Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Ile EV ma RAW z 5Dmk II ?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Matryca rejestruje dokładnie taki zakres tonalny jaki podali optyczni.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Według optycznych korygowali RAW-a w zakresie od -4 do +4 EV. A jeśli tak to znaczy że tyle informacji zawiera ten RAW i o to się właśnie pytałem.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Według optycznych korygowali RAW-a w zakresie od -4 do +4 EV. A jeśli tak to znaczy że tyle informacji zawiera ten RAW i o to się właśnie pytałem.
    Tak patrząc na to zdanie od strony logiki to mi się kawał o policjancie i rybkach przypomniał - logika mniej więcej taka jak w tym kawale
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    jaś ---> Masz jakiś problem ?

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    jaś ---> Masz jakiś problem ?
    Nie rozumiesz nadal, soft nic nie wie o zapasie w matrycy gdyz nie jest on staly, to ze ACR na +/- 4EV wynika ze tyle uznali za ogolny rosadny zakres, jak ktos napisze program ktory ma suwak +/- to oznacza ze matryca zyskala? Poczytaj o rawie.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    A jeśli matryca rejestruje 8EV to wg Ciebie ile zapisuje RAW ?

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Tyle samo niezaleznie od matrycy, za dobra i slaba matryca moze byc ten sam przetwornik A/D pracujacy z rozdzielczoscia 14bit i z taka sama iloscia informacji w pliku. W RAW'ie znajdzie ta sama ilosc informacji, to czy te informacje beda uzyteczne to inna sprawa.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    No widzisz to trzeba było aż 17 postów żeby odpowiedzieć na moje pytanie Ale idźmy tym tropem dalej. Mam takiego RAW-a i o ile teraz możemy skorygować ekspozycję aby wciąż wyciągnąć zapisane w nim informacje ? Standart to -2 do +2. Czy z RAW-a z 5DMkII da radę więcej ? Optyczni.pl korygowali w zakresie -4/ +4 czyli co tyle można czy jednak utrata danych przy takim przesunięciu jest tak duza że nie ma to sensu i tylko tak eksperymentalnie to robili ?

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Na to pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi, zadnego standardu +/- 2EV jak i 4EV nie ma, takie standardy nie istnieja. Tak jak nie ma odpowiedzi typu "z tego aparatu mozna korygowac 2EV a z tego 5EV". Korekcja pogarsza jakosc, przejscia tonalne sa gorsze, wylaza szumy a ocena jakosci jest wzgledna, wiec nie ma odpowiedzi. Dla jednego to bedzie 1EV a drugi powie ze 5EV daje dobra jakosc.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Dzięki za informację.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •