Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [Problem] Pierścienie pośrednie (makro) DELTA / econo

  1. #1

    Unhappy [Problem] Pierścienie pośrednie (makro) DELTA / econo

    Witajcie,

    Kupiłem ostatnio pierścienie pośrednie do makro firmy Delta (econo) do swojego Canona 40D no i mam problem, o którym Google nie słyszał a może ktoś tutaj miał podobny przypadek

    Po podpięciu pierścieni do body oraz obiektywu Canon 50/1.4 - aparat nie pokazuje wartości przesłony (00) :-( Ale o dziwo... czasami jakby coś zaskoczy i widzi - udało nawet zrobić mi się kilka zdjęć. Niestety przypadek jest tak losowy, że nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania. Sprawdzałem wszystkie "styki" czy gdzieś nie jest za luźno itp...

    Dodam, że moja 40stka sprawowała się do tej pory bez błędnie i nigdy z żadnym obiektywem nie miałem podobnych problemów. Więcej - sprawdziłem te pierścienie u kolegi na 5d i te działają znakomicie - co tym bardziej mnie już zbiło z tropu. Na aukcji, na której je kupiłem sprzedawca zarzekał się, że będą działać dobrze na 40D i na wielu innych modelach...

    Czy może coś ze mną jest nie tak i nie doczytałem, gdzieś, że jakimś cudem te pierścienie nie pasują do CROPa ? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki, a może ktoś zna przyczynę takiego zachowania :/

    Podam jeszcze link do podobnej aukcji z identycznymi pierścieniami: http://allegro.pl/item1184096223_pie...0d_40d_5d.html


  2. #2

    Domyślnie

    Dodam tylko, że próbowałem zmienić firmware na starszy niż miałem - czyli na 1.0.8 i nic to nie dało... Teraz wróciłem do 1.1.1..

    Naprawdę dziwne jest to zachowanie - np. włączę aparat - i jakimś cudem pokazuje przesłonę np. 11 - po czym - po chwili - nawet nie dotykając aparatu... 00 :/

    AF też wtedy nie działa - czyli brak łączoności body/obiektyw przez te pierścienie...

    Myślicie, że np. z droższymi KENKO nie było by takich problemów z moim 40D? Tylko dlaczego z 5D działają dobrze... :/

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Z tym problemem powinieneś się zwrócić raczej do sprzedawcy. Styki mają, więc wszystko powinno działać.

  4. #4

    Domyślnie

    Niby tak - oczywiście, że pierwsze co mi przyszło do głowy - to spytać sprzedawcę... Ale potem zobaczyłem jego "negatywy" dotyczące reklamacji i pomyślałem, że zanim do niego... to zlookam google i spytam tutaj...

    Widzę, że albo jestem pierwszym takim przypadkiem, albo jeszcze nikt nie miał okazji się wypowiedzieć... Rozumiem.

    Pytałem jeszcze jednego znajomego - z "cropowym" Canonem i okazało się, że on też ma podobne problemy...

    Dlatego - ostrzegam wszystkich... Tych, którzy mają chętkę na auto/przesłonę/focusa z pierścieniami DELTA / ECONO - z CROPami najwyraźniej one nie przenoszą pełnej automatyki Nawet jeśli "tacy sprzedawcy" za przeproszeniem - piszą, że przenosi...

    Nasuwa mi się tylko pytanie - jak to jest z np. KENKO - 2x droższymi pierścieniami - czy jednak oprócz tego, że są z metalu a nie plastiku - działaja lepiej z CROPem? No i jaka jest różnica dla takich pierścieni między FF a crop? :/

  5. #5
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Do cropa, nie do cropa - to nie ma znaczenia - każdy obiektyw z elektroniką ma te 7 styków (na body 8, bo jedna blaszka z obiektywu styka dwa bolce w body), i dokładnie jak te 8 bolców w body przez pierścienie są puszczone druty (w tych econo są nawet na wierzchu).

    Imo - jeśli obiektyw wsadzony bezpośrednio do body działa normalnie, a po podłożeniu pierścieni nie - to znaczy, że dziadostwo nie styka dobrze. Tym bardziej, że jak piszesz masz te całkiem tanie z plastiku (stówkę droższe są metalowe, a kolejne 40zł więcej można dostać phottixy - ciągle dużo taniej od kenko, a na pewno porządniej). A to, że u kolegi z 5d działało dobrze stawiałbym na przypadek (chyba, że testowaliście intensywnie przez co najmniej godzinę )

    Osobiście również mierzyłem się na te pierścienie, ale ostatecznie uznałem, że kupię sobie phottixy. A Twoje problemy z nimi dodatkowo utwierdziły mnie w słuszności tej decyzji
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  6. #6

    Domyślnie

    Też mi się tak wydawało do tej pory - że to nie ma znaczenia czy do cropa czy fullframe'a. I może tak jest a ja jestem jakimś indywidualnym przypadkiem :/

    Z 5D działa zawsze - nigdy ani razu nie było problemów - nawet tak jak mówisz - bawiłem się nimi z 5tką co najmniej godzinę i potem kilka razy jeszcze - za każdym razem - wszystko OK. A z moim 40D - oczywiście już tak różowo nie jest... Czy to styki? Nie wiem - może - jeśli tak - to chyba te przy samym body i pierścieniami - skoro z 40D jest lipa a z 5D OK... Tylko, że ja już nimi ruszałem na wszystkie strony, dociskałem i ściskałem... więc...

    Tym bardziej dziwi mnie cała ta sprawa - bo głupieję przez nią...

  7. #7
    Uzależniony Awatar Selena
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miekkieczolo Zobacz posta
    Kupiłem ostatnio pierścienie pośrednie do makro firmy Delta (econo) do swojego Canona 40D no i mam problem, o którym Google nie słyszał a może ktoś tutaj miał podobny przypadek

    ...
    Więcej - sprawdziłem te pierścienie u kolegi na 5d i te działają znakomicie - co tym bardziej mnie już zbiło z tropu. Na aukcji, na której je kupiłem sprzedawca zarzekał się, że będą działać dobrze na 40D i na wielu innych modelach...
    Był taki temat na CF : http://www.cyberfoto.pl/canon/106165...a-canon-7d.htm
    Dzięki temu kupiłam na eBayu Kenko i jestem bardzo zadowolona.

    Sprawdź czy poprawne działanie (a raczej jego brak ;-)) nie są zależne od ilości podpiętych pierścieni.

    Ale... skoro to są nowe pierścienie i już jest problem, to radziłabym jednak spróbować je oddać/wymienić. Szkoda straconego czasu, kadrów i nerwów ;-)

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Wszystko na to wygląda, że te pierścienie makro DELTA/ECONO to jeden wielki "shit" za przeproszeniem (a może i nie - tylko dlaczego sprzedawcy piszą, że są kompatybilne z "cropami"? Wystarczyłoby wyraźnie napisać, że są OK, ale tylko do FF)

    W każdym razie odradzam ich zakup - postaram się jakoś oddać je sprzedawcy - zobaczymy co z tego wyniknie. Skąpy nie jestem - ale pomyślałem, że skoro tylko i wyłącznie różnią się tym, że są z plastiku - to wolę nawet takie, bo i lżejsze i sezonowo je tylko bym używał... a tu taka niespodzianka... eh... ludzie chcą zarobić na ludzkiej niewiedzy - dlaczego tak się dzieje...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miekkieczolo Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi. Wszystko na to wygląda, że te pierścienie makro DELTA/ECONO to jeden wielki "shit" za przeproszeniem (a może i nie - tylko dlaczego sprzedawcy piszą, że są kompatybilne z "cropami"? Wystarczyłoby wyraźnie napisać, że są OK, ale tylko do FF)

    (...)(
    Nie masz racji, pierścienie są kompatybilne z każdym EOSem, a twój problem wynika z ich prymitywnej konstrukcji. Producent sobie znacznie uprościł sprawę i zamiast dać normalnie jak np. Canon czy Kenko z jednej strony stałe styki i z drugiej styki sprężynujące, to wstawili sobie luźne bolce przechodzące przez całą długość pierścieni. Dzięki temu do połączenia wykorzystywane są sprężynki w stykach korpusu, a jeśli bolce nie chodzą wystarczająco lekko to sprężynki te nie dadzą rady odpowiednio przepchnąć zestawu tych "popychaczy", i masz efekty jak w Twoim przypadku.

    Moja rada, oddaj te pierścienie sprzedawcy i zażądaj wymiany na sprawny egzemplarz bądź zwrotu pieniędzy (ja bym wybrał to drugie).
    Pozdrawiam serdecznie!

    Arkadiusz Stopa

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miekkieczolo Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi. Wszystko na to wygląda, że te pierścienie makro DELTA/ECONO to jeden wielki "shit"
    Od roku używam tych pierścieni z 40d i różnymi obiektywami (50/1.8, 28-105, 100-300) i do tej pory raz, po założeniu wszystkich trzech pierścieni, miałem błąd komunikacji z obiektywem - wystarczyło ponownie wkręcić. Technicznie styki działają też z kitem i Tokiną 12-24. Najpewniej trafiłeś na wadliwy egzemplarz, lub akurat z 50/1.4 zestaw nie współpracuje.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •