Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Reklama uslug fotograficznych

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie

    Ok to nie biore tego portalu pod uwage. Dzieki.
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Posty
    436

    Domyślnie

    Dzięki nim podpisałem 2 umowy. Bardzo niejasne jest określenie na portalu cennika swoich usług. Rozumiem, że starali się ustandaryzować rodzaj usług, jednak każdy fotograf oferuje inne, że tak powiem, pakiety. I tak przy spotkaniu z parą często ustala się inną cenę, bo albo to nie chcą odbitek, lub wolą dodatkowe albumy itd.
    Wiele osób szukających fotografa nie patrzą na portalu na to czy ma wolne terminy, a potem statystyka brzydko wygląda: zrealizowane - 2, nie zrealizowane - 20, gdzie te 20, to pary, które z różnych przyczyn rezygnują (przeważnie z powodu zajętego terminu).

  3. #13
    Awatar dfence
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Sandomierz
    Posty
    14

    Domyślnie

    hmmm...na ten rok jedna, na przyszły jedna....w zapytaniach 5, z tego zrealizowanych jedna...wygląda na to że coś ze mną nie tak (tak może pomyśleć potencjalna Para Młodych)...skoro na pięć zapytań realizuję jedno zlecenie...no i później weryfikacja....czy zrobiłem czy nie...ogólnie ten portal wydawał mi się sensowny...na początku. Inna sprawa to dbanie o interesy stron umowy...tu nie mam nic do zarzucenia.

  4. #14

    Domyślnie

    ja myślę, że reklama pantoflowa jest najlepsza
    chociażby "dyskretnie" wklejona w album na ostatniej stronie wizytówka...

    Zrobić młodym galerię www, a na dole dopisać swoje namiary.
    oni dalej linka do tej galerii będa rozsyłac na gg
    Dać gratis możliwie jak najwcześniej "pakiet zdjęć na naszą klasę" - czyli te na których Panna Młoda najlepiej wyszła wymiar 800, wyostrzone na max ze swoim adresem www. 90% bez zastanowienia od razu wrzuci je na nk, fejsbuka czy co tam teraz jest modne gdzie wszyscy znajomi zobaczą... Może im też się spodoba ?

    dopieszczać klienta, dopieszczać i jeszcze raz dopieszczać....
    Jak mawiał klasyk - jak będą chcieli do Muzeum Lotnictwa to zabierz ich k... do Muzeum Lotnictwa
    40D + BG-E2N + 16-35 + 50 + 85 + 70-200

  5. #15

    Domyślnie

    @dfence, podobnie jest u większości moich znajomych. Zaledwie kilka zapytań, z czego mają 1-3 umowy - bida. Rozpiętość cenową mają znaczną, bo są to kwoty od ok. 2k do 5k. Sami przyznają, że nie spodziewali się takiego zastoju. Młodzi liczą na ceny do 1,5k max, bo inaczej oburzają się nawet tego nie ukrywając lub liczą, że dostaną kilka albumów i kilka tysięcy zdjęć Przy obecnej ilości i jakości "fotografów ślubnych" nie ma się co dziwić takiej sytuacji.

  6. #16

    Domyślnie

    fakt.

    90 % klientów z slub-wesele.pl liczy na fotki do 2 k zł.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    fotograf-wesele.pl

    :-)
    Ostatnio edytowane przez michal_sokolowski ; 01-09-2010 o 11:36 Powód: Automerged Doublepost

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    FPFŚ , czy choćby WPJA to nie są miejsca gdzie znajdziesz od tak klienta.

    skorzystaj z tego portalu , nie jest aż taki zły i zawsze to jakieś info w sieci o tobie
    no comment...

  8. #18

    Domyślnie

    No nie, 2k to im się w głowach nie mieści, 1,5k to max totalny ze wszystkimi dodatkami w cenie - poszperaj na forach ślubnych, jest sporo potwierdzających wypowiedzi i porad młodych pań i panów, jak oszczędzić na obsłudze

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Ja z nimi nie mam tak źle. Z racji widocznego kryzysu, niżu demograficznego który wchodzi w wiek małżeństw i ogromnej konkurencji nie można sobie chyba pozwolić na sesje za niebosiężne kwoty. Większość par wymaga dobrych zdjęć za uśrednione pieniądze..... Myślę, że lepiej jest dodać do swojej ceny kwotę prowizji portalu niż bulić kasę na pozycjonowanie (a pozycjonowanie fotografii ślubnej jest w tym momencie praktycznie nieopłacalne). Mam tą przyjemność współpracować z tym portalem od początku ich istnienia i jest ok. Mniej więcej 2/3 a może nawet 3/4 zleceń mam właśnie od nich.... ale nie odważę się podnieść ceny do 2,5 czy 3 tys złotych bo zdaję sobie sprawę że 90 procent par także liczy każdy grosz ..... a bez kompletu eLek także można zrobić dobry reportaż i plener (no może bez 135/2 pleneru się jednak nie da )
    M.
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Myślę, że lepiej jest dodać do swojej ceny kwotę prowizji portalu niż bulić kasę na pozycjonowanie (a pozycjonowanie fotografii ślubnej jest w tym momencie praktycznie nieopłacalne).
    a dlaczego nieopłacalne ? nie rozumiem.


    ja "fotograf-wesele.pl" zaczynam mieć głęboko w d........... .

    nie będę zapier........ jak tragarz ze sprzętem i potem siedział i dopieszczał foty za 1500 zł.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •