Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Migawka 40D

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    34

    Domyślnie Migawka 40D

    Witam. Właśnie wróciłem z wesela. Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja: Robiłem zdjęcie na czasie np 1/100 a dźwięk migawki był taki jakbym robił na czasie np 1/4 itp. Zdarzyło mi się to dwa albo trzy razy dziś.
    Swojego Canona 40D mam od stycznia 2008. Myślę, że chyba nie dałem rady zrobić 100 tys zdjęć od tej pory. Trochę się tym zmartwiłem. Czy to mogą być pierwsze oznaki zurzycia migawki? Będę bardzo wdzięczny za poradę.

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roby Zobacz posta
    Czy to mogą być pierwsze oznaki zurzycia migawki?
    gdy będziesz oddawał do serwisu, potarguj się. Może zostanie na słownik ortograficzny

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    34

    Domyślnie

    powiem Ci że przy 40D od nowości migawka chodziła mi głośno, wręcz aż piszczała i do odsprzedania jej z przebiegiem +120tys. klapnięć chodziła fakt głośniej ale do zajechania chyba jej daleko. Znajomy który używa teraz mojej 40tki dobił około 30tys. zdjęć i nadal chodzi i nadal jest tak samo głośna. Chociaż to nie jest reguła, w jednym padnie szybciej w drugim padnie wolniej.
    Oddaj na przegląd, czyszczenie przy okazji niech zerkną do migawki za sam przegląd, (nie naprawę) dużo nie zapłacisz a będziesz wiedział na czym stoisz.

  4. #4

    Domyślnie

    Moja też od nowości chodzi głośniej niż znajomych i mam w tej chwili ok 105-110 tyś i nadal śmiga Może te chodzące głośniej są żywotniejsze?

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    wroclaw
    Posty
    38

    Domyślnie

    nic z tym nie zrobisz; ja probwalem walczyc na gwarancji z serwisem canona-za kazdym razem odsylali z informacja ze sprzet sprawny, i ze nastepnym razem beda pobierac $$ za testy itp
    mnie to wqrzalo niemiłosiernie; aparat niedawno sprzedalem mam nadzieje ze 7d badz 60d nie bedzie mial takich przypadlosci;

    poczytaj sobie
    http://canon-board.info/showthread.php?t=33333
    http://canon-board.info/showthread.php?t=33843

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    97

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że to o czym piszecie nie dokońca związane jest z pytaniem Roby-iego. Wyraznie napisał, że robiąc zdjęcie z czasem 1/100 dzwięk był taki jak przy czasie 1,4 s. Ja też tak kilka razy miałe w swojej 40, nie chodzi tu o głośniejszą pracę, tylko dzwięk sugerujący dłuższy czas otwarcia przy którkim czasie.
    EOS 50D 40D + C50 1,8 + kit + 17 - 40L + 28-135 USM 70-200 f4L + 28 f2,8 + Samyang 8mm + Tamron 17-50 VC + 420 + 430 EX + Eos 3

  7. #7
    Coś już napisał Awatar krzysiek13
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Iława / Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    55

    Domyślnie

    Jak miałem 40D to też czasami zdarzała mi się taka sytuacja. Za mojej kadencji migawka miała przebieg 50 tyś i z tego co wiem to ma się nadal dobrze.

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    W-wa
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez valdoo Zobacz posta
    Wydaje mi się, że to o czym piszecie nie dokońca związane jest z pytaniem Roby-iego. Wyraznie napisał, że robiąc zdjęcie z czasem 1/100 dzwięk był taki jak przy czasie 1,4 s. Ja też tak kilka razy miałe w swojej 40, nie chodzi tu o głośniejszą pracę, tylko dzwięk sugerujący dłuższy czas otwarcia przy którkim czasie.
    ja mam tak w swojej 40tce. czas np 1/160 a na ucho 1/4? w exifie 1/160, zdjecie naswietlone poprawnie.
    tak samo mialem na 1 migawce jak i mam na nowej wymienionej
    "Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli"

  9. #9
    Coś już napisał Awatar Rojja
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    49

    Domyślnie

    W mojej 40 jest dokładnie to samo. Czytając Wasze wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu, że chyba jest to normą przynajmniej w 40D.

    Ja jeżeli tylko słyszę wolniejszy spust migawki niż czas na to wskazuje, od razu robię kolejne zdjęcie bez odrywania oka. Po porostu wiem że tak się zdarza i zaakceptowałem to.

    Powiem tylko że nie jest to nagminne, Raz, dwa na tysiąc zdjęć tak na oko. Ale zdarza się.
    www.robertjachim.pl - Canon 5D MK I + pasja i chęci

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam ponownie. Dziękuję za odpowiedzi. Dodam od siebie jeszcze tylko, że zdarzyła mi się taka sytuacja dopiero teraz, a aparat mam od stycznia 2008 i naprawdę sporo zdjęć zrobionych, bo piszecie tutaj, że zdarza się to w 40D dość często.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •