Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: 50mm test [m42 i inne]

Mieszany widok

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    884

    Domyślnie

    Test trzeci, bardziej syntetyczny, ale nadal nie sa to slupki z MTF'ami

    Obiektywy te same, zakres przyslon tez, wszystkie zdjecia w roznych przyslonach i pelnej rozdzielczosci dostepne tutaj:
    http://www.dziki.pl/foto/50mm/butelki/cale/

    Kadr wyglada tak:

    Interesuje tylko srodek i prawy brzeg, rogow absolutnych tutaj nie ma.

    Cropy ze srodka, w kolejnosci:
    Helios, Mamiya, Revuenon, Canon 50, Canon 24-105

    f1.8, f1.4 dla revuenona

    f2


    f2.8

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    884

    Domyślnie

    Od f4 jako piaty jest 24-105

    f4

    Aby ograniczyc obrazki, skok na f8, f5.6 jest dostepny na www

    f8

  3. #3

    Domyślnie

    Tak się składa, że jestem w posiadaniu zarówno ef50 Mk I jak i Revueniona 55/1.4 . Nigdy wcześniej nie przeprowadzałem "testu" porównawczego tych obiektywów. Zdziwił mnie tak słaby wynik Revueniona w teście Dzika, więc postanowiłem przeprowadzić swój mini "test". Jakościowo zdjęcia nie najlepsze w porównaniu do fotek dzika (może dlatego że bez lampy) ale chodziło mi tylko o porównanie przy tych samych warunkach.
    Zdjęcia wykonane były na statywie, wywoływane w DPP w standardowych ustawieniach, ostrość +4 . Cropy 100% bez wyostrzania.

    Kolejność: Revuenion @1.4, Revuenion @1.8, Canon @ 1.8


    Poniżej cropy w kolejności j/w (revuenion 1.4 , revuenion 1.8, Canon 1.8 )


    Moje wnioski:
    Revuenion (w tym przypadku sygnowany logo TOMIOKA AUTO REVUENION) - wyraźnie wypada lepiej w zestawieniu z kultową 50/1.8 mk1 przy 1.8 i lepiej przy 1,4. Być może dzieje się tak tylko w tym teście, ale coś jest na rzeczy. Jeśli znajdę czas może uda mi się wykonać pstryki na zewnątrz.
    W moim osobistym odczuciu Revuenion posiada dużo ciekawszy bokeh (niektórzy twierdzą że legendarny[ formuła tessar słynąca z ładnego bokeh]

    Moje wątpliwości:
    Zastanawia mnie, skąd wzięła się różnica jakościowa w "testach" tych obiektywów. Czy zawiniła formuła "testu", czy moja ef50 jest gorszym egzemplarzem od innych 50, czy też mój revuenion jest lepszy od innych revuenionów. Tak jak wspominałem mój egzemplarz posiada logo Tomioka i ma nieco inny wygląd jak Revueniony 55/1.4 dość popularne na allegro. Może różnica w jakości modeli?
    Zabawki: Canon 400D, EF 50mm 1.8 MK1, Leitz Wetzlar Elmarit 28/2.8, Fujinon 55/2.2, Yashica ML 28/2.8, ML50/2 EF 35-70 MK1, Kiron S1 70-210/3.5 Komine S1 70-210/2.8-4, CZ-S 135/3.5 zebra, EBC Fujinon 135/3.5, EBC Fujinon 28/3.5, Tomioka 55/1.4, Voigtlander Ultron 50/1.8 i parę innych

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    884

    Domyślnie

    Tylko tak naprawde trudno powiedziec co to jest revuenon :-D, pewnie sporo roznych szkiel sie pojawilo pod tym samym symbolem znajac historie marki.

    Drugie pytanie, jak sie ma EF50 mkI vs mkII?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •