Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: przeskok z 450d na 40d

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    56
    Posty
    2 458

    Domyślnie

    Zawsze ciekawiły mnie wypowiedzi w stylu "po przesiadce z xxxD na xxD jakość obrazka nieporównanie lepsza z xxD" ale poza suchym stwierdzeniem tego faktu żadnych konkretów a już na pewno żadnych sampli. W tym wątku już dwie osoby stwierdziły co powyżej ale więcej konkretów i jakieś sample poprosimy.

  2. #12
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    43
    Posty
    504

    Domyślnie

    Osobiscie zrobilem wiekszy przeskok bo z 400D na 50D i zauwazylem na + tylko lepsza prace AFu w ciemniejszych sytuacjach, lepsza ergonomie i nieco lepsza jakosc obrazka przy wysokich ISO. Ogolnie moje zdjecia (robie glownie portrety) nie zrobily sie lepsze po zmianie body, jedynie przyjemniejsze jest ich wykonywanie.
    Zmiana body cropowego nie zmieni prawie wcale jakosci obrazu, taka zmiane da dopiero zakup pelnej klatki. Mimo wszystko uwazam ze zmiana z 400D na 50D byla dobrym posunieciem bo zyskalem wygode pracy i pewniejszy AF, mysle ze zmiana 450D na 40D bedzie rownie dobrym krokiem do przodu.
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  3. #13
    Coś już napisał Awatar Jedrzej79
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nocka Zobacz posta
    witam jestem szczęśliwą posiadaczką 450d, ale ceny na all używanych body 40d strasznie kuszą.
    Jak jestes szczesliwą posiadaczką to po co cokolwiek zmieniać....trzeba robić zjęcia.
    Lepiej napisz czego Ci brakuje i co chcesz przez tą zmianę osiągnąć. Tak to już jest, że nowsze/wyższe modele zawsze kuszą i będą kusić, bo po to są przez producenta regularnie wprowadzane/nowości dozowane, tylko gdzie jest ta granica do zmiany?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez ElSor Zobacz posta
    Zmiana body cropowego nie zmieni prawie wcale jakosci obrazu, taka zmiane da dopiero zakup pelnej klatki. Mimo wszystko uwazam ze zmiana z 400D na 50D byla dobrym posunieciem bo zyskalem wygode pracy i pewniejszy AF, mysle ze zmiana 450D na 40D bedzie rownie dobrym krokiem do przodu.
    Mimo, że analogia jest jak najbardziej poprawna to jednak zwróćmy uwagę, że 400D dużo dalej do 50D niż 450D do 40D.
    Ostatnio edytowane przez Jedrzej79 ; 05-08-2010 o 01:12 Powód: Automerged Doublepost
    Canon, Sigma, Tamron, Manfrotto ...

    Sprzedam: Sigma 18-50 2.8 EX DC Macro, Grip BG-E3 do 400D.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Do portretów serio nie potrzebna puszka pokroju 40D. Większy klamot do noszenia, szybki AF i tak nie jest niezbędny, dobrze jest mieć dużą możliwość pracy na zastanym świetle i dużą rozdzielczość plików, do obróbki i druku.

    Jak chcesz zmieniać, to albo 5D, albo 500/550D. Takie jest moje zdanie - jako byłego użytkownika 400D i 40D, a teraz 500D i 5DII. Więcej pikseli to więcej zabawy w post procesie, a szkło masz dobre, więc jakość też taka będzie. :-D

  5. #15
    Początki nałogu Awatar artd4
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    307

    Domyślnie

    Ja robiłem amatorskie zdjęcia rodzinne pierwszym aparatem 350d.
    Potem stałem się właścicielem nowej 450d.
    Pomyślałem ze sprzedam obydwa i może kupie jeden lepszy.
    Ale po przemyśleniach stwierdziłem, że ponieważ nie jestem zawodowcem to pewnie nie zauważe różnicy w jakości ,bo miedzy 350d a 450d zbyt dużej nie było.Pewnie usłysze porady bym kupił sobie kompakta.Tylko ze ja mam kompakta i jakoś wygodniej i lepiej robi mi sie lustrzankami.
    Moze lepieć być pewnym, że można zrobić zdjęcia na koleżeńskim spotkaniu NK czy imprezce koleżeńskiej z i mieć zapas w torbie?
    Poza tym moje aparaty mam bardzo zadbane i mocno rozbudowane dodatkami, a nie wiem na co się trafi...
    Co do wygody trzymania to myśle, że 40d nie jest wygodniejsz od 450d z gripemczy 350d z gripem.To raczej spora kewstia przyzwyczajenie.
    Nawet dałem odłoszenie, że zamienie dwa zestawy na jeden,ale odzewu nie było.Każdy zamienia "w góre".
    Az zaiteresowałem się czym robia zdjęcia znani i wielcy artyści
    I co się okazało...?
    Otóż Wielki Wacław Wantuch robi swoje prace ...PEN-em,a wiec małym ,lekkim ,prostym aparatem.
    Wyjątkowo dobrze mówi sie o nowych bezlusterkowych Sony Nex-5(jest super) i innych podobnych.
    Techniki sie nigdy na szczęscie nie przegoni
    Ale czy to technika robi zdjecia?
    Mysle ze Wacław Wantuch zrobiłby cudne zdjęcia nawet aparatem Druch Smieną,a nawet polskim Ami.

    A koleżance odpowiem, żeby kupiła to co jej potrzebne i gwarantuje (nie obrażając nikogo), ze mniej niż 10% na tym forum odrózni efekty 450d od 40d I ja należe do większości, bo nie widze róznic w zdjęciah miedzy 450d a 350d
    Ale żaden właściciel 40d nie powie, ze jego sprzet nie jest lepszy od 450d.Więcj ja też powiem że 450d jest lepsze od 350d.prawie zawsze to co nowsze jest lepsze od starszago (tak też twierdza specjalistyczne fora)nawet jak tej poprawy ewidetnie nie widać...
    A może warto pouczyć sie 450d i zebrać na ...większy skok technologiczny niż 1-2 modele? Wtedy odczucie poprawy powinno być większe, nawet jak to bedzie poprawa podświadoma, a ludzie bedą wygladali na zdjęciah identycznie.
    Powyże słowa są opinią AMATORA i warto o tym pamiętać .
    ZaawansowanyAMATOR! ! ! NIE FANATYK !!!
    2x dSLR (Canon)

  6. #16
    Uzależniony Awatar RNz
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Chrzanów, Katowice
    Posty
    708

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie ma sensu. Wiecej radości da ci nowe szkło.
    artd4 ma rację - sprzęt nie da ci umiejętności
    No i jeszcze fakt, że kupująć używkę zawsze jest ryzyko...
    ... PhotoAnarchist ...
    nie jestem żadnym mądralą... mondralom tym bardziej!

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    68

    Domyślnie

    Canon 40D w porównaniu z 450D to przede wszystkim wygoda pracy.

    Po pierwsze ergonomia. 40D wygodniej się trzyma, jest szybszy dostęp do nastaw (góry wyświetlacz lcd).

    Po drugie wizjer. Jest większy, więcej (lepiej) widać.

    Po trzecie szybkość - szybsze działanie AF, dodatkowe punkty pomiarowe, większa ilość zdjęć na sekundę.

    Po czwarte, tym którzy twierdzą że 450D jest fajny proponuję podpiąć do niego coś więcej niż małego kita, na przykład obiektyw 70-200, 18-200, 24-105, 70-300 czy 17-55. 450D jest tak lekki, że w połączeniu z większymi obiektywami staje się źle wyważony i trzymanie takiego zestawu w ręce staje się upierdliwe (wiem to po sobie, bo robiłem przez jakiś czas zdjęcia 450D + 24-105).

    Po piąte, sam tego nie doświadczyłem, ale czytałem wiele razy także na tym forum, że starsze trzycyfrowe body mają problem ze współpracą z nowszymi obiektywami.

    Po szóste - budowa. 450D to plastik, 40D to porządna budowa i sprzęt na długie lata.

    Po siódme - wygodny, szybki interfejs. Obojętnie co robisz - serię zdjęć, przełączasz się na podgląd czy z podglądu do robienia zdjęć i wszystko działa błyskawicznie. W 450D są spore opóźnienia.

    Oczywiście znajdzie się niejeden który powie że nawet 350D da się robić zdjęcia, ale ja na to odpowiem że obiad można także jeść plastikowymi sztućcami które są tańsze od metalowych. :-) Tak samo maluchem da się pojechać nad morze, co nie znaczy że nie warto do tego użyć wygodniejszego opla astry. :-)

    Moim zdaniem zamiana 450D na 40D to dobry krok. Warto przejść level wyżej, sprzedać 450D, dołożyć kilka stówek i kupić używane 40D. I nie piszcie że lepiej wydać te pieniądze na obiektyw, bo żadnego dobrego obiektywu za te pieniądze się nie kupi. Osoba pytająca pisze przecież o używkach, więc nie proponujcie zamiany na 500D, 550D, 50D czy 5D, bo to nie ma sensu. Cenowo najkorzystniej jest zmienić 450D właśnie na 40D, bo za śmieszne pieniądze człowiek robi duży techniczny upgrade, z aparatu dla amatora przechodzi na body semi pro.

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nocka Zobacz posta
    witam jestem szczęśliwą posiadaczką 450d, ale ceny na all używanych body 40d strasznie kuszą. powiedźcie czy jest sens zrobić taką operację jak w temacie? duża różnica będzie ? słyszałam że lepiej radzi sobie z szumami i af sprawniejszy i szybszy. a może ktoś zrobił taką zmianę lub podobną? pomóżcie pozdrawiam,

    Jeśli fotografujesz przyrodę, a zwłaszcza zwierzęta i ptaki to zmiana jest w pełni usprawiedliwiona bo autofokus 40D jest szybszy i dokładniejszy, a to w tym rodzaju fotografii jest bardzo istotne.
    W "ptakach" 40D jest dla wielu jest takim podstawowym sprzętem. Jeśli nie to moim zdaniem nie warto sobie głowy zawracać bo istotnych różnic na korzyść nie będzie.

    Pozdrowienia, swnw.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ja taki przeskok zrobiłem ok 2 lata temu. Różnica to przede wszystkim:
    40D to body które leży w dłoni - 450D to plastikowa zabaweczka.
    AF szybszy - przynajmniej mi się tak zdawało.
    Jakość obrazka zdecydowanie lepsza z 40D
    W 450D podobała mi się jedna rzecz której brak w 40D. Parametry zmieniało się na głównym wyświetlaczu a w 40D na górnym. Po przesiadce ciężko się było przyzwyczaić Trzeba trzymać aparat drugą ręką albo wyginać paluchy
    1. Jakość obrazka zdecydowanie lepsza?
    2. W 40D klikasz sobie INFO i masz parametry na głównym wyświetlaczu... Nie wiem czy zauważyłeś jak robisz zdjęcie to tam też widać zmieniające się parametry...
    3. To 450D robiłeś zdjęcia jedną ręką...?

    Litości....

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Łwc
    Posty
    43

    Domyślnie

    zależy mi na szybszym i dokładniejszym AF, chcę czuć się pewniej gdy idę na zdjęcia. Poza tym 40d jest dobrze zbudowany a nie to co 450d. Nie liczę na zmianę super jakości zdjęc, chciałabym żeby zwiększył się % ostrych zdjęc, i wydaje mi się że mój 50/1.4 będzie lepiej z nim współgrał....ale PODKREŚLAM to tylko moje gdybania .
    jeśli chodzi o zmianę na 50d, 5d itd itp. jak bym chciała zmienic na te modele to pewnie bym nie pytała o 40d mam pieniądze na 40d i od zawsze mi się podobał, nawet rok temu gdy kupowałam 450d... tyle że wtedy był za drogi na moje możliwości.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •