Cytat Zamieszczone przez tantal Zobacz posta
.....Z tego lub z innych powodów-np. dodatkowych korekt gamma, kontrastu wprowadzanych do "fabrycznych " profili "samoróbki" icc dla C1 są o wiele gorsze od wbudowanych,.....


Hmmmmm.... nie wiem czy gorsze, z pewnością nie lepsze i niewiele w sumie dające. :-)

To trochę skomplikowane ale w zasadzie nie da się zrobić profilu ICC dla aparatu jako takiego. Można zrobić jedynie profil-nakładkę na "profil" konwersji użyty w wywoływarce RAWa. Np. używamy Adobe Standard i tak skonwertowanego RAWa poddajemy dalszej konwersji profilem ICC zrobionym np. InCamera, żeby uzyskać wierność barw (z tablicy Gretaga). To jest taka podwójna translacja. Najpierw standardem wywoływarki a potem ukręconym samodzielnie profilem ICC. Właściwie same wady. Musimy wywoływać zdjęcie w tych samych ustawieniach "profilu" konwersji bo inaczej dalsze konwersje będą błędne. Dochodzi do tego "podwójna przemiana" bo "profil" konwersji swoje a potem profil ICC swoje. To zawsze jest niszczące i w wyniku w obrazie może być tylko MNIEJ informacji (coś może zostać obcięte ale niczego nie przybędzie) - no i mniej informacji jest równoznaczne z mniej barw. :-)

Soft od Color Checker Passport kręci "profil" konwersji, który w założeniu powinien od razu dawać wiernobarwność na wyjściu z wywoływarki.


*** piszę "profil" w cudzysłowie dla odróżnienia i podkreślenia profilu konwersji od profilu ICC bo to nie to samo.