Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: odtwarzacz multimedialny do clipów filmowych z 5D2 i innych

  1. #21
    Bywalec Awatar maczkus
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    138

    Domyślnie

    Proponuję zmontować sobie HTPC - odtworzy wszystko i będzie o niebo lepszy niż zwykłe stacjonarne odtwarzacze.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leone Zobacz posta
    Będziesz starszy to zobaczysz jakie ważne są gadżety w życiu mężczyzny
    To ja jeszcze za młody jestem ))) Uffff...
    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  3. #23
    Coś już napisał Awatar Manfred
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    99

    Domyślnie

    HTPC to najlepsze wyjscie

    mozna samemu poskladac, najlepiej "oldskulowo" w budzie starego magnetowidu VHS lub gramofonu :grin:

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 400

    Domyślnie

    Ja mam HTPC w ogóle bez obudowy Zasilacz, płyta główna i dysk wrzuciłem w rattanowy kosz który żona postawiła w celach dekoratorsko-magazynowych w pobliżu sprzętu RTV. Na zewnątrz wychodzi czytnik kart, klawiatura i mysz bezprzewodowe, całość podłączona do TV i optykiem do amplitunera. Nie ma rzeczy której bym nie odtworzył. Niedawno miałem w ramach testu pudełeczko firmowane przez Wivę, które w założeniu miało służyć jako odtwarzacz multimediów, TV i PVR. Koszt 200zł ale obsługa niewygodna, pilotem trzeba celować w urządzenie i rzecz najważniejsza, skalowanie wszystkiego co do zadanego formatu (4:3 lub 16:9) włącznie z filmami o proporcjach 2,35:1. Oddałem i zostałem przy moim "low cost" HTPC.

  5. #25
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Wybaczcie, że nie czytałem całości, ale widzę, że rozmowa odeszła całkiem daleko od pytania zadanego przez autora wątku.

    Więc odpowiadam - podłączamy TV po kablu hdmi lub display porcie, dajemy rozszerzenie pulpitu w sterownikach karty graficznej (czyli TV działa jak kolejny monitor) i używamy dowolnego komputerowego odtwarzacza - nawet wmp dobrze sobie radzi (razem z zainstalowanymi najnowszymi kodekami quicktime alternative).

    Osobiście polecam VLC albo KMPlayera (oba mają wbudowane kodeki i działają jak portable)
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar agadam
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leone Zobacz posta
    Witam

    Poszukuje odtwarzacza multimedialnego, który by pozwolił na odtwarzanie na TV surowych klipów HD z EOSa 5D Mk 2.

    Lustrzanka nie służy mi generalnie do filmowania ale jak czasami coś nagram to chciałbym to oglądać bez komputera na ekranie TV i bez długotrwałej zabawy w dekodowanie plików do formatu DVD AVCHD (mam za słaby komputer). Jestem posiadaczem urządzenia pn. playbox (ASMAX) nawet fajne - odtwarza przeróżne formaty HD ale nie che łyknąć plików 1080p prosto z canona. Prawdopodobnie są za "ciężkie" - w instrukcji napisano że odtwarza H.264 z bitrate mniejszym niż 20Mbit/sek. (canon ma 38Mbit/sek). Czy ktoś może się bawił czymś takim?

    pozdrawiam
    Polecam Xtreamer'a. Odtworzy Ci nie tylko płynnie klipy HD z 5D Mk 2 ale prawie wszystkie inne materiały video.
    Aga|Damian

  7. #27
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    VideoLAN
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  8. #28

    Domyślnie

    Witam! Ja mam starego kompa (sempron 2600) - a więc zupełnie nie nadaje się do kodowania HD. I już piszę jak sobie poradziłem Otóż posiadam odtwarzacz bluray LG, do którego można podłączyć dysk USB czy pendriva. Okazuje się co prawda, że surowego pliku mov z Canona odtwarzacz nie czyta, ale to nie problem - wystarczy przepuścić plik z Canona przez program MKVToolnix - co zajmuje kilka sekund (zmiana nagłówka pliku) i otrzymujemy plik mkv, który jest bezproblemowo czytany przez współczesne odtwarzacze bluray.

  9. #29

    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agadam Zobacz posta
    Polecam Xtreamer'a. Odtworzy Ci nie tylko płynnie klipy HD z 5D Mk 2 ale prawie wszystkie inne materiały video.
    Podobnie jak Kolega polecam Xtreamer'a
    Szczególnie wersja http://xtreamer.pl/Xtreamer_sidewinder2.html z najnowszym procesorem Realtek RTD1185.
    Niestety nie posiada czytnika kart CF i trzeba zgrywać materiał na inny nośnik (np. pendrive, hdd).
    Tak na marginesie, niebawem na rynek zostanie wypuszczona szybsza wersja sprzętu http://www.xtreamer.net/xtreamer-prodigy-upgraded/

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Mikołów
    Posty
    33

    Domyślnie

    jak powyżej również posiadam i polecam Xtreamer'a
    Duzo checi, troche sprzetu i ciagle malo wiedzy

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •