarzać surowe klipy to nie lepiej kupić kabel mini HDMI i puścić prosto z aparatu?
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

  3. #3
    Bywalec Awatar Leone
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Wiek
    52
    Posty
    105

    Domyślnie

    Kabel mam.

    Ale nie mam zamiaru trzymać ich w nieskończoność (a nawet znacznie krócej) na karcie aparatu.
    Zrzucam je na jakiś dysk zewnętrzny. W tej chwili aby je odtworzyć muszę:
    a) użyć kompa
    b) przekodować do formatu AVCHD, nagrać na DVD i odtworzyć na blu-rayu.


    Nie chcę się w to bawić.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Chciałby po prostu podłączyć ten dysk z klipami do jakiegoś odtwarzacza multimedialnego i odtworzyć na TV.
    Ostatnio edytowane przez Leone ; 31-08-2010 o 18:05 Powód: Automerged Doublepost
    ____________________________________________
    6D Sam 14/2,8 C24-105L, 70-200/2,8L, 100-400L, 85/1,8, S150/2,8, 580/420 EX (i wężyki, telekonwertery i inne dziadostwo ...)

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leone Zobacz posta
    Kabel mam.

    Ale nie mam zamiaru trzymać ich w nieskończoność (a nawet znacznie krócej) na karcie aparatu.
    Zrzucam je na jakiś dysk zewnętrzny. W tej chwili aby je odtworzyć muszę:
    a) użyć kompa
    b) przekodować do formatu AVCHD, nagrać na DVD i odtworzyć na blu-rayu.
    Albo przerzucić z powrotem na kartę (bez żadnego przekodowywania) i odtwarzać z aparatu...

  5. #5
    Bywalec Awatar Leone
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Wiek
    52
    Posty
    105

    Domyślnie

    ok - super.

    No to ogłoszenie:
    Może ktoś ma popsute body lustrzanki umożliwiającej nagrywanie filmów. (może być bez matrycy, lustra i migawki i body popękane byle elektronika działała i gniazdo HDMI) no i do tego parenaście kart pamięci o dużej pojemności. Zamierzam używać jako odtwarzacz filmów.



    A poważnie - wydaje mi się, że precyzyjnie sformułowałem pytanie. Ale doprecyzuje:

    Czy ktoś zna jakiegoś playera (sprzętowego), dysk multimedialny czy jak to się tam nazywa, który przeczyta "surowe" pliki video HD 1920x1080 nagrane lustrzanką Canona?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Albo przerzucić z powrotem na kartę (bez żadnego przekodowywania) i odtwarzać z aparatu...

    1. Upierdliwe...
    2. Mam laptopa z HDMI mogę po prostu podłączyć laptopa do TV przez HDMI a do laptopa dysk z filmikami (i czasami tak robię). Ale szukam odtwarzacza, który po podłączeniu odpowiedniej ilości dysków stanie się domowym bankiem zdjęć filmów itp. Musi on jednak odtwarzać surowe pliki video z Canona.
    Ostatnio edytowane przez Leone ; 31-08-2010 o 19:23 Powód: Automerged Doublepost
    ____________________________________________
    6D Sam 14/2,8 C24-105L, 70-200/2,8L, 100-400L, 85/1,8, S150/2,8, 580/420 EX (i wężyki, telekonwertery i inne dziadostwo ...)

  6. #6
    Bywalec Awatar pietro.s
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław/Lubrza
    Wiek
    40
    Posty
    140

    Domyślnie

    Z tego co wiem to płyty z plikiem .MOV nagrywane programem MyDVD albo easy creatorem Roxio można odtwarzać na stacjonarnym dvd.

    Może poszukaj odtwarzacza blu-ray.
    ja w sieci na jednej ze stron znalazłem tekst z 2009 r.

    "Philips BDP7300 jest przykładem nowoczesnego i uniwersalnego odtwarzacza blu-ray. Z płyt CD, DVD i blu-ray, a także z pamięci USB flash lub aparatu cyfrowego czyta wiele formatów graficznych, muzycznych oraz wideo. Port USB odtwarzacza jest na tyle szybki, że bezpośrednio z pendrive’a można wyświetlać płynnie nawet filmy w trybie 1080p. Urządzenie bez problemu odtwarza filmy MOV czy WMV, ale niestety nie rozpoznaje formatu MKV, który w internecie jest bardzo popularny."

    Z tym, że nie widziałem na stronie producenta w specyfikacji adnotacji o tym.
    Piotrek S.

  7. #7
    Bywalec Awatar Leone
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Wiek
    52
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pietro.s Zobacz posta
    Z tego co wiem to płyty z plikiem .MOV nagrywane programem MyDVD albo easy creatorem Roxio można odtwarzać na stacjonarnym dvd.
    Zgadza się ale nagranie płyty HD strawnej dla odtwarzacza Blu-ray (czyli albo płyty blu-ray - konieczna nagrywarka BD albo AVCHD DVD) to wiele godzin kodowania - z mojego doświadczenia wynika, że mój komputer potrzebuje kilkunastu godzin (!) aby stworzyć kilkunatuminutową płytkę DVD AVCHD.

    Mój odtwarzacz blu-ray to prosty model bez gniazda USB. Z resztą nawet gdyby było to nie jest pewne czy by "radziło" ciężkie surowe pliki mov prosto z Canona. Tak samo jak nie chce ich odtworzyć mój player (playbox ASMAX) mimo, że ma wbudowane dekodery H.264 - czyli formatu w jakim kodowane są pliki wideo canona. Dlatego chętnie bym poznał opinie tych którym się udało odtworzyć surowe pliki mov na odtwarzaczu multimedialnym (ale może też na odtwarzaczu blu-ray przez USB - może wymienię...)
    ____________________________________________
    6D Sam 14/2,8 C24-105L, 70-200/2,8L, 100-400L, 85/1,8, S150/2,8, 580/420 EX (i wężyki, telekonwertery i inne dziadostwo ...)

  8. #8

    Domyślnie

    Jak nie zapomnę to spróbuję jutro nagrać coś w fullHD i puszczę przez swojego PopcornHour A110, ale z tego co pamiętam to też, przycinał, może nowy A200 ma lepszy proc, który pociągnie taki bitrate.

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leone Zobacz posta
    2. Mam laptopa z HDMI mogę po prostu podłączyć laptopa do TV przez HDMI a do laptopa dysk z filmikami (i czasami tak robię). Ale szukam odtwarzacza, który po podłączeniu odpowiedniej ilości dysków stanie się domowym bankiem zdjęć filmów itp. Musi on jednak odtwarzać surowe pliki video z Canona.
    Hmmm... to najłatwiej będzie... kolejny laptop .

    Upieranie się przy dedykowanym urządzeniu to chyba tylko dla lansu by się pochwalić "patrzcie jaki zajefajny odtwarzacz mam", podczas gdy albo aprat albo właśnie laptop będą i wygodniejsze i mniej problemowe i łatwiejsze w obsłudze niż jakieś wyszukane urządzenie zwane 'odtwarzaczem' .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Hmmm... to najłatwiej będzie... kolejny laptop .

    Upieranie się przy dedykowanym urządzeniu to chyba tylko dla lansu by się pochwalić "patrzcie jaki zajefajny odtwarzacz mam", podczas gdy albo aprat albo właśnie laptop będą i wygodniejsze i mniej problemowe i łatwiejsze w obsłudze niż jakieś wyszukane urządzenie zwane 'odtwarzaczem' .
    nie wiem o co chodzi? Zazdrość czy niektórzy tetryczeją przedwcześnie?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •