Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Migawka 40D

  1. #11
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Może się czepiam, ale czy jesteście pewni że słyszycie czas migawki, a nie czas podniesienia lustra? Póki zdjęcie jest poprawnie naświetlone i wygląda tak jak powinno, to wyraźnie widać że dłuższy czas "na ucho" nie jest związany z migawką, a właśnie lustrem.

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    W-wa
    Posty
    131

    Domyślnie

    a faktycznie tu mozesz mieć rację.
    "Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli"

  3. #13
    Coś już napisał Awatar krzysiek13
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Iława / Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    55

    Domyślnie

    Na pewno musi być tak jak pisze C80. Migawka musi otwierać się z właściwym czasem, ponieważ foty są prawidłowo naświetlane.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Może się czepiam, ale czy jesteście pewni że słyszycie czas migawki, a nie czas podniesienia lustra? Póki zdjęcie jest poprawnie naświetlone i wygląda tak jak powinno, to wyraźnie widać że dłuższy czas "na ucho" nie jest związany z migawką, a właśnie lustrem.
    rowniez mi sie cos takiego zdazylo ,ale pomyslalem sobie ze to lustro sie przywiesilo i luz
    pozdrowienia
    Pozdrowienia
    -------------------
    CANON i szkielka

  5. #15

    Domyślnie

    32971 pstryknięć i nie zauważyłem nigdy takiego czegoś. Pucha zakupiona w sklepie w marcu 2008. Obecnie firmware 1.1.1, poprzednio 1.0.8 (nie używałem 1.1.0).
    A jak chcesz sprawdzić przebieg to użyj tego: http://astrojargon.net/40DShutterCount.aspx
    40D + BG-E2N | 50/1.8 | 90/2.8 | 70-200/2.8 USM L IS | 580EX

  6. #16
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Przeczytałem wątek i tak się zastanawiam - czy ja mam szczęście czy Wy pecha
    Miałem dwie sztuki 40D i w żadnym nie było nigdy takiej sytuacji. Z tego co wiem (jedna sztuka - kupił znajomy) nie ma z nim żadnych kłopotów.
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    83

    Domyślnie

    to nie zaden pech poprostu raz czy dwa razy przez cale uzytkowanie uslyszalem troche dluzsze klapniecie lustra, niz czas by na to wskazywal ,ale moze bateria byla juz slaba,albo tysiac innych powodow ze lustro wolniej klapnelo i juz.
    Pstrykam dalej moze juz rok albo dluzej i jest ok wiec czemu sobie wkrecac ,ze cos jest nie tak i jestem "pechowcem"


    pozdrowienia
    Pozdrowienia
    -------------------
    CANON i szkielka

  8. #18
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamskladak Zobacz posta
    Pstrykam dalej moze juz rok albo dluzej i jest ok wiec czemu sobie wkrecac ,ze cos jest nie tak i jestem "pechowcem"
    Nie bierz tak wszystkiego na poważnie
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Września
    Posty
    26

    Domyślnie

    w sobotę na weselu zdarzyło mi się to samo i powiedziałem o tym kumatemu kamerzyście - od razu stwierdził, że to lustro a nie migawka i że jemu to się zdarza jak założy wolniejszą kartę CF. nie wiem wprawdzie co ma karta do lustra ale jeśli jego praca sterowana jest przez procesor to może faktycznie aparat zapisując pliki dłużej myśli? dodam, że wtedy robiłem kilka ujęć w bardzo krótkim czasie i do tego bardzo dynamicznych (kankan leciał :-D ) na mojej "gorszej" karcie kingston.

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Handelson Zobacz posta
    Nie bierz tak wszystkiego na poważnie
    nie no sorry ,ale kiepski dzien mialem pechowy troche ,bo chcialem przed urlopem zakupic 5D mkii i co sie okazalo ze w Anglii (kupuje glownie w Jessops ) nigdzie ich nie ma ,no ale znalazlem w Jacobs- zamowilem , a tu po czterech dniach odpowiedz na email ze mam czekac (10 moze 20 dni -out of stock, w chwili w ktorej zamawialem bylo napisane 3-4 dni - i ze maja w magazynie) , a teraz to **** bo na kase musze czekac a urlop za 3 dni i nigdzie juz nie kupie , no ale nic 40D tez da rade

    pozdrowienia Handelson
    Pozdrowienia
    -------------------
    CANON i szkielka

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •