Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: [agent] pierwszy ślubniak

  1. #11
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    xsardar z całym szacunkiem, ale pokaż mi zdjęcie w zakresie ogniskowych 8-28mm, w którym masz wszystkie elementy kadru idealnie skomponowane Może źle zrozumiałeś to co napisałem, staram się w miarę możliwości kontrolować kompozycje kadru, ale nie zamierzam kontrolować tego co się dzieje w otoczeniu (typu: "Pan kościelny troszkę w lewo i proszę się chwilkę nie ruszac") no bez przesady, ślub to nie sesja na maxmodels
    ---
    5D + 40D + S14/2.8 + EF 28/1.8 + EF 50/1.4 + EF 85/1.8 + 430EX

  2. #12
    Awatar betuel
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    48
    Posty
    9

    Domyślnie

    tak na szybko - James Nachtwey:


  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    Podoba mi się ósemka - krzyż a pod nim piwo
    ogolnie tak jak ludzie pisali - kadry są jakies zabałaganione niestety. obróbka tez raczej troche do poprawy - winieta jest na sile, czasem pół zdjecia czarne, duzo zdjec nieostrych (nie wiem czy poruszone czy niewyostrzone - opera mi jakos exify pokaszaniła), za duzo BW dla mnie - troche jak stypa ten ślub,
    z pozytywów - dosc ladnie u mnie prezentują się kolorki, zwlaszcza na pierwszych zdjeciach. Nr 1 mi się nawet bardzo podoba, na trojce juz winieta przeszkadza. 9 - fajna ostrosc, ale tło troche znowu przeszkadza.

    jezeli chodzi o grupowe foto - sam sobie strzeliłes gola. część ludzi w ostrym słońcu, część w cieniu.

  4. #14
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    no na porządek w mieszkaniu to ja już nie mam wpływu thx Loome za opinie, zdziwiło mnie, że podobają Ci się kolory, bo szczerze mówiąc bałem się o zafarby (obrabiane na lapku z kiepską matrycą). Winieta na siłę zgadzam się, bo troche przesadziłem. Ostrość na b&w tak jak pisałem wcześniej padła po resamplingu (resize z imageshacka), co do ilości B&W, młodym w tym przypadku oddaję większość zdjęć w dwóch wersjach kolor & bw, więc do albumu będą mogli sobie wybrać zdjęcia wg własnego widzimisię. Następny ślubniak za 2 tyg, postaram się lepiej postarać
    ---
    5D + 40D + S14/2.8 + EF 28/1.8 + EF 50/1.4 + EF 85/1.8 + 430EX

  5. #15
    Bywalec Awatar Czapa
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    179

    Domyślnie

    kurcze aale winieta. Na niektórych jest przeciez wiecej winiety niż zdjęcia ,)
    ...Ja tu tylko sprzątam C 5D II :: C 6D :: s 14mm 2.8 :: c 35 1.4mm :: c 40mm 2.8 :: c 85mm 1.8 :: c 70-200mm 2.8 :: Y 565ex :: rf-603 :: 055xprob x2:: 804cr2 :: 701 HDV

  6. #16

  7. #17
    Coś już napisał Awatar Manaj
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    50

    Domyślnie

    dopalałeś jakoś czy po prostu wyciagane ?

  8. #18
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    Manaj przygotowania i kościół bez lampy, dopiero podczas zabawy i jak już się ściemniło zacząłem dopalać.

    xsardas ok, fotka za barem z papierosami jest powalająca, wyjście z kościoła z różami też i ta z ostatniego linka. Na pozostałych świetne wieloplany, ale nie powiesz mi, że w kadrze wszystko jest idealne, a ja nie będę tu pokazywał palcami, bo to jest czepanie się szczegółów. Po drugie zwróć uwagę, że to był mój pierwszy ślubniak, można powiedzieć za pół darmo, nie jestem członkiem wpja, nie biorę astronomicznej kwoty za zlecenie i nie posiadam stałek eLek i 2x1dsmk3. Po trzecie to nie cały materiał, tylko 23 fotki z przygotowań i ceremonii + grupowe, a na koncie nie mam 250 zleceń z których mógłbym wybrać kilka czy kilkadziesiąt idealnie skomponowanych kadrów.

    Mimo wszystko dzięki za uwagi, postaram się lepiej komponować kadry i nie przesadzać z winietą przy następnym zleceniu, myślę że będzie też mniej stresu za drugim razem i trochę więcej pokombinuję
    ---
    5D + 40D + S14/2.8 + EF 28/1.8 + EF 50/1.4 + EF 85/1.8 + 430EX

  9. #19
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    Kurcze nie miałem zamiaru Cię tu stresować I nie twierdzę że jest źle. Mój pierwszy materiał ślubny wydaje mi się dużo gorszy od Twojego. Po prostu przyczepiłem się do jednego stwierdzenia Ot taki czepialski mam dziś humor.


    A żeby nie było, iż tylko się czepiam... Bardzo podoba mi się to, że starasz się szukać ciekawych kadrów i kombinujesz jakby tu ciekawie ukazać daną scenę.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Piękne zdjęcia!
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •