Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: odtwarzacz multimedialny do clipów filmowych z 5D2 i innych

  1. #11
    Bywalec Awatar Leone
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Wiek
    52
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Upieranie się przy dedykowanym urządzeniu to chyba tylko dla lansu by się pochwalić "patrzcie jaki zajefajny odtwarzacz mam", podczas gdy albo aprat albo właśnie laptop będą i wygodniejsze i mniej problemowe i łatwiejsze w obsłudze niż jakieś wyszukane urządzenie zwane 'odtwarzaczem' .

    Będziesz starszy to zobaczysz jakie ważne są gadżety w życiu mężczyzny


    Urządzenie do odtwarzania ZUPEŁNIEWSZYSTKIEGO w cenie stanowiącej ułamek ceny laptopa to fajny gadżet. Ten który nabyłem za ok. 200 zł odtwarza PRAWIEZUPEŁNIEWSZYSTKO na TV HD (co mi potrzeba) za wyjątkiem mov Canona (odwarza te w mniejszej rodzielczości). Ale mam nadzieję że są takie które poradzą sobie i mov HD.

    Aparat i laptopa już mam - potrzebuję zupełnie nowego gadżetu :rolleyes:
    ____________________________________________
    6D Sam 14/2,8 C24-105L, 70-200/2,8L, 100-400L, 85/1,8, S150/2,8, 580/420 EX (i wężyki, telekonwertery i inne dziadostwo ...)

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stdanielo Zobacz posta
    Jak nie zapomnę to spróbuję jutro nagrać coś w fullHD i puszczę przez swojego PopcornHour A110, ale z tego co pamiętam to też, przycinał, może nowy A200 ma lepszy proc, który pociągnie taki bitrate.
    Zrobiłem taką próbę z PH A110. Obraz rwał i był kiepskiej jakości (chyba nie wyrabiał się procek z wygładzaniem itp) a dźwięku z oryginalnego pliku mov nie rozpoznawał - szkoda.

    Szkoda też, że 5d2 nie ma trybu 720 bo mi osobiście to by wystarczyło. Teraz tylko jakiś w miarę prosty edytor video i robić BR i nagrywać DVD 5 lub 9.

  3. #13

    Domyślnie

    wydaje mi się, że ArivaHD odtwarza bez problemu ale upewnię się jeszcze dzisiaj i dam znać

  4. #14
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stdanielo Zobacz posta
    nie wiem o co chodzi? Zazdrość czy niektórzy tetryczeją przedwcześnie?
    Taaak, zdecydowanie zazdrość .

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leone Zobacz posta
    potrzebuję zupełnie nowego gadżetu
    Tak coś mi się właśnie wydawało od samego początku
    http://www.engadget.com/
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  6. #16
    Bywalec Awatar Leone
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Wiek
    52
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 5y12u3k Zobacz posta
    wydaje mi się, że ArivaHD odtwarza bez problemu ale upewnię się jeszcze dzisiaj i dam znać
    Będę wdzięczny.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez matarata Zobacz posta
    Teraz tylko jakiś w miarę prosty edytor video i robić BR i nagrywać DVD 5 lub 9.
    Na moim Core2Duo 2Ghz to gehenna...
    Ostatnio edytowane przez Leone ; 01-09-2010 o 18:16 Powód: Automerged Doublepost
    ____________________________________________
    6D Sam 14/2,8 C24-105L, 70-200/2,8L, 100-400L, 85/1,8, S150/2,8, 580/420 EX (i wężyki, telekonwertery i inne dziadostwo ...)

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    A moze cos takiego: http://qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=117
    Zastanawiam sie nad "podobnym" urzadzeniem http://qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=127 ale jako backup. Jesli mialby 4xHDD to bym sie nie zastanawial. 2xHDD (mirror) mnie nie interesuja

  8. #18
    Bywalec Awatar Leone
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Wiek
    52
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mor_feusz Zobacz posta
    A moze cos takiego: http://qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=117
    Zastanawiam sie nad "podobnym" urzadzeniem http://qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=127 ale jako backup. Jesli mialby 4xHDD to bym sie nie zastanawial. 2xHDD (mirror) mnie nie interesuja
    Ba! Ale nie znalazłem tam nigdzie informacji z jakim bitratem sobie toto radzi.
    ____________________________________________
    6D Sam 14/2,8 C24-105L, 70-200/2,8L, 100-400L, 85/1,8, S150/2,8, 580/420 EX (i wężyki, telekonwertery i inne dziadostwo ...)

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leone Zobacz posta
    Będę wdzięczny.
    Ok, zatem potwierdzam. Ariva HD Player 110 MOVy z 5dmk2 (25/30fps) odtwarza płynnie bez przeskoków. Jedyny problem jaki zauważyłem to często gubi dźwięk przy odtwarzaniu kolejnych plików - przy odtwarzaniu pojedyńczych plików problem nie występuje. Drobną niedogodnością jest to, że po włączeniu odtwarzania dźwięk nie pojawia się od razu wraz z obrazem tylko po ok. 2-3 sekundach ale nie ma żadnych problemów z synchronizacją. Być może wymienione błędy zostały poprawione w nowszych wersjach firmware - ja mam już dość starą wersję.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leone Zobacz posta
    Czy ktoś zna jakiegoś playera (sprzętowego), dysk multimedialny czy jak to się tam nazywa, który przeczyta "surowe" pliki video HD 1920x1080 nagrane lustrzanką Canona?
    za pozwoleniem zabiorę głos w gronie posiadaczy lustrzanek, za co przepraszam.

    nie wiem o ile mogą się różnić filmy nagrane twoją cyfrówką, a moim kompaktem [sx20], ale aparat nagrywa w rozdzielczości HD i odtwarzacz jaki mam radzi sobie bezproblemowo.
    z sieci czasem ściągnę w fullHD [1920x1080] w formacie mkv lub m2ts. świetnie też sobie radzi z samymi obrazami płyt blurey w formacie iso.

    wiem, że jest sporo tego sprzętu na rynku, ale ja sobie swój chwalę - hyundai R650 - tym bardziej, że co jakiś czas wychodzi nowy soft, dający nowe możliwości.
    obecnie np. mogę podłączyć po USB napęd DVD i obsługiwać płyty przez odtwarzacz multimedialny, słuchać radio internetowego itd.

    jeśli nie wiesz, czy ten sprzęt da sobie radę, to nakręć jakiś krótki film, wrzuć go gdzieś, ja go wrzucę na dysk i ci dam znać czy odpalił go bezproblemowo.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    podaję linka do specyfikacji:
    Kod:
    http://www.humanmedia.pl/mBox_R650.html
    Ostatnio edytowane przez pro_fill ; 04-09-2010 o 20:25 Powód: Automerged Doublepost

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •