Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: 1D mk IIn czy 1D mk III ????

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dzięki za odp, pomaga mi to, choć głosy są podzielone (jak zwykle zresztą )

    Cytat Zamieszczone przez photolo Zobacz posta
    gdybym miał do wyboru nie zajeżdżonego 1DMkIIN za 2500zł i nawet prawie nowego 1DMkIII za 4000zł więcej i gdyby przeznaczeniem sprzętu była reporterka bez wahania wybrałbym 1DMkIIN.
    m3 za 6300zł, inni chcą nawet7500 (chcą i 12000 za nowe).

    Niestety wszystkie m2n, które mogę w podobnej cenie kupić, są raczej dojechane. Jeden używany przez innego fotoreportera przez 4 lata (sporo rys i wytarć na korpusie), drugi wygląda z zew. lepiej, ale ma drugą migawkę z 250tyś na koncie... Ten m3 za 6300 jest jak nowy, niecałe 10tys klapnięć, po wymianie układu lustra.

    Uszczelnienie nie do końca mnie interesuje, na pewno oba są uszczelniane i deszcz, tudzież wilgoć, wytrzymają, a ja nie mam w planach wyjazdu do buszu, na pustynie, itd.
    Bardziej istotne jest dla mnie ISO i AF (to jeden z głównych powodów przesiadki z Nikona, który swoją drogą ma lepszą ergonomię i bufor, ale nie to jest najważniejsze w fotografii). Z tego, co mówią przedmówcy, m3 ma kilka ważnych plusów (auto iso, z którego korzystałem w Nikonie), lepszy aku. Ale czy ma też dużo lepsze ISO i AF? Gdzieś przeczytałem, że m3 AF wcale nie ma lepszego...

    Co do migawki, wynika z tego wszystkiego, że to ruletka, co jest dość martwiące, zwłaszcza to, że może paść po 100tyś. Jeśli ten m2n dożył 250tyś, dożyje jeszcze więcej?

    Przyznam, że gdybym miał więcej kasy, kupiłbym bez wahania m3, a gdybym miał jeszcze więcej - m4. I teraz, jeśli kupiłbym m2n, to zapewne miałbym go krócej niż m3, i w końcu musiałbym zmienić na m3 albo m4. Los fotoreportera nie jest jednak pewny, więc waham się przed ładowaniem kasy w korpus..., podejrzewam, że m2n z dobrymi szkłami też mi wystarczył, ale obawiam się o awarię i szumy przy 1600 (bo 3200 jest chyba już sztuczne).

    Co do szkieł, na początek mógłbym się zaspokoić zwykłym, co myślicie np. o sigmie 20/1.8? Jest b tania. Jeśli chodzi o tele, to pewnie L 70-200 /4.

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    60
    Posty
    195

    Domyślnie

    wszystkie opinie typu mkIII ma lepszą baterię ,migawka(klapnięcia-ilość) , itp są poboczne i zupełnie niezauważalne w normalnym używaniu aparatu...-imho

    są chyba trzy elementy które odróżniają tak naprawdę mkII i mkIII i determinują wybór;
    pierwszy to gęstość matrycy - jeśli będziesz kropować - wynik - mkIII
    drugi - iso - mkII pada niestety...
    trzeci niestety to moja bolączka największa...szybkość opróżniania bufora pamięci...-tu jak dla mnie mkII poległ najbardziej w tym porównaniu..

    dla przykładu z pierwszego akapitu; na baterii robię około 2-3 tys zdjęć i nadal mam wskazania "ok"
    brat ma mkIII i osiąga podobne wyniki...

    co do bufora... - wolę czasami robić 50d , bo tam ta operacja przebiega znacznie szybciej..

    i dlatego... będę zmuszony kiedyś wymienić puszkę
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  3. #23
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    2-3 tys. zdjęć a to ciekawe w instrukcji jest podana zdecydowanie mniejsza liczba, a i ja użytkując stwierdzam, że na jednej baterii do mk2 nie udało mi się jeszcze tyle fotek zrobić

  4. #24
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Romanisko Zobacz posta
    Bardziej istotne jest dla mnie ISO i AF (to jeden z głównych powodów przesiadki z Nikona
    Ty to na poważnie napisałeś? Z jakiego Nikona się przesiadasz, D40?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Ja co prawda piszę to w kontekście porównania 1DsII do 1DsIII, ale argumenty na mark III w skrócie dla mnie są take:

    - mniejsza ładowarka
    - lżejsza bateria
    - pojemniejsza bateria
    - lepsze ISO
    - lepszy AF (praca od -1EV a nie od 0EV, więcej krzyżowych)
    - w wizjerze widać ISO podczas zmiany
    - 14bitowy obrazek, a nie 12
    - mozliwosc wiekszych cropow
    - duzo lepsza rozpietosc tonalna
    - uszczelniona hot-shoe
    - czyszczenie matrycy
    - regulacja szkiel
    - klawiszologia (chociaz mi ta z mk2 w ogole nie przeszkadzala i nie wiem czy ta z mk3 taka lepsza, ale tak inni mowia)

    i pewnie jeszcze kilka rzeczy, ale tak wczesnie rano nie potrafie myslec a nie mam spisane na kartce.

    czy warto dopłacać do mk3? nie wiem. zalezy od funduszy aktualnych i prognozy na przyszle.

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ty to na poważnie napisałeś? Z jakiego Nikona się przesiadasz, D40?
    Oczywiście, że na poważnie........ Najbardziej mi doskwierają szumy, u Nikona prawie nic się nie zmieniło, tzn. D3x ma ponoć mniejsze szumy od 1Dm3, ale to już najwyższa półka. Natomiast D300 (bo tego używałem do tej pory) w porównaniu z D3x zaczyna odpadać od iso 400 (!!!) Na prawdę, D300 i niższe modele mają straszne szumy, D700 ma mniejsze, ale jeśli miałbym wybierać między tym ostatnim a 1dm3, to wolę m3 (cena podobna). Canon ma lepszą tonalność i więcej szczegółów, mniejsze szumy (350d mniej szumi niż D300, porównywałem).
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Dzięki krisv740 allxages, są więc istotne plusy przemawiające za m3. Właśnie spojrzałem w internet i zobaczyłem, że m2n jest konstrukcją z 2005, czyli sprzed pięciu lat...
    Ostatnio edytowane przez Romanisko ; 18-08-2010 o 12:36 Powód: Automerged Doublepost

  7. #27
    Coś już napisał Awatar krzysiek13
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Iława / Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsardas Zobacz posta
    2-3 tys. zdjęć a to ciekawe w instrukcji jest podana zdecydowanie mniejsza liczba, a i ja użytkując stwierdzam, że na jednej baterii do mk2 nie udało mi się jeszcze tyle fotek zrobić
    Ja na swojej baterii w mkIIn robię ok 2000 zdjęć, zarówno na zamienniku, jaki i oryginalnej.
    Te zalety o których pisze kolega allxages to prawda, oprócz możliwości obserwowania wartości ISO w wizjerze. Można tak skonfigurować mkIIn, że będziesz widział cały czas ISO w wizjerze.

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    60
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsardas Zobacz posta
    2-3 tys. zdjęć a to ciekawe w instrukcji jest podana zdecydowanie mniejsza liczba, a i ja użytkując stwierdzam, że na jednej baterii do mk2 nie udało mi się jeszcze tyle fotek zrobić
    to kolego proponuje zakupic nową baterię i spróbować!
    nie wydawaj opinii o rzeczach przez siebie niesprawdzonych..
    na góraszce (1 dzień) zrobiłem (dla próby) około 2400 zdjęć i baterii uzywałem jeszcze przez dwa tygodnie - wskaźnik -100%.

    jeszcze jakieś uwagi...?
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  9. #29

    Domyślnie

    Witam

    co do mk2 udało mi się wycisnąć ok 2500 przy temperaturze ok 12 stopni i dużej wilgotności z podglądem fot oczywiście
    bateria za 21 eu zamiennik
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiek13 Zobacz posta
    Ja na swojej baterii w mkIIn robię ok 2000 zdjęć, zarówno na zamienniku, jaki i oryginalnej.
    Te zalety o których pisze kolega allxages to prawda, oprócz możliwości obserwowania wartości ISO w wizjerze. Można tak skonfigurować mkIIn, że będziesz widział cały czas ISO w wizjerze.
    Na nowej oryginalnej baterii w 1DsII jestem w stanie zrobić 2500 zdjęć lekko. Oczywiście, jak leży naladowana przez 3 tygodnie to pojemnosc spada, ale jak naladuje i ide na reportaz to spokojnie 2 dniowe repo oblece na jednym akku.

    A co do ISO to w Ds nie ma tego niestety, a 1D2N mialem w rece jakos jeden dzien tylko wiec nie wnikalem do menu az tak.

    Swoją drogą, wczoraj kupowałem 1Ds3 i towers trochę sie smial, bo mialem przyzwyczajenie ze co ISO chcialem zmienic to odrywalem glowe od muszli ocznej zeby rzucic okiem na LCD ile to juz ustawilem. sorry, ale dla mnie to jest super plus. Oczywiscie nie jest wart dolaty 4000 zl do 1d3, ale oprocz niego jest jeszcze kilka innych (ktore wymienilem) i wlasnie dlatego warto doplacic (moim zdaniem).

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •