Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Nissin czy Canon na początek?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Barlinek
    Wiek
    33
    Posty
    73

    Domyślnie Nissin czy Canon na początek?

    Witam.

    Z góry przepraszam za długi post, ale ja tak lubię. Jeżeli pytanie się powtórzyło, to również przepraszam.
    Od 2 lat jestem posiadaczem EOS'a 450D. Dokupiłem sobie 50mm 1.8, po drodze przewinęła się nawet L-ka 70-200, ale z powodów finansowych musiałem ją sprzedać.

    Zdjęcia robię amatorsko, od czasu do czasu. Rodzinne i trochę bardziej "ustawiane". Ostatnio na "sesji" w ciemniejszych pomieszczeniach zauważyłem, że ciągle mi czegoś brakuje. Tu oczywiście przychodzi z pomocą światło 1.8, ale "czasem" trzeba użyć ogniskowej krótszej niż 50mm.
    Marzy mi się 10-22, ale jest troszkę za drogie, więc postanowiłem kupić lampę.

    Początkowo wybór padł na Nissina Di622, ale moja kobieta zapytała się czemu nie kupisz droższej, ale oryginalnej Canonowskiej lampy.

    I tu moje pytanie:
    Nissin Di622 za 400zł, czy ponad 2x droższy Canon 430EX II. Są jeszcze inne lampy w tym przedziale, wiem.

    Jestem w stanie wydać te 900zł, jeżeli musiałbym ją nawet sprzedać, to majątku strasznego nie stracę. Lampę kupuję poza tym "na firmę".

    Czego oczekuję:
    -że wystarczy na kilka lat,
    -że moje zdjęcia zyskają, to coś a ja odkryję magię fotografii na nowo,
    -że będzie prosta w obsłudze, na początek będę mógł z powodzeniem korzystać z automatycznych nastaw.

    Z tego co czytałem na korzyść Nissina przeważa praca jako Slave, przy użyciu wbudowanej lampy. Pewnie czasem ta opcja się przyda, a nie chciałbym wydawać kolejnych pieniędzy na nadajniki radiowe.

    Tu pytanie:
    Czy w moim przypadku warto dopłacać do Canona? Czy będę zadowolony? (Zapewne) Co zyskam dopłacając?
    Czy Canon w najbliższym czasie nie planuje wydać jakiejś nowej lampy?!

    Z tego co widzę obowiązkowy zakup, to również dyfuzor. Czy taki za 15zł wystarczy?

    Z góry dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że nie zamęczyłem nikogo mą opowieścią.
    Canon EOS 450D + BG-E5 + EF-S 18-55 IS + EF 50 f/1.8 II + 430EX II

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    47
    Posty
    684

    Domyślnie

    Raz a porzadnie. 580exII. Sztuka nie uznaje kompromisow. To ma byc boks a nie hurtownia gaci.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar oskardj92
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    423

    Domyślnie

    Ale po co mu tyle elektroniki w lampie, skoro nie będzie używał lampy do reporterki itp. Nissin ma tą samą moc co 580EX II, wiadomo jest gorzej wykonana, ale jak dla Niego w sam raz.

    50D, 1000D, 3000N, PS a530, EF-S 17-85mm IS USM, EF-S 18-55mm, EF 28-80mm, EF 75-300mm, Nissin Di622

  4. #4
    Początki nałogu Awatar korona-pl
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków, PL
    Wiek
    44
    Posty
    277

    Domyślnie

    Proponuję Metz 48 lub Canon 430 - wydatek ok. 700-900 zł
    pozdrawiam
    Jacek


    nie karmię troli...

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    47
    Posty
    684

    Domyślnie

    Powodzenia.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Barlinek
    Wiek
    33
    Posty
    73

    Domyślnie

    Gdyby było mnie stać na 580, to może bym się zastanawiał, ale nie jest. 430 na początku będzie pewnie, aż za nadto. Poza tym lampę można sprzedać i wtedy pójść w wyższą półkę.
    Canon EOS 450D + BG-E5 + EF-S 18-55 IS + EF 50 f/1.8 II + 430EX II

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    43
    Posty
    1 339

    Domyślnie

    podstawowa wada - brak hss, a poza tym to bardzo przyzwoita lampa

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Gdy miałem jeszcze A700 to używałem hvl58am, która w obsłudze jest dużo przyjemniejsza niż jakakolwiek Canona.
    Po zmianie systemu z pełna świadomością kupiłem 430ex2. Zdjęcia robię amatorsko, mniejsza moc mnie nie ogranicza. W razie czego będę mógł odsprzedać z minimalną stratą.
    I takie właśnie rozwiązanie polecam koledze.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    430EXII to dobra spawarka. Jeżeli Cię na nią stać, to weź.

    Wcale nie musisz jej wyzwalać radiowo. Kup sobie podróbę kabla E-TTL za 70zł, przetnij, wlutuj przedłużacz PS/2 (ile metrów chcesz) i styknie.
    http://canon-board.info/showthread.php?t=12708

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Kilka rzeczy, które mi się nasuwają po przeczytaniu tego wątku.

    Po pierwsze wątpie, żeby Twoje zdjęcia zyskały "to coś". Obsługa lampy jest bardzo trudna.
    Po drugie rzeczywiście lepiej kupić 10-22, albo jakąś stałke (sigma 20, canon 28). Będzie szerzej, będzie jasno.
    Po trzecie, Canon może i wypuści nową lampę, ale raczej z najwyższego modelu (720EX?) więc dla zainteresowanych 430EX II nie ma znaczenia, ani też cena nie drgnie o złotówkę nawet.

    Tak więc moim zdaniem, lepiej te 900 zł zostaw sobie, a później dokup jakieś szkło. Jak teraz wydasz na lampę, to znowu zaczniesz od zera i trudniej będzie dozbierać do szkła

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •