Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: [agent] pierwszy ślubniak

  1. #1
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie [agent] pierwszy ślubniak

    Wyszedł trochę brak doświadczenia i kilka ujęć minąłem takich że aż żal. No ale jakoś poszło, następnym razem się poprawię =) zależy mi na krytyce, opiniach, radach etc, nie krępujcie się

    Pierwsza dziesiątka (na podglądzie coś widzę, że w b&w ostrość siadła po resamplingu imageshacka, nie chce mi sie ładować jeszcze raz):

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

    10.
    ---
    5D + 40D + S14/2.8 + EF 28/1.8 + EF 50/1.4 + EF 85/1.8 + 430EX

  2. #2
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    Druga dziesiątka:

    11.

    12.

    13.

    14.

    15.

    16.

    17.

    18.

    19.

    20.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    i końcówka:

    21.

    22.

    23.

    24.
    Ostatnio edytowane przez agent ; 13-08-2010 o 23:32 Powód: Automerged Doublepost
    ---
    5D + 40D + S14/2.8 + EF 28/1.8 + EF 50/1.4 + EF 85/1.8 + 430EX

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar mzieli
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Kraków/Lubin
    Wiek
    32
    Posty
    40

    Domyślnie

    Generalnie całość mi podeszła do gustu. Na 13 jakaś dziwna winieta - czy to tak miało być? 19 i 20 jakoś lecą, jedno w lewo drugie w prawo. Obróbka całkiem fajna, ale notorycznie rzuca się w oczy brak ostrość na BW. W sumie jednak całkiem przyjemnie się patrzy.
    Canon 5dmarkII, Canon 500d, C 18-55 f/3.5-5.6 IS, C 50 f/1.8, C 35 f/2.0, T 70-200 f/2.8, Samyang 8, C Speedlite 430EX II i inne drobne

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    34

    Domyślnie

    Mój typ nr.18

  5. #5
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    No tak jak pisałem z ostrością na b&w (no może z wyjątkiem 2 i 12) jest wszystko ok, tylko coś ten resampling z imageshacka popitolił :/ Na 13stce taka winietka mi spasowała jak się połączyła z cieniami więc zostawiłem bo wygląda interesująco =)
    ---
    5D + 40D + S14/2.8 + EF 28/1.8 + EF 50/1.4 + EF 85/1.8 + 430EX

  6. #6
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    59
    Posty
    434

    Domyślnie

    Witaj!
    Moim zdaniem B&W są mało ciekawe (za mało kontrastowe i zbyt nachalnie winietowane). Ale to mniejszy ból. Niestety bardziej przeszkadza mi brak pomysłu na zdjęcie (w większości) i nieumiejętne kadrowanie. Poza tym na wielu zdjęciach bałagan w kadrze. Mam nadzieję, że potraktujesz to co napisałem nie jako przypieprzanie się ale jako przemyślenia starszego kolegi.
    pozdrówka
    regulamin pkt 8

  7. #7
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    photographus po pierwsze serdecznie dziękuję za Twoją opinię, częściowo muszę się zgodzić (jeśli chodzi o winietowanie), co do bałaganu to może nie do końca - lubię jak jest szeroko, a jak jest szeroko to zawsze coś się złapie w kadrze, czego może być nie powinno, nie uważam tego jednak za błąd - dla mnie to reportaż, nie staram się kontrolować sytuacji w kadrze, chwytam to co jest, tak robię zdjęcia i pewnie ciężko będzie mi to zmienić, może jak zacznę częściej podpinać dłuższe szkiełka To samo tyczy się pomysłu na zdjęcie - zostawiam to na plener, który ma być gdzieś niedługo więc zajrzyj za tydzień albo dwa, zapraszam

    Odnosnie kontrastów, taki to już kościół był, że jeszcze większe podbicie kontrastów robi ze zdjęcia czarnobiałą mozaikę, w której ciężko znaleźć młodą parę. Kiedyś nachalnie podbijałem kontrasty, ale już się z tego wyleczyłem

    Mimo wszystko dzięki za uwagi, na pewno jeszcze nie jeden raz zastanowię się nad tym co napisałeś. Pozdrawiam
    ---
    5D + 40D + S14/2.8 + EF 28/1.8 + EF 50/1.4 + EF 85/1.8 + 430EX

  8. #8

    Domyślnie

    tak się zastanawiam czy ktoś jeszcze robi zdjęcia bez winiety??

  9. #9
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Chyba nikt nie robił w ogóle zdjęć bez winiety, bo w każdym szkle jakaśtam mała winietka sobie jest...

  10. #10
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agent Zobacz posta
    co do bałaganu to może nie do końca - lubię jak jest szeroko, a jak jest szeroko to zawsze coś się złapie w kadrze, czego może być nie powinno, nie uważam tego jednak za błąd - dla mnie to reportaż, nie staram się kontrolować sytuacji w kadrze, chwytam to co jest
    Oj bardzo nieciekawe podejście. Reportaż wcale nie polega na tym, ażeby skierować aparat w jakąś stronę i nacisnąć spust migawki. Reportaż polega na kontrolowaniu sytuacji w kadrze bez wpływania na nią, a używanie szerokiego kąta jeszcze bardziej wymusza konieczność kontrolowania tego co się w kadrze dzieje. Niestety z tego co napisałeś wynika bezmyślne pstrykanie.

    Cytat Zamieszczone przez agent Zobacz posta
    Odnosnie kontrastów, taki to już kościół był, że jeszcze większe podbicie kontrastów robi ze zdjęcia czarnobiałą mozaikę, w której ciężko znaleźć młodą parę.
    Następnym razem zrób inne BW, takie które po podciągnięciu kontrastu w górę nie sprawi, że fotki będą przypominały czarno-białą mozaikę.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •