Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Wątek: 1D mk IIn czy 1D mk III ????

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    photolo na forum można przeczytać o przypadkach gdy serwis Canona wymieniał migawkę w seriach 1D tylko na podstawie numeru seryjnego body niezależnie czy jest na niego gwarancja czy nie

  2. #12
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photolo Zobacz posta
    No... jak aparat jest na gwarancji to wymienią, a jak nie to nie bo "gwarantowana liczba klapnięć" to de facto nie liczba gwarantowana tylko testowana czyli producent zapewnia, że migawka nie powinna paść przed 300tys. zdjęć, zapewnia bo tak wynika z testów fabrycznych, ale od zapewnienia do gwarancji na migawkę droga daleka , gwarancja jest jedna - na cały aparat - roczna, a jeśli poprzedni właściciel zadbał o to - przedłużona na dwa lata. Co do Twojej odpowiedzi na temat uszczelnień - widzę, że brakuje argumentów Pozdrawiam, photolo.
    Widać, że forum nie czytasz. Poczytaj a zrozumiesz.

    Co do uszczelnień to wsadź pod bieżącą wodę marka 2 i marka 3

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsardas Zobacz posta
    Widać, że forum nie czytasz. Poczytaj a zrozumiesz.

    Co do uszczelnień to wsadź pod bieżącą wodę marka 2 i marka 3
    Tak, tylko, że jest to li tylko i wyłącznie dobra wola serwisu, a nie wymóg gwarancyjny, nie są do tego zobligowani co najwyżej sponsorowani przez Canon'a co by smrodu nie było, że migawki strzelają szybciej niż powinny... wystarczy spojrzeć jaką osłonę producenta dostał 1DMkIII (darmowa wymiana lustra AF'a, gwarancja przedłużalna na dwa lata itp. itd.) żeby zrozumieć, że nie do końca wyszedł im ten model... Zresztą... proponuję spojrzeć w prasę: http://www.fotopolis.pl/index.php?se...+III&x=14&y=11
    O 1DMkIIN jakoś tak nie pisali... Nie deprecjonuję całkowicie 1DMkIII, ale wracając do rozterek autora tego wątku bo przecież o to de facto tu chodzi, gdybym miał do wyboru nie zajeżdżonego 1DMkIIN za 2500zł i nawet prawie nowego 1DMkIII za 4000zł więcej i gdyby przeznaczeniem sprzętu była reporterka bez wahania wybrałbym 1DMkIIN. A co do uszczelnień... sorry, ale mój 1DMkII przeżyl niejedną burzę i zero stresu, 1DMkIII mialem tylko miesiąc i odsprzedałem go ze stratą 2000zł więc może dlatego mam awersję do tego modelu Pozdrawiam, photolo.

  4. #14

    Domyślnie

    witam

    1dmk2 topila sie w wodzie - wypadek ,

    1dmk3 i 1dmk4 - deszcz bloto 4 dni wrc czasami gdzie wyswietlacze parowaly od srodka i kondensacja powietrza wylanczala obiektywy a raczej ich elektronike.
    Kumplowi zablokowal sie spust w mk2 , zycie


    ostatnio kilo kurzu i piachu -

    wiec nie wiem o co tu chodzi ze sa roznice w uszczelnieniach wyczytane gdzies na forum .
    Jedyne roznice to sensor oraz AF , migawke i tak wymienia jesli padnie przed okresem gwarantowanym przez canona.
    Moj 1dmk3 byl 3x w serwisie i powiedzmy ze dzialal ok.

    Darek
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    p.s

    Dbam o sprzet lecz uzytkuje go w ciezkich warunkach - to nie muzeum porostu ma dzialac .
    Ostatnio edytowane przez Dzygit-Dublin ; 17-08-2010 o 12:04 Powód: Automerged Doublepost
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photolo Zobacz posta
    Tak, tylko, że jest to li tylko i wyłącznie dobra wola serwisu, a nie wymóg gwarancyjny, nie są do tego zobligowani
    Proszę o źródło tej informacji, albo o zaprzestanie siania herezji. W serwisie słyszałem, że takie warunki stawia producent, a nie serwis.

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    [QUOTE=photolo;854542no właśnie... jak napisałem powyżej znam dwa przypadki rozsypania się 1DMkIII w pobliżu 100tys. klapnięć (czyli nawet nie połowa gwarantowanego przebiegu) i znam 1-ki, które na pierwszej migawce na liczniku mają grubo powyżej 500tys. czyli ponad 3x tyle ile gwarantuje Canon więc reguł nie ma... Pozdrawiam, photolo.[/QUOTE]

    a mi znowu w mk2 padla migawka przy 70k a w mk3 na razie spokoj
    to raczej loteria czy padnie czy nie.... +taki, ze w mk3 wymienia jak bedzie przebieg <300k za darmo

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    70

    Domyślnie

    Może zmierzajmy do końca zamiast roztrząsać wyższość 1DMkIIN nad 1DMkIII i odwrotnie bo jak widać co użytkownik to opinia, autor wątku zapytał czy do reporterki lepiej kupić 1DMkIIN za 2500zł czy 1DMkIII za 4000zł więcej, moim zdaniem 1DMkIIN za 2500zł, a resztę kasy przeznaczyć na szkła lub szkło i flash. Poza tym skoro 1DMkIII jest takim dobrym modelem to dlaczego Canon odciął się od niego modelem 1DMkIV zamiast zgodnie z tradycją przedstawić model 1DMkIIIN??? Moim zdaniem różnica między 1DMkIIN, a 1DMkIII nie jest warta 4000zł i tyle.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photolo Zobacz posta
    Poza tym skoro 1DMkIII jest takim dobrym modelem to dlaczego Canon odciął się od niego modelem 1DMkIV zamiast zgodnie z tradycją przedstawić model 1DMkIIIN???
    Jaką tradycją? Wiesz dlaczego było 1D2N ? Tylko dlatego, że zaraz po releasie zwykłej wersji okazało się, że wszyscy mają duże wyświetlacze LCD. A mając na uwadze reporterów i okres 3 letniego releasu, to stwierdzili, że po prostu to zmienią i już.

    Jakoś przy 1DmkI nie było N. Przy Dsach też nie. Skąd Ty te wnioski bierzesz to ja nie wiem.

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Jaką tradycją? Wiesz dlaczego było 1D2N ? Tylko dlatego, że zaraz po releasie zwykłej wersji okazało się, że wszyscy mają duże wyświetlacze LCD. A mając na uwadze reporterów i okres 3 letniego releasu, to stwierdzili, że po prostu to zmienią i już.

    Jakoś przy 1DmkI nie było N. Przy Dsach też nie. Skąd Ty te wnioski bierzesz to ja nie wiem.
    Jasne, a możesz mi pokazać Canon'a 1D czy 1Ds z oznaczeniem MkI? - chyba, że se jedną rzymską jedynkę wydrapiesz z MkII - znawca się znalazł ))

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photolo Zobacz posta
    Jasne, a możesz mi pokazać Canon'a 1D czy 1Ds z oznaczeniem MkI? - chyba, że se jedną rzymską jedynkę wydrapiesz z MkII - znawca się znalazł ))
    Jakby nie patrzeć, to wszyscy wiedzą o co chodzi, a ty na siłę szukasz problemu.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •